Meniu
Prenumerata

antradienis, gruodžio 6 d.

Pasaulis
KLIMATO KAITA
G. Thunberg ir dar 600 jaunuolių padavė Švediją į teismą dėl neveiklumo klimato srityje
Daugiau nei 600 jaunuolių, įskaitant klimato aktyvistę Gretą Thunberg, penktadienį iškėlė bylą Švedijos valstybei, kaltindami ją neveiklumu klimato klausimu.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
V. Čmilytė-Nielsen: šalia Rusijos karo nusikaltimų privaloma pridėti seksualinio smurto bylas
Penktadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad šalia karinių Rusijos nusikaltimų įrodymų privaloma pridėti ir seksualinio smurto bylas.
Pasaulis
JAV
Buvusio JAV prezidento D. Trumpo teisinės bėdos
Niujorko valstijos generalinė prokurorė Letitia James trečiadienį iškėlė civilinę bylą Donaldui Trumpui ir trims jo vaikams dėl machinacijų, susijusių su nekilnojamuoju turtu.
Aktualijos
SAUSIO 13-OJI
Mirus M. Gorbačiovui, teismas nutraukė Vilniuje iškeltą bylą jo atžvilgiu
Maskvoje antradienį mirus paskutiniam Sovietų Sąjungos lyderiui Michailui Gorbačiovui, Vilniaus miesto apylinkės teismas nutraukė civilinę bylą dėl jo atsakomybės už Sausio 13-osios įvykius.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
Ukraina planuoja specialų tarptautinį tribunolą, kur būtų teisiamas V. Putinas
Praėjus šešiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios Ukrainos pareigūnai rengia planus, kaip užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo vyriausieji kariuomenės vadai būtų teisiami už pradėtą karą.
Pasaulis
JAV
Buvęs D. Trumpo finansų vadovas pripažino kaltę dėl mokesčių slėpimo
Allenas Weisselbergas, buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo verslo imperijos ilgametis finansų vadovas, ketvirtadienį padarė kaltės pripažinimą dėl mokesčių slėpimo ir sutiko liudyti būsimoje byloje prieš nekilnojamojo turto korporaciją „Trump Organization“.
Verslas
SANKCIJŲ PASEKMĖS
„Lifosa“ ginčija laikinojo administratoriaus paskyrimą
Sankcionuojama Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovė „Lifosa“ teismams skundžia Finansų ministerijos sprendimą paskirti įmonės laikinąjį administratorių bei juo skirti įmonę „Finance Guru“.
Aktualijos
KALTINIMAI KORUPCIJA
„MG Baltic“ korupcijos bylos finalas: nepasitvirtino nė vienas kaltinimas
Iškart po Velykų Vilniaus apygardos teismas užbaigė politinės korupcijos bylą, kuri visai pagrįstai kartais pavadinama šimtmečio korupcijos byla – vienos
Aktualijos
Teismas sustabdė 2 mln. eurų vertės LTG sutartį su „Corpus A“ (Patikslintas)
Teismas laikinai sustabdė daugiau nei 2 mln. eurų vertės „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) sutartį su statybų bendrove „Corpus A“ dėl LTG
Pasaulis
RYŠIAI SU RUSIJA
Buvusiam Vokietijos kancleriui G. Schroederiui gresia tyrimas dėl ryšių su Rusija
Buvusiam Vokietijos kancleriui Gerhardui Schroederiui gresia tyrimas dėl jo glaudžių ryšių su Rusijos vyriausybe, antradienį pranešė vokiečių prokuratūra.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Lietuva svarsto kreiptis į Hagos teismą dėl V. Putino karinės agresijos Ukrainoje
Verslas
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
„Belaruskalij“ skundžia Vyriausybės sprendimą dėl sutarties su LTG nutraukimo
Į JAV sankcijų sąrašus įtraukta Baltarusijos kalio trąšų gamintoja ir eksportuotoja „Belaruskalij“ teismui skundžia Vyriausybės sprendimą, pagal kurį „Lietuvos geležinkeliams“ (LTG) nurodyta nutraukti ilgalaikę sutartį su „Belaruskalij“ dėl trąšų gabenimo per Lietuvą.
Pasaulis
PIETRYČIŲ AZIJA
Aung San Suu Kyi skirti dar ketveri metai nelaisvės
Mianmaro chuntos teismas pirmadienį pripažino Aung San Suu Kyi kalta dėl trijų baudžiamųjų kaltinimų ir skyrė jai ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, išnagrinėjęs kelias iš virtinės bylų, iškeltų nušalintai civilinei lyderei.
Verslas
TEISMAS
Teismas: Konkurencijos taryba pagrįstai netyrė nacionalinių geležinkelių vežėjų veiksmų
Konkurencijos taryba pagrįstai nusprendė nepradėti tyrimo, reaguojant į privataus geležinkelių vežėjo „LGC Cargo“ skundą dėl valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“
Aktualijos
KRAŠTO APSAUGA
Teismas: Vokietijos „Haix“ negali tiekti avalynės Lietuvos kariuomenei
Vokietijos bendrovės „Haix Schule Produktionsund Vertriebs“ negali tiekti lauko avalynės Lietuvos kariuomenei, dar kartą nutarė teismas. Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 13
ŽYMA
TEISMAS