Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Dar vienas mokytojų streikas, ukrainiečių kovos kairiajame Dniepro krante ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių lapkričio 20-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Šį mėnesį – dar didesnis mokytojų streikas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinei sąjungai (LŠDPS)
The Economist
NAUJAS SKRYDIS
Kaip „Microsoft“ galėtų išstumti „Apple“ ir tapti pirma pasaulyje pagal vertę
Bendrovė tikisi pasinaudoti DI ir pakeisti ateities darbą
IT ir transportas
TECHNOLOGIJOS
ES pradeda „Microsoft“ antimonopolinį tyrimą dėl „Teams“
Europos Komisija ketvirtadienį paskelbė pradėjusi „Microsoft“ antimonopolinį tyrimą pagal jai metamus kaltinimus konkurencijos taisyklių pažeidimais, susijusiais su „Teams“ bendravimo programėlės susiejimu.
Aktualijos
PEKINAS
Pekine B. Gatesas susitiko su Xi Jinpingu
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) penktadienį Pekine susitiko su savo „draugu amerikiečiu“, vienu iš kompanijos „Microsoft“ įkūrėjų Billu Gatesu (Bilu Geitsu) ir jam pasakė, kad Kinija visada dėjo viltis į Jungtinių Valstijų žmones, pranešė valstybinė žiniasklaida.
The Economist
PASAULIS 2023. VERSLAS
Didelės į verslą orientuotos technologijų bendrovės gaus daugiausia naudos iš nuosmukio
Technologijų bendrovėms 2021-ieji buvo klestėjimo metai. Judėjimo suvaržymai privertė milijardus žmonių didžiąją dalį savo darbo ir pramogų perkelti į virtualųjį
IT ir transportas
IT
Prancūzija skyrė „Microsoft“ 60 mln. eurų baudą
Prancūzijos privačių duomenų apsaugos institucija ketvirtadienį paskelbė skyrusi JAV technologijų milžinei „Microsoft“ 60 mln. eurų (64 mln. JAV dolerių) baudą už reklaminių slapukų naudojimą vartotojų įrenginiuose.
Verslas
VERSLAS
„Apple“ – vertingiausias prekės ženklas pasaulyje 10-us metus iš eilės
„Apple“ išlieka vertingiausiu prekės ženklu pasaulyje dešimtus metus iš eilės, rodo naujausios, šių metų „Interbrand Corp.“ apklausos rezultatai.
Verslas
PREKĖS ŽENKLAI
„Apple“ devintus metus išlieka vertingiausiu prekės ženklu pasaulyje
„Apple“ išlieka vertingiausiu prekės ženklu pasaulyje devintus metus iš eilės, rodo naujausios, šių metų „Interbrand Corp.“ apklausos rezultatai.
The Economist
FONDAS IR PERMAINOS
Gatesų fondo pasirinktas labdaros principas turi ir pranašumų, ir apribojimų
Duomenys – ne viskas net ir galingiausiai pasaulio labdaros organizacijai
Verslas
VAIZDO ŽAIDIMAI
„Microsoft“ paskelbė apie trečią didžiausią įsigijimą savo istorijoje – mokės 7,5 mlrd. JAV dolerių
„Microsoft“ pirmadienį paskelbė planuojanti įsigyti „ZeniMax Media“ už 7,5 mlrd. JAV dolerių, stiprindama savo padalinio „Xbox“ padėtį artėjant įnirtingam mūšiui naujų žaidimų konsolių rinkoje.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
„TikTok“ atmetė „Microsoft“ pateiktą perėmimo pasiūlymą
JAV technologijų milžinė „Microsoft“ sekmadienį pranešė, kad „TikTok“ atmetė jos pasiūlymą dėl vaizdo įrašų platformos padalinio JAV perėmimo.
Pasaulis
ATAKA
Rusijos ir Kinijos programišiai taikosi į JAV rinkimus, perspėja „Microsoft“
Programinės įrangos milžinė „Microsoft“ ketvirtadienį paskelbė neseniai užkirtusi kelią kibernetinėms atakoms iš Kinijos, Rusijos ir Irano, kurios buvo nukreiptos prieš JAV respublikonų ir demokratų rinkimų kampanijas.
Verslas
„TIKTOK“
„Walmart“ bendradarbiaus su „Microsoft“ įsigyjant „TikTok“
JAV mažmeninės prekybos milžinė „Walmart“ ketvirtadienį pranešė, kad suvienijo pajėgas su „Microsoft“ dėl kinų valdomos populiarios trumpų vaizdo įrašų platformos „TikTok“ įsigijimo Jungtinėse Valstijose.
Pasaulis
SAUGUMAS
„TikTok“ turi šešias savaites parduoti savo padalinį JAV amerikiečių bendrovei
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį davė populiariajai Kinijai priklausančiai vaizdo įrašų platformai „TikTok“ šešias savaites parduoti padalinį Jungtinėse Valstijose kuriai nors amerikiečių bendrovei ir pareiškė, kad kitu atveju platforma „nebeveiks“.
Verslas
MICROSOFT
Billas Gatesas trauskiasi iš „Microsoft“ valdybos, žada atsidėti filantropijai
Vienas iš programinės įrangos gigantės „Microsoft“ įkūrėjų Billas Gatesas bendrovei skirs dar mažiau laiko nei iki šiol. Jis pranešė besitraukiantis iš įmonės valdybos, rašo „Sky News“.
ŽYMA
MICROSOFT