Meniu
Prenumerata

šeštadienis, vasario 24 d.


NT ir energetika
„NORD STREAM“
Švedija nutraukia tyrimą dėl „Nord Stream“ dujotiekių sprogimų
Švedijos pareigūnai trečiadienį pranešė, kad nusprendė nutraukti tyrimą dėl 2022 m. rugsėjį „Nord Stream“ dujotiekius pažeidusių sprogimų, nes tai nepriklauso
Pasaulis
GYNYBA
Vokietija ir Norvegija siekia NATO vadovaujamos grupės jūrų infrastruktūrai saugoti
Vokietija ir Norvegija nori įkurti NATO vadovaujamą aljansą svarbiausiai povandeninei infrastruktūrai apsaugoti, trečiadienį pranešė šių šalių lyderiai.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ IR RUSIJA
Kremlius kaltina JK vadovavus sprogimams „Nord Stream“ dujotiekiuose ir juos koordinavus
Pasaulis
DUJOTIEKIS
V.Zelenskis: Rusija gali smogti Ukrainos dujų perdavimo sistemai „Nord Stream 2“
Rusija gali smogti Ukrainos dujų perdavimo sistemai, kad pabandytų priversti Europą įjungti neveikiančio eksporto dujotiekio „Nord Stream 2“ išlikusią nepakenktą giją, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis interviu Vokietijos transliuotojui ZDF.
Pasaulis
SABOTAŽAS
Švedijos pareigūnai: „Nord Stream“ nuotėkių vietos apžiūra rodo, kad įvyko sabotažas
Dujotiekio „Nord Stream“, jungiančio Rusiją su Europa, nuotėkių vietos apžiūra sustiprino įtarimus, kad tai buvo sabotažo aktai, ketvirtadienį pranešė Švedijos pareigūnai.
Aktualijos
K. Budrys: sprogimai „Nord Stream“ liudija apie grėsmę svarbioms komunikacijoms
Sprogimai prie „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ dujotiekių Baltijos jūros dugne yra ženklas apie grėsmę kitoms svarbioms komunikacijoms, sako prezidento vyriausiasis patarėjas, Nacionalinio saugumo grupės vadovas Kęstutis Budrys.
Aktualijos
ENERGETINIS KARAS
Paaiškėjo naujų detalių apie ataką prieš „Nord Stream“ – tai valstybinis terorizmas
Briuselyje penktadienį susirinkę ES energetikos ministrai ne tik tarėsi, kaip sumažinti elektros kainas, bet ir pasidalijo turima informacija apie sprogimus
Aktualijos
VALSTYBINIS TERORIZMAS
NATO: incidentai „Nord Stream“ dujotiekiuose – sabotažas
NATO sąjungininkai ketvirtadienį vienareikšmiškai pareiškė, kad incidentai Baltijos jūrą kertančiuose dujotiekiuose „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ yra sabotažas. „Didelį
Aktualijos
SABOTAŽAS
G. Nausėda: SGD terminalo saugumas bus didinamas
Vykstant sprogimams dujotiekyje „Nord Stream“ Baltijos jūroje, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumas bus
Pasaulis
SABOTAŽAS
Vokietijos ekspertai: nuotėkių iš „Nord Stream“ dujotiekių žala gamtai bus rimta
Vokietijos aplinkos apsaugos agentūra (Umweltbundschutz – UBA) skelbia, kad dėl gamtinių dujų nuotėkių iš Rusijos eksporto vamzdynų Baltijos jūroje „Nord Stream 1“ ir „Nord Stream 2“ bus išmesta beveik 7,5 mln. tonų anglies dioksido ekvivalento, o tai atitinka beveik 1 proc. Vokietijos metinės CO2 emisijos.
Aktualijos
NORD STREAM
ES: „Nord Stream“ nuotėkiai atsirado dėl „tyčinio veiksmo“
Europos Sąjunga mano, kad šią savaitę dviejuose Rusijos ir Vokietijos povandeniniuose dujotiekiuose įvykę nuotėkiai „nėra atsitiktinumas“ – esama požymių, kad tai buvo „tyčinis veiksmas“, trečiadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.
Aktualijos
NORD STREAM
Lyderiai nuotėkius iš Baltijos jūros dugnu nutiestų dujotiekių vadina sabotažu
Seismologams pranešus apie sprogimus prie „Nord Stream“ dujotiekių, Europos vadovai antradienį pareiškė, kad labiausiai tikėtina nuotėkių šiuose Baltijos jūros dugnu iš Rusijos į Europą nutiestuose dujotiekiuose priežastis yra sabotažas.
The Economist
SCHAFFT DEUTSCHLAND DAS?
Vokietijos laukia neeilinės permainos iškart keliose srityse
Susitvarkyti nebus paprasta
NT ir energetika
ENERGETINIS ŠANTAŽAS
„Siemens“ atmeta „Gazprom“ argumentus dėl dujų tiekimo stabdymo
Dujotiekio „Nord Stream 1“ turbinos gamintoja „Siemens Energy“ penktadienį pareiškė, kad tepalo pratekėjimas, kuriuo Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ aiškino savo
Aktualijos
DUJŲ TIEKIMAS
Vokietijos kancleris kaltina Rusiją blokuojant „Nord Stream“ dujų turbinos pristatymą
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas trečiadienį apkaltino Rusiją, kad ši blokuoja turbinos, reikalingos padidinti dujų tiekimo Europai vamzdynu „Nord Stream 1“ apimtis, pristatymą.
ŽYMA
NORD STREAM