Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 3 d.

Aktualijos
Girti prie vairo: kas antras sulaukia baudžiamosios atsakomybės
Daugiau nei pusei Lietuvoje sulaikomų neblaivių vairuotojų nustatomas didesnis kaip 1,5 promilės girtumas.
Verslas
Alkoholio perkama mažiau, kiek suvartojama – nežinia
Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skelbiami akcizų duomenys rodo, kad alkoholio pardavimai Lietuvoje mažėja. Tačiau, ar mažėja ir vartojimas kol kas neaišku, negalima įvertinti ir nelegalaus bei užsienyje įsigyjamo alkoholio įtakos.
Aktualijos
Mūšis dėl skaičių: PSO sumažino suvartojamo alkoholio duomenis
Didelį atgarsį gegužę sukėlęs Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareiškimas, kad lietuviai yra daugiausiai alkoholio išgerianti tauta, pasipildė naujais duomenimis. Trečiadienį į Vilnių atvykę PSO atstovai atskleidė, kad tikrieji organizacijos turimi duomenys yra mažesni, tačiau, jų teigimu, lietuviai vis dar suvartoja daugiausiai alkoholio.
Aktualijos
Dalia Grybauskaitė pritarė alkoholio įstatymo pataisoms
Penktadienį prezidentė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurias anksčiau buvo priėmęs Seimas. Naujasis įstatymas įsigalios nuo 2018 metų.
Aktualijos
A. Veryga: vieno skaičiaus nereikėtų sureikšminti
Lietuvos statistikos departamento ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pateikiami duomenys apie vidutiniškai suvartojamo alkoholio kiekį skiriasi. Vis dėlto sveikatos apsaugos ministras sako, kad ir 5 litrais mažesnis skaičius nieko nekeičia – alkoholio prieinamumą reikia riboti.
Aktualijos
Mirtingumas nuo alkoholio Lietuvoje mažėja
Mirtingumas nuo alkoholio nuosekliai mažėja, antradienį paskelbė Statistikos departamentas.
Aktualijos
Seimas siekia griežtai drausti alkoholio reklamą, bet ieško išimčių sportui
Seimas, ketvirtadienį svarstydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, nepritarė nė vienai pataisai, kuri būtų leidusi alkoholio reklamos išimtis, pavyzdžiui, dėl prekių ženklų. Po svarstymo už projektą balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 6, o susilaikė 25.
Aktualijos
R. Karbauskis: koalicijos likimas gali priklausyti nuo balsavimo dėl alkoholio ribojimų
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako, kad nuo socialdemokratų balsavimo dėl alkoholio ribojimų gali priklausyti koalicijos likimas.
Aktualijos
Tonas švelnėja: A. Veryga siūlo taikyti alkoholio draudimo išimtis festivaliams
Sveikatos apsaugos ministras „valstietis“ Aurelijus Veryga su grupe parlamentarų siūlo išimtis festivaliams: renginiuose, į kuriuos reikia pirkti bilietus, alkoholiniai gėrimai draudžiami nebūtų.
Verslas
Seimas - prieš stipraus alaus prekybos griežtinimą
Seimas nesutiko imtis pataisų, kuriomis būtų sugriežtinta prekyba stipriu alumi, išpilstytu į plastiko tarą.
Verslas
Linksmieji kalneliai: vasarį akcizo surinkta itin daug, kovą – neregėtai mažai
Praėjusį mėnesį stipriai padidėję alkoholio akcizai paskatino šalies verslą ir gyventojus nusipirkti žymiai daugiau alkoholio vasarį, kai dar nebuvo padidėjusios jo kainos. Kovą prekyba labai smuko.
Verslas
Estai Latvijoje įsigyja jau dešimtadalį suvartojamo alkoholio
Estijos gyventojai iš Latvijos atsiveža jau dešimtadalį suvartojamų alkoholinių gėrimų. Ši dalis prieš alkoholio akcizų didinimą Estijoje buvo bene perpus mažesnė, skelbia sociologinių ir rinkos tyrimų bendrovė „Kantar Emor“.
Komentarai
Šlapios kelnės ir solidarumas pagal A. Verygą
Praėjusią savaitę pritarus Vyriausybei, netrukus Seimas svarstys ir greičiausiai be didesnio pasipriešinimo priims įstatymus, kurie ribos alkoholio pardavimo laiką, padidins pirkėjų amžių, nuo kada galima jo įsigyti, ir visiškai uždraus net vyno ar alaus reklamą.
Aktualijos
R. Karbauskis siūlo nefinansuoti kultūros akcizais iš svaigalų
Valdančiosios Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis paragino Kultūros ministeriją parengti galimus kultūros srities finansavimo modelius, atsiejant Kultūros fondo finansavimą nuo alkoholio ir tabako akcizų.
Verslas
Lengvatomis piktnaudžiaujantys aludariai diskredituoja visą sektorių
Premjero Sauliaus Skvernelio viešai išsakytas teiginys, kad legaliose gamyklose gaminamas neapskaitomas alkoholis realizuojamas per barus, meta šešėlį ant alaus gamintojų. Galimybes piktnaudžiauti ir be mokesčių realizuoti legaliai pagamintą produkciją suteikia alaus gamintojams numatytos įvairios apskaitos lengvatos.
ŽYMA
ALKOHOLIS