Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 6 d.

Verslas
IQ FORUMAS
IQ Forumas Telšiuose: kas svarbu Europai, Lietuvai ir Telšiams?
Kas svarbu Europai, Lietuvai ir Telšiams? Kaip krizės paveikė regionus? Kaip ir kada atsitiesime? Lapkričio 11-ąją Verslo dienai paminėti Telšiuose vyko IQ forumas „Telšē StarTown“. Renginyje atsakymų į klausimus ieškojo ne tik Žemaitijos sostinės, bet ir visos Lietuvos verslo, politikos ir visuomenės lyderiai.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA IR LIETUVA
Lietuvai užtrukus su „namų darbais“, EK ragina spartinti reformas RRF paramai
Finansai ir investavimas
PVM LENGVATOS
G. Skaistė: PVM lengvata naudingiausia greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams
Seimo pirmininkei paprašius skubios Vyriausybės išvados dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos restoranams, kultūrai bei sportui poveikio 2023 metų biudžetui finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad ši lengvata nėra aktuali daugumai įmonių, nes jos nėra PVM mokėtojos. Anot ministrės, didžiausia nauda tenka bendrovėms, turinčioms didelę apyvartą, – greitojo maisto restoranams ir picerijų tinklams.
Finansai ir investavimas
VYRIAUSYBĖ
G. Skaistė: neterminuotai PVM lengvatai BFK turėtų pasiūlyti, kokius mokesčius didinti
Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK) siūlant neterminuotą pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą ne tik viešbučiams, bet ir restoranams, kultūros ir sporto veiklai, finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia norinti matyti šios lengvatos finansavimo šaltinius.
Aktualijos
KONTRABANDA IŠ BALTARUSIJOS
G. Skaistė: rentgeno kontrolės sistema Kenoje padės sumažinti kontrabandos kiekius
Kenos pasienio punkte įrengta ir bandomuoju režimu veikianti rentgeno kontrolės sistema padės sumažinti kontrabandos kiekius iš Baltarusijos, teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Aktualijos
ELEKTRA IR DUJOS
G. Skaistė: apskaičiuoti lėšų poreikį elektros ir dujų subsidijoms – sudėtinga
Apskaičiuoti sumą, kiek lėšų reikės gyventojų elektros ir dujų kainų subsidijoms, Finansų ministerijai yra sudėtinga dėl nuolat kintančių jų kainų, sako ministrė Gintarė Skaistė. Ji pripažįsta, kad biudžete tam reikės numatyti „ženklias“ sumas.
Verslas
VIEŠBUČIAI IR RESTORANAI
Restoranų atstovai: atšaukus lengvatinį PVM bankrutuos pusė įmonių
Keliasdešimt viešbučių ir restoranų savininkų bei vadovų antradienį šalia Vyriausybės rūmų protestavo dėl Vyriausybės planų nebepratęsti lengvatinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo maitinimo įstaigoms.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Premjerė: tikslus lėšų poreikis dujų ir elektros kainų kompensavimui gali paaiškėti vėliau
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad konkretus lėšų poreikis, kuris reikalingas kompensuoti dujų ir elektros kainų augimą, gali paaiškėti vėliau, kai biudžetas grįš antrą kartą į Vyriausybę.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
Vyriausybė iš esmės pritarė MMA ir NPD didinimui
Vyriausybė trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė, kad minimali mėnesio alga (MMA) nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS ŠILDYMUI
Seimas po pateikimo pritarė nuliniam PVM šildymui dviem sezonams
NT ir energetika
ELEKTROS ENERGIJA
Elektrą taupančių institucijų atnaujinimui Turto bankas skirs 50 tūkst. eurų
Turto bankas kartu su Finansų ministerija skelbia iniciatyvą „putinOut“, kuria planuojama skirti 50 tūkst. eurų trims institucijoms, sutaupysiančioms daugiausiai elektros energijos.
IQ Tema
REGULIAVIMAS
Ar griežtos taisyklės nesunaikins daug žadančios kriptovaliutų technologijos?
Vyriausybės, centriniai bankai ir tarpininkų knibždantis finansų sektorius nediktuoja sąlygų ir savo naudai nekeičia žaidimo taisyklių, o visi kriptopasaulio „gyventojai“ yra lygūs. Šia libertarine utopija kritiškai mąstantiems žmonėms iš pat pradžių buvo sunku patikėti, o pastaraisiais metais tikrą audrą išgyvenusią kriptoindustriją ištiko likimas, kurį ir pranašavo aršiausi kritikai.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Skaistė: ne sankcijos veikia mūsų ekonomiką, o karas
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, jog Europos Sąjungos sankcijos Rusijai turi ribotą poveikį Lietuvos ekonomikai, tačiau neigiamos įtakos jai daro Rusijos tęsiamas karas Ukrainoje.
Finansai ir investavimas
Seimas: nereikės identifikuoti iki 700 eurų keičiančiųjų kriptovaliutą tapatybę
Virtualių valiutų operacijų įmonės nuo kitų metų privalės identifikuoti ne visus klientus, ko siekė Lietuvos bankas, o tik keičiančius kripto
ŽYMA
SKAISTĖ