Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 13 d.


Pasaulis
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Po dvejų karo metų europiečiai dėl Ukrainos pergalės yra susiskaldę
Praėjus dvejiems metams nuo Rusijos plataus masto invazijos į Ukrainą, svarbiausių Kyjivo sąjungininkių balsai Vakaruose kinta. JAV kelis mėnesius nesugeba patvirtinti pagalbos paketo; prezidentas Joe Bidenas jau pakeitė retoriką iš „remsime tiek, kiek reikės“ į „tiek, kiek galėsime“. Europa bando pati užkamšyti JAV paliekamas skyles, bet sekasi sunkiai. Rytų ir Šiaurės Europa baiminasi karo plitimo. O ką mano pati Europos visuomenė?
Aktualijos
RUSIJOS KARAS UKRAINOJE
Ukrainos psichologas: karas naikina mūsų visuomenę, bet ji vis tiek auga (Interviu)
Antri Rusijos pilno masto agresijos prieš Ukrainą metai ritasi į antrą pusę, Ukraina toliau naikinama, o pabaigos tam nematyti. Tačiau
Aktualijos
LIETUVA
Lietuvos įtakingiausi politikai: lyderiai I. Šimonytė, G. Nausėda ir G. Landsbergis
Naujienų portalas Delfi skelbia devintus metus iš eilės vykdomo projekto „Lietuvos įtakingiausieji“ rezultatus. Tyrimas kasmet vykdomas dviem kryptimis – apklausiama
Aktualijos
KULTŪRA
I. Šimonytė: Lietuvos visuomenė yra apsinuodijusi rusų kultūra
Lietuvos visuomenė yra apsinuodijusi rusų kultūra, ji buvo per daug išryškinta sovietmečiu, vertėtų labiau pasidomėti kitų šalių kultūromis, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
APKLAUSA
Lietuvių priešiškumas pabėgėliams sumenko, tačiau ūgtelėjo rusams
Per metus Lietuvos gyventojų priešiškumas pabėgėliams sumenko, tačiau kiek ūgtelėjo rusams, rodo trečiadienį pristatytas nevyriausybininkų užsakymu atliktas tyrimas.
Pasaulis
RUSIJA
Rusija perspėja gyventojus nedalyvauti protestuose prieš karą su Ukraina
Rusijos tarnybos ketvirtadienį perspėjo karo su Ukraina priešininkus nesirinkti į protestus, prezidentui Vladimirui Putinui pradėjus didelio masto įsiveržimą į kaimyninę šalį.
Komentarai
KOMENTARAS
Devynis kartus pamatuoti...
„Sugadinta valstybė ta, kuri vadovaujasi pernelyg didele gausa įstatymų“, – sakė Romos imperijos rašytojas ir politinis veikėjas Publijus Kornelijus Tacitas.
Kava su IQ
INTERVIU
J. Tehveris: žmogaus teisės visuomenei rūpi mažiau nei prieš kelerius metus
Nuo 2019 m. Estijos advokatūrai vadovaujantis Jaanusas Tehveris, daugiau nei dvidešimtmetį praktikuojantis advokatas, sukaupė patirties, leidžiančios ne tik sėkmingai vadovauti Estijos advokatų bendruomenei, bet ir atvirai, drąsiai reikšti savo nuomonę visuomenei reikšmingais teisiniais klausimais, kurie taip pat svarbūs ir Lietuvoje.
Aktualijos
MIGRANTAI
Susiduriant su migrantų krize, Lietuvoje stiprėja neigiamas pabėgėlių vertinimas
Lietuvai susiduriant su neteisėtai sieną kirtusių migrantų iš Baltarusijos krize, šalyje stiprėja neigiamas pabėgėlių vertinimas, rodo tyrimo rezultatai.
Atradimai
BIURO ISTORIJOS
Nuo šiol pusryčius gamins tėtis
Jei manote, kad tėvystės atostogos tarp lietuvių – vis dar retas reiškinys, klystate. Liepa Žeromskaitė tikrino, kaip pamažu keičiasi užrūgusios socialinės normos.
Aktualijos
Pernai fiksuotas iki šiol aukščiausias pilietinės galios indeksas
Vilnius, birželio 28 d. (BNS). Pernai fiksuotas aukščiausias iki šiol pilietinės galios indeksas – 41,3 balo iš 100, pirmadienį skelbia tradicinį tyrimą atlikęs Pilietinės visuomenės institutas.
Aktualijos
KARANTINAS
I. Šimonytė sugriežtinus karantiną tikisi žmonių sąmoningumo
Premjerė Ingrida Šimonytė sako besitikinti, jog sugriežtinus karantino sąlygas patys gyventojai bus sąmoningi ir jo reikalavimų laikysis.
Aktualijos
PASITIKĖJIMAS
K. M. Sønderskovas: „Jei valstybėje atsiranda korupcijos apraiškų, piliečiai atsako nepasitikėjimu“
Abstraktus, neapčiuopiamas, sunkiai pamatuojamas, tačiau šiaurietišku auksu vadinamas pasitikėjimas yra labai vertinamas skandinaviškos visuomenės bruožas. Kodėl jis svarbus ir kaip jį padidinti, IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius klausė šią sritį tyrinėjančio danų Orhuso universiteto profesoriaus Kimo Mannemaro Sønderskovo.
Aktualijos
SITUACIJA
G. Nausėda: dabar turime būti vienas kumštis, o kaltųjų paieškosime vėliau
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad situacija dėl koronaviruso plitimo Lietuvoje yra valdoma, o šiuo metu svarbiausia yra visuomenės susitelkimas.
ŽYMA
VISUOMENĖ