Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

Pasaulis
BALKANAI
A. Vučičius: Kosovo serbai pašalins įtampą sukėlusias barikadas
Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius pareiškė, kad Kosovo serbai ketvirtadienį pradės šalinti barikadas Kosove, ir tai gali sumažinti įtampą, sukėlusią būgštavimų
Pasaulis
BALKANAI
Didėjant įtampai Kosove, Rusija išreiškė paramą Serbijai
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusija remia savo sąjungininkę Serbiją, Balkanų šalies santykiams su kaimyniniu Kosovu tampant vis labiau įtemptiems dėl neseniai įvykusių šaudymų ir blokadų.
Pasaulis
BALKANŲ PUSIASALIS
Kosovo serbai užblokavo kelius, vedančius prie sienos su Serbija
Kosovo policija sekmadienį uždarė dvi sienos su Serbija perėjas, nežinomiems užpuolikams apšaudžius pareigūnus šalies šiaurėje, o serbų mažumos protestuotojams užblokavus kelius, didėjant įtampai dėl Prištinos įvestų naujų pasienio taisyklių.
Pasaulis
RUSIJA IR SERBIJA
S. Lavrovas atšaukė kelionę į Serbiją, kaimyninėms šalims uždarius savo oro erdvę
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pirmadienį buvo priverstas atšaukti vizitą į Serbiją, kelioms kaimyninėms šalims neleidus jo lėktuvui įskristi
Pasaulis
RINKIMAI
Serbijos prezidentas A. Vučičius paskelbė pergalę rinkimuose
Serbijos lyderis Aleksandras Vučičius paskelbė triuškinamai laimėjęs sekmadienį vykusius visuotinius rinkimus, atveriančius jam kelią tęsti darbą prezidento poste.
Pasaulis
KOSOVAS
Vėl rinkimai: problemų draskomas Kosovas renka parlamentą
Nuo 2008 m., kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, nė vienas šios valstybės parlamentas nebaigė visos kadencijos. Ne išimtis ir 2019 m.
Pasaulis
RELIGIJA
Serbijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Irenėjus mirė nuo COVID-19 komplikacijų
Pasaulis
BALKANAI
25-osios Srebrenicos žudynių metinės primena apie Balkanų susiskaldymą
Liepos 11-oji bosniams yra gedulo diena – tą dieną prasidėjusios bosnių žudynės Srebrenicos miestelyje pareikalavo daugiau nei 8 tūkst. aukų.
Pasaulis
BALKANAI
Serbijai paskelbus apie atnaujinamą karantiną kilo tūkstantiniai protestai
Pasaulis
RINKIMAI SERBIJOJE
Serbijos valdančioji partija triuškinamai laimėjo boikoto temdytus rinkimus
Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius sekmadienį paskelbė savo valdančiosios partijos triuškinamą pergalę parlamento rinkimuose, kuriuos temdė didelės opozicijos dalies, kaltinančios valstybės vadovą autoritariškumu, boikotas.
Pasaulis
VENGRIJA
Vengrijoje net po šimtmečio tebekraujuoja Trianono taikos paliktos žaizdos
1920 metų birželio 4-oji – data, iškalta ant paminklinės kolonos, stovinčios Vengrijos, Rumunijos ir Serbijos sienų sankirtos vietoje, vengrų nacionalistų lyderiui Viktorui Orbanui yra tamsiausia diena šalies istorijoje.  
Aktualijos
Artėja Balkanų eilė – ES pritaria derybų dėl Albanijos ir Makedonijos narystės pradžiai
Europos Sąjunga išreiškė paramą derybų dėl Albanijos ir Makedonijos narystės Bendrijoje pradžiai, antradienį pareiškė ES diplomatijos vadovė Federica Mogherini, pristačiusi planus pirmąkart per kelerius metus išplėsti bloką.
Aktualijos
Prisaikdintas naujasis Serbijos prezidentas balansuos tarp Europos ir Rusijos
Naujasis Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius pažadėjo siekti taikos ir stabilumo Balkanuose, balansuodamas tarp Europos ir Rusijos.
ŽYMA
SERBIJA