Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Pasaulis
UKRAINA IR ES
Kyjive vasario 3 dieną planuojamas Ukrainos ir ES viršūnių susitikimas
Kyjive vasario 3 dieną įvyks Ukrainos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuriame bus aptarta finansinė ir karinė parama, teigiama pirmadienį
Pasaulis
UKRAINA IR JAV
Kaip didvyris JAV sutiktas V. Zelenskis sako, kad Vašingtono pagalba nėra „labdara“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį (ketvirtadienį Lietuvos laiku) per savo pirmąją kelionę į užsienį po Rusijos invazijos pradžios tiesiogiai paprašė ilgalaikės JAV paramos, sakydamas, kad pagalba nėra „labdara“ ir kad ji padėjo jo šaliai išlikti „gyvai bei gyvybingai“.
Pasaulis
UKRAINA IR JAV
V. Zelenskis kreipėsi į JAV Kongresą: „nugalėjome Rusiją kovoje dėl pasaulio protų“
Ukrainos prezidentas trečiadienį (ketvirtadienį Lietuvos laiku) kreipėsi į JAV Atstovų Rūmų ir Senato narius.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis lankosi Bachmuto mieste
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį apsilankė rytiniame Bachmuto mieste, kuris dabar yra beveik 10 mėnesių trunkančios Rusijos invazijos į Ukrainą kovų epicentras, pranešė prezidentūra.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina teigia, kad Rusijai tenka visa atsakomybė už raketos sprogimą Lenkijoje
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina teigia nuo trečiadienio atkovojusi 12 gyvenviečių Chersono regione
Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad jos pajėgos atgavo keliolika miestų ir kaimų pietiniame Chersono regione po to, kai Rusijos pajėgos paskelbė atitraukiančios karius iš šios strategiškai svarbios teritorijos.
Pasaulis
JK IR UKRAINA
Po pokalbio su R. Sunaku V. Zelenskis tikisi ryšių su Londonu plėtojimo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė antradienį telefonu kalbėjęsis su naujuoju Jungtinės Karalystės ministru pirmininku Rishi Sunaku ir išreiškė įsitikinimą, kad ryšiai tarp abiejų valstybių bus plėtojami.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
O. Scholzas: atstatyti Ukrainą yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta nedelsiant
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį pareiškė, kad Ukrainos atstatymas yra „kartų užduotis“, kuri turi būti pradėta vykdyti nedelsiant, nors Rusijos invazija tęsiasi.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis Europai: Rusija verčia Ukrainos energetinę sistemą mūšio lauku
Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį sakė, kad Rusijos atakos prieš Ukrainos energetikos objektus visą šalies energetinę sistemą pavertė mūšio lauku.
Pasaulis
UKRAINA
Ukraina po Rusijos smūgių riboja elektros vartojimą
Ukraina paragino gyventojus nuo ketvirtadienio smarkiai riboti elektros vartojimą, Rusijos kariuomenei prieš žiemą sunaikinus trečdalį kaimynės elektros stočių.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: Maskvos naudojimasis Irano dronais rodo „karinį ir politinį bankrotą“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį pareiškė, kad tai, jog Maskva plačiai naudoja Irano gamybos dronus per pastarojo meto atakas prieš jo šalį, yra Kremliaus „karinio ir politinio bankroto“ simbolis.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Oro gynybos sistemų Ukrainai tiekimas yra būtinas pergalei pasiekti
Su Ukrainos lyderiu Volodymyru Zelenskiu penktadienį telefonu bendravęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad oro gynybos sistemų Ukrainai tiekimas yra būtina sąlyga civiliams apsaugoti ir pergalei prieš Rusijos agresiją pasiekti.
Pasaulis
RUSIJA
V. Putinas pirmadienį pirmininkaus saugumo tarybos posėdžiui
Pirmadienį, praėjus dviem dienoms po to, kai Krymo tiltą sudrebino didžiulis sprogimas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmininkaus savo saugumo tarybos posėdžiui, sekmadienį pranešė Kremlius vietos naujienų agentūroms.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis skelbia apie dešimtis atkovotų Ukrainos kaimų
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vėlai antradienį paskelbė, kad jo pajėgos daro „greitą ir galingą“ pažangą Ukrainos pietuose ir šią savaitę iš rusų atkovojo dešimtis kaimų.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
V. Zelenskis: Ukraina gins savo žmones regionuose, kur surengti pseudoreferendumai
Ukraina gins piliečius savo regionuose, kuriuos yra okupavusios rusų pajėgos ir kuriuose Maskva organizavo pseudoreferendumus dėl prisijungimo prie Rusijos, antradienį sakė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.
ŽYMA
ZELENSKIS