Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 29 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Vienintelis kelias į taiką – daugiau Ukrainos sąjungininkių pastangų
Artėjant Kalėdoms pamatykite šiuolaikinį stebuklą. Šventės scena – tai pažangi šalis, kur susiklostė sąlygos, kurios mūsų seneliams atrodytų nepakeliamai primityvios. Geriausiu atveju elektros, šilumos, vandens ir kanalizacijos nebuvimas vargina ir žemina. Blogiausiu atveju – tai mirtina. Seni, ligoti, neįgalūs ir kiti pažeidžiami žmonės tyliai miršta nuo šalčio, streso ir sveikatos priežiūros sistemos sutrikimų. Tačiau kol kas kovinė dvasia stebuklingai nesumažėjo. Ukraina kovoja toliau.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
J. Stoltenbergas: Rusija bando „įšaldyti“ karą prieš pavasario puolimą
NATO vadovas Jensas Stoltenbergas trečiadienį pareiškė, kad Rusija siekia pristabdyti kovas Ukrainoje per žiemą, kad galėtų sutelkti pajėgas naujam puolimui kitais metais.
Aktualijos
GYNYBA
JAV didina karinį buvimą Baltijos šalyse, keičia statusą į nepertraukiamas rotacijas
Jungtinių Valstijų ambasada Vilniuje trečiadienį pranešė, kad šalis didins karinį buvimą Baltijos valstybėse, o Lietuvoje bus keičiamas JAV pajėgų statusas į nepertraukiamą rotacinį dislokavimą.
IT ir transportas
EUROPOS SĄJUNGA
C. Trautmann: ES finansuos iki 85 proc. regiono gynybai svarbios „Rail Baltica“ kaštų
Europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ projekto koordinatorė Europos Komisijoje Catherine Trautmann pareiškė, kad Rusijos karas prieš Ukrainą iš esmės pakeitė „Rail Baltica“ funkciją – projektas tapo svarbus ne tik regiono ekonomikai, bet ir gynybai. Todėl EK nusprendė finansuoti iki 85 proc. pabrangusio projekto kaštų.
Aktualijos
UKRAINA IR LIETUVA
R. Stefančiukas Lietuvai: pradėjote kovą su rusiškuoju totalitarizmu, o mes ją baigiame
Prieš tris dešimtmečius Lietuva pradėjo kovą su rusiškuoju totalitarizmu, o Ukraina dabar ją baigia mūšio lauke, sako Vilniuje antradienį viešintis Ukrainos parlamento pirmininkas.
Pasaulis
JAV IR PRANCŪZIJA
J. Bidenas, E. Macronas žada JAV ir Prancūzijos aljansą dėl Ukrainos ir demokratijos
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po ketvirtadienio derybų Baltuosiuose rūmuose pažadėjo drauge padėti Ukrainai ir spausti Rusijos lyderį Vladimirą Putiną nutraukti karą.
Pasaulis
GYNYBA
Vokietija ir Norvegija siekia NATO vadovaujamos grupės jūrų infrastruktūrai saugoti
Vokietija ir Norvegija nori įkurti NATO vadovaujamą aljansą svarbiausiai povandeninei infrastruktūrai apsaugoti, trečiadienį pranešė šių šalių lyderiai.
Pasaulis
NATO
NATO siekia sušvelninti karo poveikį Bosnijai, Sakartvelui ir Moldovai
Stengdamasi plačiau išskleisti savo saugumo skėtį Europoje, NATO trečiadienį atkreipė dėmesį į tris šalis, paveiktas Rusijos invazijos į Ukrainą – Bosniją ir Hercegoviną, Sakartvelą ir Moldovą.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
NATO įsipareigoja dėl Ukrainos būsimos narystės, telkia paramą
NT ir energetika
PROJEKTAS
„Merko“ už maždaug 7 mln. eurų Vilniuje statys NATO mokymų centrą
Įmonė „Merko“ už maždaug 7 mln. eurų Vilniuje statys NATO mokymų centrą.
Aktualijos
ARTĖJANT VILNIAUS NATO VADOVŲ SUSITIKIMUI
Bukarešte NATO spręs, kiek atviros jos durys Ukrainai
Ukraina bus dėmesio centre antradienį–trečiadienį vyksiančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime Rumunijos sostinėje Bukarešte. Sąjungininkai aptars ne tik einamąją paramą,
Aktualijos
ATSAKAS Į AGRESIJĄ
Atskleidė NATO pasirengimo gintis nuo Rusijos spragas: daug bėdų ir Lietuvoje
NATO šalys nepasirengusios karui, rašo naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistai savo straipsnyje „Didėjant Rusijos grėsmei NATO gynybos pastangas stabdo biurokratija, skylės
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: Europoje darėme didžiulę klaidą manydami, kad karo čia nebebus
Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, darė didžiulę klaidą manydamos, kad karų žemyne nebebus, nes dėl to nebuvo karo Ukrainoje akivaizdoje susiduriama su ginkluotės resursų trūkumu, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Aktualijos
NATO PLĖTRA
Švedijos ministras: dėl narystės NATO Stokholmas „nenori prisirišti“ prie konkrečių datų
Švedijos užsienio reikalų ministras Tobias Billstromas sako nenorintis prisirišti prie konkrečių datų, kada jo šalis galėtų tapti pilnateise NATO nare.
ŽYMA
NATO