Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Pasaulis
NARYSTĖ ES
ES šalys leido Albanijai ir Šiaurės Makedonijai pradėti narystės derybas
Europos Sąjungos šalys pirmadienį susitarė pradėti derybas dėl Albanijos ir Šiaurės Makedonijos stojimo į Bendriją, kai Skopjė išsprendė užsitęsusį ginčą su Bulgariją.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Švedija ir Suomija sėdo prie derybų stalo su NATO dėl prisijungimo prie Aljanso
Švedijos ir Suomijos užsienio reikalų ministrai pirmadienį sėdo prie derybų stalo su NATO dėl oficialaus prisijungimo prie Aljanso proceso pradžios – istorinio žingsnio, kurį paskatino Rusijos karas Ukrainoje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
E. Macronas ragina surengti „naujas diskusijas“ su Ukraina
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paragino surengti „naujas išsamias diskusijas“ su Ukraina, tačiau nepatvirtino, ar vyks į Kyjivą, kaip pranešė kelios žiniasklaidos priemonės.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Per NATO derybas Ukraina prašys daugiau ginkluotės
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ketvirtadienį dar kartą paragino NATO šalis parūpinti Kyjivui visos jo kovai su Rusijos invazija reikalingos ginkluotės.
Pasaulis
BRANDUOLINIO PAKTO DERYBOS
Iranas sako grįšiantis į Vieną tik užbaigti susitarimą dėl branduolinio pakto atnaujinimo
Iranas pirmadienį pareiškė, kad į Vieną sugrįš tik tam, kad užbaigtų susitarimą dėl reikšmingos 2015 metų branduolinės sutarties su pasaulio valstybėmis atgaivinimą, o paskutiniai žingsniai priklausys nuo Vašingtono.
Pasaulis
DERYBOS
Rusija ir Ukraina atnaujino taikos derybas vaizdo ryšiu
Rusija ir Ukraina penktadienį atnaujino taikos derybas vaizdo ryšiu, pranešė vienas iš derybininkų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
WSJ: R. Abramovičius, Ukrainos derybininkai nukentėjo nuo įtariamo apnuodijimo
Rusijos oligarchas Romanas Abramovičius ir Ukrainos derybininkai anksčiau šį mėnesį tapo įtariamos apnuodijimo atakos, kuria, manoma, Maskvos griežtosios linijos šalininkai
Pasaulis
DERYBOS
V. Zelenskis atnaujino derybų su V. Putinu pasiūlymą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vėlai pirmadienį atnaujino pasiūlymą surengti tiesiogines taikos derybas su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu ir sakė, kad ginčijamų teritorijų klausimas galbūt galėtų būti išspręstas referendumu.
Pasaulis
DERYBOS
Ukraina atmeta Austrijos ir Švedijos neutralumo modelį
Ukraina trečiadienį atmetė Rusijos stumiamus pasiūlymus sutikti tapti neutralia valstybe, kurios statusas būtų panašus į Švedijos ar Austrijos.
Pasaulis
DERYBOS
Rusija: Ukrainos „neutralitetas“ yra pagrindinis derybų su Kyjivu klausimas
Rusija trečiadienį pareiškė, kad Ukrainos neutralitetas yra svarbiausias klausimas tarp Maskvos ir Kyjivo vykstančiose derybose, kuriose ieškoma diplomatinio sprendinio jau beveik tris savaites vykstančiam karui užbaigti.
Pasaulis
DERYBOS
Kyjivas: prasidėjo ketvirtasis derybų su Rusija ratas
Pirmadienį prasidėjo ketvirtasis Maskvos ir Kyjivo derybų raundas, pranešė vienas aukšto rango Ukrainos derybininkas, abiem pusėms tvirtinant, kad anksčiau tą pačią dieną įvyko apšaudymų ir žuvo civilių gyventojų.
Pasaulis
DERYBOS
Ukrainos komanda vyksta į derybas su Rusija
Ukrainos delegacija ketvirtadienį pranešė vykstanti į antrą derybų su Rusija dėl ugnies nutraukimo raundą prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos.
Pasaulis
DERYBOS
Kremlius: Rusija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusijos delegacija pasirengusi tęsti derybas su Ukraina, Maskvos invazijai į šią provakarietišką šalį įžengus į septintą dieną.
Pasaulis
DERYBOS
Kremlius: kol kas anksti vertinti derybas su Ukraina
Kremlius antradienį pareiškė, jog dar anksti daryti išvadas apie derybas su Kijevu, surengtas siekiant užbaigti praėjusią savaitę Rusijos pradėtą karą prieš Ukrainą.
Pasaulis
DERYBOS
Kijevas derybose su Maskva reikalauja ugnies nutraukimo ir visų rusų pajėgų išvedimo
Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovo patarėjas Oleksijus Arestovyčius informavo, kad Kijevas derybose su Maskva reikalauja ugnies nutraukimo ir Rusijos pajėgų atitraukimo iš Ukrainos teritorijos.
ŽYMA
DERYBOS