Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 30 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
G 7 pasmerkė Rusijos „neteisėtą“ karą Ukrainoje
Didžiojo septyneto (G 7) lyderiai, per savo susitikimą Vokietijoje aptarę reikalus su kylančių ekonomikų lyderiais, antradienį pasmerkė Rusijos „neteisėtą ir nepateisinamą“ invaziją į Ukrainą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Luhansko srities vadovas: Vakarų ginkluotė leistų greitai užbaigti kautynes Sjevjerodonecke
Vakarų šalių gamybos toliašaudės artilerijos sistemos leistų Ukrainos pajėgoms atremti Rusijos kariuomenę ir per kelias dienas susigrąžinti įnirtingai atakuojamą rytinį Sjevjerodonecko miestą, ketvirtadienį pareiškė vienas regiono pareigūnas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Rusija tebesijaučia esanti per stipri, kad derėtųsi dėl karo Ukrainoje
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė, kad Rusija nelinkusi derėtis dėl karo užbaigimo, nes tebesijaučia esanti stipri.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Nepavykęs žaibiškas Rusijos puolimas Ukrainoje virsta sekinamuoju karu
Rusijos kariuomenei nesugebėjus užimti Ukrainos sostinės Kyjivo ir nuversti vyriausybės pirmosiomis įsiveržimo į kaimyninę šalį dienomis, Maskvai tenka mažinti savo operacijų mastą ir dėmesį telkti į lėtą spaudimą rytiniame Donbaso regione, karui ketvirtadienį peržengus 100 dienų ribą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
A. Merkel teisina 2008-ųjų sprendimą blokuoti Ukrainos stojimą į NATO
Buvusi Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį teisino savo 2008 metų sprendimą neleisti Ukrainai iškart įstoti į NATO ir, Rusijos invazijai temdant jos 16 vadovavimo metų palikimą, atmetė ukrainiečių prezidento Volodymyro Zelenskio kritiką.
Pasaulis
KARO PASEKMĖS
ERPB: Rusijos ekonomika 2022-aisiais sunyks 10 proc., Ukrainos – 20 proc.
Rusijos karas Ukrainoje ir Vakarų sankcijos smogs agresorės ir jos sąjungininkės Baltarusijos ekonomikoms, tačiau labiausiai susitrauks Ukrainos ūkis, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“, cituodama ištraukas iš Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (EBPB) naujausios apžvalgos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas siūlo apie 6 mlrd. eurų pagalbos Ukrainai ir NATO stiprinimui
Jungtinės Valstijos skirs 6,26 mlrd. eurų (6,9 mlrd. dolerių), siekdamos padėti Ukrainai atremti Rusijos invaziją, taip pat paremti NATO šalims, nurodoma pirmadienį prezidento Joe Bideno administracijos paskelbtame biudžeto pasiūlyme.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Viceministras Romanas Vassilenko: Kazachstanas nenori likti už geležinės uždangos
Kazachstanas nenori likti už jokios naujos geležinės uždangos, kurios galėtų siekti Rusija, pirmadienį pareiškė kazachų užsienio reikalų viceministras, Astanai bandant išlaviruoti dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.
Aktualijos
APKLAUSA
Pusė Lietuvos gyventojų jungtųsi prie ginkluotos gynybos užpuolus Rusijai
52 proc. Lietuvos gyventojų jungtųsi prie ginkluotos valstybės gynybos, jei šalį užpultų Rusija, o tarp karo prievolininkų – vyrų nuo 18 iki 55 metų amžiaus – šis rodiklis siekia 70 proc., rodo naujienų portalo „15min“ skelbiama apklausa.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Bidenas: Rusija svarsto panaudoti prieš Ukrainą cheminius ir biologinius ginklus
JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį teigė, kad Rusija „aiškiai“ svarsto galimybę panaudoti Ukrainoje cheminius ir biologinius ginklus, bet perspėjo, kad Vakarų atsakas būtų „griežtas“, jeigu Maskva nuspręstų atlikti šį žingsnį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Rupšys: pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs
Pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs, o Ukrainos pajėgos yra labai gerai sutelktos, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
DERYBOS
Ukraina reikalauja skubių Rusijos paliaubų ir kariuomenės išvedimo
Ukraina pirmadienį pareikalavo skubių Rusijos paliaubų ir kariuomenės išvedimo, Kijevo delegacijai atvykus į derybas su rusais, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Lietuva dėl Maskvos ir Minsko karo nusikaltimų kreipiasi į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą
Lietuva dėl Maskvos ir Minsko vykdomų karo nusikaltimų ir nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui kreipiasi į Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokurorą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Londonas: karas Ukrainoje gali tęstis kelerius metus
Rusijos ir Ukrainos konfliktas gali tęstis „kelerius metus“ ir pasaulis turi būti pasirengęs, kad Maskva „sieks panaudoti dar baisesnius ginklus“, sekmadienį įspėjo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Ukraina „sulaužė“ Rusijos puolimo planą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad jo šalies pajėgos atrėmė Kremliaus pastangas užimti Kijevą ir nuversti provakarietišką vyriausybę, taip
ŽYMA
RUSIJOS INVAZIJA