Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


Verslas
JAV
JAV Federalinė rezervų sistema nusprendė bazinių palūkanų normų dar nemažinti
Paskutiniąją sausio dieną susirinkusi JAV Federalinio rezervų sistemos (FED) komisija nusprendė bazinių palūkanų normų dar nemažinti ir palikti jas 5,25–5,5 proc. rėžyje – aukščiausiai per pastaruosius 23-ejus metus.
Finansai ir investavimas
EUROPOS CENTRINIS BANKAS
ECB vadovė: gali būti pauzė, tačiau palūkanų normos bus mažinamos
Europos centrinio banko (ECB) pinigų politikos formuotojai teigia, kad kitas pokytis palūkanų normų srityje bus apkarpymas. Tai antradienį pareiškė ECB vadovė
Finansai ir investavimas
KOVA SU INFLIACIJA
Ekonomistas Ž. Mauricas: bazinės palūkanos metų pabaigoje turėtų sumažėti iki 2,5 proc.
Nors kol kas Europos Centrinis Bankas (ECB) atsisakė imtis pokyčių, „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas tvirtina, kad ECB balandžio arba
Komentarai
KOMENTARAS
Kokia yra tikroji griežto ECB tono žinutė
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė nekeisti nė vienos iš trijų pagrindinių palūkanų normų. Jos lieka rekordiškai didelės.
The Economist
DIDESNĖS ILGIAU
Rinkų manymu, palūkanų normos gali likti didelės dešimt ar net daugiau metų
Komentarai
KOMENTARAS
Kokias žinutes dėl palūkanų ateities siunčia ECB sprendimai?
Bazinės palūkanų normos nebuvo keičiamos antrą kartą iš eilės. Praėjusį ketvirtadienį Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba jas nutarė palikti 4,00-4,75 proc. intervale. Konkrečių sprendimų dėl pinigų politikos krypties keitimo rinkos dalyviai šį kartą nesitikėjo, visgi buvo laukiama užuominų, kada centrinis bankas galėtų pradėti palūkanų mažinimą. Nors ECB vadovė Christine Lagarde stengėsi prislopinti rinkos dalyvių optimizmą, naujausios infliacijos prognozės ir sprendimai dėl ECB vertybinių popierių portfelio normalizavimo siunčia žinutes ir apie bazinių palūkanų normų ateitį.
Finansai ir investavimas
ECB PALŪKANŲ NORMOS
ECB nusprendė palūkanų normų nekeisti
Europos Centrinio Banko (ECB) valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė visų trijų pagrindinių palūkanų normų nekeisti. Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų
Aktualijos
ANTRADIENIO KALEIDOSKOPAS
Grėsmės Lietuvai, valstybės biudžetas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių lapkričio 21-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
G. Šimkus: tikėtis palūkanų normų mažinimo 2024 m. pradžioje yra per daug optimistiška
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus teigia, kad prognozės, jo Europos Centrinis Bankas (ECB) jau 2024 m. pirmojoje pusėje pradės mažinti palūkanų normas yra per daug optimistinės ir neatitinka vis dar fiksuojamų infliacinių veiksnių. Visgi, anot jo, nereikėtų baimintis ir palūkanų didėjimo.
Finansai ir investavimas
PALŪKANŲ NORMOS
Analitikai: ECB kitąmet bazines palūkanas mažins bent tris kartus
Europos Centrinis Bankas ir Anglijos bankas 2024 metais bazines palūkanas mažins mažiausiai tris kartus, o pirmas jų apkarpymas veikiausiai įvyks birželio mėnesį, prognozuoja „Financial Times“ kalbinti analitikai.
Finansai ir investavimas
ECB PALŪKANŲ NORMOS
Ž. Mauricas: ECB gali pradėti mažinti palūkanų normas kovo mėnesį
Europos Centrinis Bankas (ECB) palūkanų normas gali pradėti mažinti jau kitų metų kovo mėnesį, mano „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas.
Verslas
PALŪKANŲ NORMŲ PROGNOZĖS
N. Mačiulis: prognozuojame, kad balandį ECB sumažins palūkanų normas
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis tvirtina, kad Europos Centrinis Bankas (ECB) artimiausiu metu bus priverstas „apversti plokštelę“ ir kalbėti ne
Verslas
LIETUVOS BANKAS
G. Šimkus: kalbėti apie palūkanų normų mažinimą šiuo metu yra per anksti
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tvirtina, kad Europos Centriniam Bankui (ECB) nusprendus nekeisti pagrindinių palūkanų normų, kalbėti apie
Komentarai
KOMENTARAS
ECB pristabdė palūkanų kėlimą. Lieka laukti sprendimų dėl kiekybinio griežtinimo
Dešimt iš eilės. Tiek kartų Europos Centrinis Bankas (ECB) didino bazines palūkanų normas, prieš pranešdamas apie pauzę. Ketvirtadienį Atėnuose susirinkusi šios institucijos valdančioji taryba nutarė pristabdyti rekordiškai spartų palūkanų kėlimo ciklą. Daugeliui paskolų turėtojų dabar aktualiausias klausimas, „o kada prasidės mažinimas?“. Vis dėlto verta apsvarstyti ir klausimą dėl kiekybinio griežtinimo. Tai pasitarnautų infliacijos valdymui ir tvariam ekonomikos augimui.
Komentarai
KOMENTARAS
Mažesnės palūkanų normos – jau horizonte
Tarpbankinės palūkanų normos Euribor pasiekė 4 procentus, aukščiausią lygį nuo 2008-ųjų metų. Vis tik daugėja ženklų, kad kitais metais Europos Centrinis Bankas (ECB) jau kovos nebe su infliacija ir pradės mažinti palūkanų normas.
ŽYMA
PALŪKANŲ NORMOS