Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.

Aktualijos
EUROPOS REIKALAI
Duotas oficialus startas Švedijos pirmininkavimui ES: ko tikėtis?
Penktadienį pažymėta oficiali Švedijos pirmininkavimo ES Tarybai 2023 m. pirmąjį pusmetį pradžia. „Žalesnė, saugesnė ir laisvesnė Europa! Tai apjungia mūsų pirmininkavimo
Pasaulis
COVID-19
ES ragina reikalauti, kad Kinijos keleiviai atliktų COVID-19 tyrimus
Europos Sąjungos ekspertų posėdyje trečiadienį nuspręsta primygtinai raginti ES šalis reikalauti, kad iš Kinijos atvykstantys keleiviai atliktų COVID-19 testus. Susitikime taip
Pasaulis
UKRAINA IR ES
Kyjive vasario 3 dieną planuojamas Ukrainos ir ES viršūnių susitikimas
Kyjive vasario 3 dieną įvyks Ukrainos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimas, kuriame bus aptarta finansinė ir karinė parama, teigiama pirmadienį
NT ir energetika
JAV ENERGETIKOS MILŽINĖ
„ExxonMobil“ siekia blokuoti ES nenumatyto pelno mokestį
JAV energetikos milžinė „ExxonMobil“ trečiadienį pateikė ieškinį prieš ES, siekdama blokuoti jos laikinąjį mokestį naftos įmonių nenumatytam pelnui, pranešė bendrovės atstovas.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
Triskart daugiau užsienio finansų įmonių šiemet pareiškė norą veikti Lietuvoje
Šiais metais į Lietuvos banką (LB) kreipėsi 224 užsienio finansų sektoriaus įmonės, besidominčios galimybėmis veikti ar siekti licencijos Lietuvoje, – beveik triskart daugiau nei pernai.
Aktualijos
KINIJA IR LIETUVA
Kinija stabdo ES prašymą sudaryti PPO kolegiją dėl Pekino varžymų Lietuvai
Kinija šią savaitę užblokavo Europos Sąjungos (ES) prašymą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO) sudaryti arbitrų kolegiją dėl Pekino apribojimų importui iš Lietuvos, tačiau Vilnius teigia, jog tai neturėtų smarkiai užtęsti proceso.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: dujų lubos užkirs kelią rinkos dalyvių spekuliaciniams tikslams
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrų sutarta 180 eurų už megavatvalandę (MWh) viršutinė dujų kainos riba
Pasaulis
SANKCIJIOS RUSIJAI
Kanada siekia konfiskuoti 26 mln. dolerių iš rusų oligarcho R. Abramovičiaus
Kanados vyriausybė pirmadienį paskelbė pradedanti procesą, kuriuo siekiama areštuoti 26 mln. JAV dolerių (apie 24,5 mln. eurų) vertės Rusijos oligarchui Romanui Abramovičiui priklausančios bendrovės turtą.
Aktualijos
EUROPA
G. Landsbergis: Rusijos karas griauna stereotipus dėl Pietų ir Šiaurės Europos skirtumų
Rusijos karas Ukrainoje keičia geopolitinius procesus ir griauna stereotipus dėl Pietų ir Šiaurės Europos skirtumų, sako vizitą Ispanijoje baigiantis Lietuvos
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
„Twitter“ sustabdžius reporterių paskyras, ES įspėja E. Muską dėl sankcijų
Europos Sąjunga penktadienį perspėjo Eloną Muską, kad „Twitter“ gali sulaukti sankcijų pagal būsimą žiniasklaidos įstatymą, socialiniam tinklui sustabdžius kelių žurnalistų, kritiškai rašiusių apie bendrovę ir jos naująjį savininką, paskyras.
Aktualijos
PASKUTINĖ ŠIEMET EUROPOS VADOVŲ TARYBA
„Nesibaigiantis šantažo vakarėlis“: lenkai nusprendė pavogti ES lyderių Kalėdas?
Pagaliau sutarus su vengrais, šio ketvirtadienio Europos Vadovų Taryba (EVT) Briuselyje turėjo būti pozityvus kalėdinis ES lyderių pasisėdėjimas, tačiau atsirado
Pasaulis
ES IR IRANAS
Vokietija smerkia Irano egzekucijas, o ES ketina taikyti sankcijas
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock pirmadienį, kai Teheranas viešai pakorė sulaikytąjį, pareiškė, kad Irano vykdomos egzekucijos yra bandymas įbauginti protestuotojus.
Aktualijos
INTERVIU
R. Stefančiukas: Ukraina vykdo sąlygas dėl narystės ES, todėl tikisi ir jos adekvatumo
Ukraina iki metų pabaigos įgyvendins visus su kandidatės į Europos Sąjungą statusu prisiimtus įsipareigojimus, jog kitų metų pradžioje galėtų pradėti oficialias prisijungimo prie Bendrijos derybas, sako Vilniuje šią savaitę apsilankęs Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančiukas.
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Vengrijos maištas: užblokavo didžiulį ES pagalbos Ukrainai paketą
Vengrija antradienį užblokavo didžiulį Europos Sąjungos pagalbos Ukrainai paketą, ministrui pirmininkui Viktorui Orbanui bandant daryti spaudimą Briuseliui, kad šis perduotų Budapeštui milijardus eurų įšaldytų lėšų.
IT ir transportas
EUROPOS SĄJUNGA
C. Trautmann: ES finansuos iki 85 proc. regiono gynybai svarbios „Rail Baltica“ kaštų
Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projekto koordinatorė Europos Komisijoje Catherine Trautmann pareiškė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą iš esmės pakeitė „Rail Baltica“ funkciją – projektas tapo svarbus ne tik regiono ekonomikai, bet ir gynybai. Todėl EK nusprendė finansuoti iki 85 proc. pabrangusio projekto kaštų.
ŽYMA
ES