Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


Pasaulis
JAV
D. Trumpas teigia, kad ketvirtadienį bus suimtas, jam nustatytas 200 tūkst. JAV dolerių užstatas
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį socialinėje žiniasklaidoje pranešė, kad ketvirtadienį pasiduos Fultono apygardos (Džordžijos valstija) teisėsaugai dėl jam pareikštų
Pasaulis
JAV TRUMPAS
D. Trumpas iki 2026 metų prašo nukelti jo teismą dėl kišimosi į rinkimus
JAV eksprezidento Donaldo Trumpo advokatai ketvirtadienį paprašė nukelti iki 2026 metų balandžio teismą dėl federalinių kaltinimų sąmokslu siekiant panaikinti 2020
Pasaulis
JAV
D. Trumpas turi pasirodyti teisme ir atsakyti į kaltinimus
Donaldas Trumpas ketvirtadienį turi pasirodyti teisme ir atsakyti į kaltinimus sąmokslu panaikinti 2020 metų rinkimų rezultatus – byloje, smarkiai temdysiančioje 2024-ųjų rinkimus, kuriuose eksprezidentas greičiausiai bus Respublikonų partijos kandidatas.
Pasaulis
RUSIJA
A. Navalno bylos nagrinėjimas – už uždarų durų
Rusijos teismas pirmadienį nusprendė tęsti Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, kalinamo dėl ekstremizmo, bylos nagrinėjimą už uždarų durų, dėl kurio jo įkalinimo laikas gali būti pratęstas dešimtmečiams.
Aktualijos
TAUTINĖS MAŽUMOS
Teismas nusprendė: reikalavimas švietimo įstaigų vadovams mokėti rusiškai ir lenkiškai yra teisėtas
Vilniaus rajono mero nustatytas reikalavimas švietimo įstaigų vadovams mokėti tautinių mažumų kalbą yra teisėtas, konstatavo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT). Jis
Verslas
APLINKOSAUGA
Aplinkosaugininkai nepritarė „Grigeo Klaipėdos“ aplinkos atkūrimo planui
Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nepritarė Karšių marias ilgus metus teršusios kartono gamybos įmonės „Grigeo Klaipėda“ pateiktam naujam aplinkos atkūrimo planui.
Aktualijos
TAIKOS PAIEŠKOS
„Grigeo Klaipėda“ parengė teršalų iš marių išėmimo planą
Kartono gamintoja AB „Grigeo Klaipėda“ parengė aplinkos atkūrimo priemonių planą, kuriuo iš Kuršių marių būtų pašalinti bendrovei civiliniame ieškinyje inkriminuojami teršalai, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Eurojusto vadovas: patraukti atsakomybėn agresorius Ukrainoje užtruks ne vienus metus
Vilniuje viešintis Eurojusto vadovas sako, kad kaltųjų patraukimas atsakomybėn už karo nusikaltimus Ukrainoje užtruks ne vienus metus.
Verslas
„CITYBEE“ BYLA
Ieškinį „CityBee“ dėl nutekintų klientų duomenų teismas turės nagrinėti iš naujo
Vartotojų aljanso kolektyvinis ieškinys automobilių dalijimosi bendrovei „CityBee“ dėl 60 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo už nutekintus klientų duomenis atmestas
Pasaulis
KLIMATO KAITA
G. Thunberg ir dar 600 jaunuolių padavė Švediją į teismą dėl neveiklumo klimato srityje
Daugiau nei 600 jaunuolių, įskaitant klimato aktyvistę Gretą Thunberg, penktadienį iškėlė bylą Švedijos valstybei, kaltindami ją neveiklumu klimato klausimu.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
V. Čmilytė-Nielsen: šalia Rusijos karo nusikaltimų privaloma pridėti seksualinio smurto bylas
Penktadienį minint Tarptautinę kovos su smurtu prieš moteris dieną Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžia, kad šalia karinių Rusijos nusikaltimų įrodymų privaloma pridėti ir seksualinio smurto bylas.
Pasaulis
JAV
Buvusio JAV prezidento D. Trumpo teisinės bėdos
Niujorko valstijos generalinė prokurorė Letitia James trečiadienį iškėlė civilinę bylą Donaldui Trumpui ir trims jo vaikams dėl machinacijų, susijusių su nekilnojamuoju turtu.
Aktualijos
SAUSIO 13-OJI
Mirus M. Gorbačiovui, teismas nutraukė Vilniuje iškeltą bylą jo atžvilgiu
Maskvoje antradienį mirus paskutiniam Sovietų Sąjungos lyderiui Michailui Gorbačiovui, Vilniaus miesto apylinkės teismas nutraukė civilinę bylą dėl jo atsakomybės už Sausio 13-osios įvykius.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
Ukraina planuoja specialų tarptautinį tribunolą, kur būtų teisiamas V. Putinas
Praėjus šešiems mėnesiams po Rusijos invazijos pradžios Ukrainos pareigūnai rengia planus, kaip užtikrinti, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir jo vyriausieji kariuomenės vadai būtų teisiami už pradėtą karą.
Pasaulis
JAV
Buvęs D. Trumpo finansų vadovas pripažino kaltę dėl mokesčių slėpimo
Allenas Weisselbergas, buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo verslo imperijos ilgametis finansų vadovas, ketvirtadienį padarė kaltės pripažinimą dėl mokesčių slėpimo ir sutiko liudyti būsimoje byloje prieš nekilnojamojo turto korporaciją „Trump Organization“.
ŽYMA
TEISMAS