Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Komentarai
RUSIJOS PASINAUDOJIMAS MIGRACIJA
Pilkoji zona – migracija
Kai Kremlius ankstesnį kartą puolė Suomiją, jis pasitelkė tankus ir naikintuvus. Praėjus aštuoniasdešimčiai metų, jam pakanka mikroautobuso. Rusų pareigūnai veža
Temos
MIGRANTŲ ISTORIJOS
Verčiau mirti, nei grįžti į Kiniją
Tūkstančiai kinų migrantų kasmet keliauja per Lotynų Ameriką iki JAV sienos. Shawnas Yuanas sekė vieno jų kelionę nuo Kito iki
Pasaulis
ES MIGRACIJOS POLITIKA
Lenkija žada vetuoti ES migracijos reformų paketą
Lenkijos ministras pirmininkas ketvirtadienį ES migracijos reformų paketą pavadino Briuselio ir Berlyno diktatu ir pažadėjo jį griežtai vetuoti.
The Economist
PLĖTRA PRIEŠ KLIMATĄ
Ką rinktis: skurdesnę šiandieną ar karštesnį rytojų?
Be papildomų milijardų dolerių politikos formuotojų laukia šiurpus sprendimas Trumpam įsivaizduokite, kad esate vienos besivystančių šalių finansų ministras. Baigiasi metai, per
Aktualijos
LIETUVA
Grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui pripažinti daugiau kaip 1 tūkst. baltarusių ir rusų
Nuo praėjusių metų pabaigos įvedus specialų klausimyną Rusijos ir Baltarusijos piliečiams keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui buvo pripažinti 1164 baltarusiai ir rusai, penktadienį pranešė Migracijos departamentas.
Aktualijos
EMIGRANTAI
Norinčių grįžti į Lietuvą emigrantų per trejus metus padaugėjo beveik 15 proc.
Norinčių grįžti į Lietuvą emigrantų per trejus metus padaugėjo 14,6 proc., o labiausiai tą padaryti juos motyvuoja gerėjantis darbo užmokestis ir Lietuvoje likę šeimos nariai. Tuo metu tų, kurie užsienio šalyse yra gerai įsitvirtinę ir apie grįžimą negalvoja, sumažėjo 11,2 proc., rodo naujausia Užimtumo tarnybos apklausa.
Aktualijos
MIGRACIJA
Banga po bangos: pabėgėlių daugėja, su jais susiduria ir Lietuva. Kodėl ne visiems ištiesiame ranką?
108,4 mln. žmonių pernai buvo priversti palikti savo namus. Tai – dar vienas kraupus rekordas. 2021-aisiais pabėgėliais buvo 19,1 mln. žmonių mažiau, teigiama Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros ataskaitoje.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Vietoj darbo pokalbio – kalėjimas
IQ žurnalistai turi daug progų pabendrauti su verslininkais ne tik didmiesčiuose, bet ir vidutiniuose miestuose, kuriuose veikia ne viena sėkminga
Aktualijos
PENKTADIENIO KALEIDOSKOPAS
Nauja ES migrantų politika, baudžiamieji kaltinimai D. Trumpui ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 9-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
MIGRACIJA
ES pasiekė preliminarų susitarimą dėl prieglobsčio prašytojų priėmimo
Europos Sąjungos šalys narės ketvirtadienį pasiekė preliminarų susitarimą dėl ilgą laiką stabdytų bloko taisyklių pataisų, skirtų teisingiau paskirstyti prieglobsčio prašytojų priėmimą.
Pasaulis
MIGRACIJA
ES dar kartą mėgina įveikti ilgus metus trunkančią krizę dėl migrantų
Europos Sąjungos valstybių narių vidaus reikalų ministrai ketvirtadienį dar kartą pabandė išspręsti vieną sudėtingiausių bloko politinių problemų ir ėmėsi svarstyti naujas priemones, kaip pasidalyti atsakomybe už neteisėtai į Europą atvykstančius migrantus.
Aktualijos
MIGRACIJA
Į Lietuvą grįžta daugiau lietuvių nei išvyksta, padaugėjo emigravusių iš Rusijos, Ukrainos
Į Lietuvą grįžta daugiau lietuvių nei išvyksta, padaugėjo emigravusių iš Rusijos bei Ukrainos, penktadienį pranešė Migracijos departamentas.
Aktualijos
MIGRACIJA
ES susitarė dėl griežtesnių taisyklių neteisėtiems migrantams
Europos Sąjungos lyderiai susitarė dėl griežtesnių taisyklių, kad būtų lengviau išsiųsti teisės į prieglobstį negavusius migrantus į jų kilmės šalis, penktadienį pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
The Economist
PASAULIS 2023
Vis daugiau žmonių bus priversti migruoti gelbėdamiesi nuo klimato kaitos padarinių
Kiekvieną rytą daugybė autobusų įvažiuoja į išsikerojusią ir skęstančią Bangladešo sostinę Daką. Ryšuliais apsikrovę keleiviai žengia į naują gyvenimą. Tam tikrais skaičiavimais, į miestą kasdien atvyksta apie 2000 migrantų. Beveik visi jie kilę iš kitų šalies vietovių ir dauguma bent iš dalies buvo priversti persikelti dėl besikeičiančio klimato: dėl staiga užgriuvusios stichinės nelaimės arba dėl to, kad keičiantis aplinkai joje nebeįmanoma pragyventi.
Pasaulis
JAV
JAV Aukščiausiasis Teismas paliko galioti prieštaringai vertinamą pasienio politiką
Dvejus metus vykdyta Jungtinių Valstijų vyriausybės politika, pagal kurią, remiantis COVID-19 atsargumo priemonėmis, apgręžiami šimtai tūkstančių migrantų Meksikos pasienyje, kol kas liks galioti, antradienį nusprendė Aukščiausiasis Teismas.
ŽYMA
MIGRACIJA