Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis Europai: Rusija verčia Ukrainos energetinę sistemą mūšio lauku
Ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį sakė, kad Rusijos atakos prieš Ukrainos energetikos objektus visą šalies energetinę sistemą pavertė mūšio lauku.
Aktualijos
EUROPOS SĄJUNGA
ES vadovams pritariant dujų kainų luboms, G. Nausėda tai vadina didžiausiu žingsniu pirmyn
Bendrijos lyderiams penktadienio naktį iš esmės sutarus įvesti dujų kainų lubas, prezidentas Gitanas Nausėda tai vadina didžiausiu žingsniu pirmyn.
Aktualijos
EUROPOS SĄJUNGA
G. Nausėda su ES lyderiais tarsis dėl energijos kainų suvaldymo, paramos Ukrainai
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vyksta į Briuselį, kur su Europos Sąjungos lyderiais aptars energijos kainų suvaldymo priemones, tolesnę paramą Ukrainai bei sankcijas Rusijai.
Pasaulis
ES įveda sankcijas Iranui, į sąrašą įtraukta ir „moralės policija“
Europos Sąjunga pirmadienį paskelbė sankcijas vadinamajai Irano „moralės policijai“, informacijos ministrui ir Revoliucinės gvardijos kibernetiniam padaliniui dėl Mahsos Amini mirties areštinėje ir vėlesnių protestų malšinimo.
Pasaulis
PASAULIO EKONOMIKA
TVF sumažino pasaulinio augimo prognozę 2023 metams, perspėjo dėl didžiųjų ekonomikų
Kitais metais pasaulinės ekonomikos augimas greičiausiai dar labiau sulėtės, antradienį paskelbė Tarptautinis valiutos fondas (TVF), sumažinęs savo prognozes, šalims grumiantis su Rusijos invazijos į Ukrainą pasekmėmis, didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis ir ekonomikos nuosmukiu.
Pasaulis
KARINĖS PAGALBOS DIDINIMAS
Europos Sąjunga apmokys iki 15 tūkst. ukrainiečių karių
Europos Sąjunga (ES) nori ateinančią žiemą apmokyti iki 15 tūkst. ukrainiečių karių, sekmadienį rašo vokiečių savaitraštis „Welt am Sonntag“, remdamasis ES aukšto rango diplomatais ir atitinkamomis rezoliucijomis.
Aktualijos
NAUJI APYNASRIAI MASKVAI
ES sutarė dėl naujų sankcijų Rusijai
Europos Sąjunga susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai po to, kai Maskva aneksavo keturis okupuotus Ukrainos regionus, trečiadienį pranešė blokui pirmininkaujanti Čekija.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Landsbergis: aštuntasis ES sankcijų paketas Rusijai – silpnas, bet geresnis, nei jokio
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad Europos Sąjungos (ES) šalių iš esmės pasiektas susitarimas dėl aštuntojo sankcijų paketo Rusijai yra silpnokas, bet geresnis, nei jokio.
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES šalims reikėtų sumažinti dujų vartojimą 9–13 proc.
Europos Sąjungos (ES) šalims reikėtų sumažinti dujų vartojimą 9–13 proc., kad per šildymo sezoną nebūtų išnaudotos visos saugyklose laikomos atsargos, jei tiekimas iš Rusijos nuo lapkričio 1 dienos visiškai nutrūktų, rašoma pirmadienį paskelbtoje Tarptautinės energetikos agentūros (TEA) dujų rinkų ketvirčio ataskaitoje, kurią cituoja „Deutsche Welle“.
Aktualijos
NORD STREAM
ES: „Nord Stream“ nuotėkiai atsirado dėl „tyčinio veiksmo“
Europos Sąjunga mano, kad šią savaitę dviejuose Rusijos ir Vokietijos povandeniniuose dujotiekiuose įvykę nuotėkiai „nėra atsitiktinumas“ – esama požymių, kad tai buvo „tyčinis veiksmas“, trečiadienį pareiškė bloko užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES svarsto galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai trečiadienį neeiliniame posėdyje svarstė galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai, šiai paskelbus dalinę mobilizaciją karui Ukrainoje, sakė bloko diplomatijos vadovas.
Pasaulis
SPECIALIOSIOS TARNYBOS
Džeimso Bondo belaukiant: kodėl Briuselis tapo pasauline šnipų sostine?
Prieš dešimtmetį didžiuosiuose kino ekranuose pasirodžiusio trilerio apie šnipus Briuselyje „Užsienietis“ („Erased“) siužeto centre – JAV centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) ir stambaus verslo sąmokslas, kurį nugali ne savo noru į įvykių sūkurį patekęs pagrindinis herojus. Jei dabar būtų kuriamas filmas apie šnipus Briuselyje, pagrindiniam veikėjui tikriausiai tektų susikauti su Rusijos ir Kinijos žvalgais.
Aktualijos
RIBOJAMOS RUSIJOS TURISTŲ KELIONĖS
A. Bilotaitė: ėmus drausti keliones rusams, svarstomas sprendimas ir dėl baltarusių
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Baltijos šalims ir Lenkijai nuo pirmadienio pradėjus riboti Rusijos turistų keliones, toks sprendimas svarstomas ir dėl Baltarusijos piliečių.
Pasaulis
KALNŲ KARABACHAS
Susirėmimų Armėnijos ir Azerbaidžano pasienyje aukų skaičius viršijo 170
Azerbaidžanas ketvirtadienį pranešė, kad 71 jo karys žuvo per pastarąsias dvi dienas vykusius įnirtingus susirėmimus pasienyje su Armėnija.
Pasaulis
VENGRIJA IR ES
Europarlamentarai: Vengrija nebėra „visavertė demokratinė valstybė“
Europos Parlamentas ketvirtadienį pareiškė, kad Vengrija nebėra „visavertė demokratinė valstybė“ ir kad Europos Sąjunga turi padaryti viską, kad ji vėl atitiktų Europos vertybes.
ŽYMA
ES