Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 9 d.

Aktualijos
Teismas negrąžino E. Masiuliui per kratą paimtų daugiau nei 242 tūkst. eurų
Vilniaus apygardos teismas nusprendė kol kas negrąžinti 242,4 tūkst. eurų ir sumų kita valiuta kaltinamajam politinės korupcijos byloje Eligijui Masiuliui. Šie pinigai buvo paimti per kratą politiko namuose 2016 metais gegužę.
Vietovardžiai
Alternatyvos piniginėje
Bendruomenės valiutos jau keletą dešimtmečių gyvuoja visame pasaulyje – nuo Mombasos lūšnynų iki pietų Londono rajono. Giedrė Steikūnaitė domisi, kuo vietos pinigai pranašesni už nacionalinius.
IQ Tema
Tyliai ir greitai
Keletą tūkstančių metų siekiančią pinigų evoliuciją kriptovaliutos sutraukė į mažiau nei dešimtmetį
Komentarai
Dievas ar taromatas
Rūpestis didinti pajamas yra senas ir nepraeinantis skausmas kaip pats kapitalizmas.
Verslas
Pinigines ateityje matysime nebent muziejuose
Nors technologijų amžiuje klausimas apie grynųjų pinigų likimą iškyla nuolat, mokėjimų bendrovės jau ruošiasi atsisveikinti ir su mokėjimo kortelėmis. Kita vertus, atsiskaityti netrukus galės net jūsų šaldytuvas. Apie ateities mokėjimo būdus IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui pasakojo mokėjimų bendrovės „MasterCard“ vadovė Šiaurės ir Baltijos šalims Sasha Krstic.
IT ir transportas
Šeši bankininkystės lyderiai kitąmet tikisi pristatyti savo kriptovaliutą
Bankai pribrendo kriptovaliutoms. Skelbiama, kad didžiausių pasaulio bankų grupė – „Barclays“, „Credit Suisse“, „Canadian Imperial Bank of Commerce“, HSBC, MUFG ir „State Street“ – nori pasiūlyti savo klientams naują skaitmeninę valiutą.
Verslas
Lietuvos gyventojai užsienyje šiemet jau išleido 168 mln. eurų
Svečiose šalyse viešintys turistai iš Lietuvos plačiau atvėrė pinigines – pirmąjį šių metų ketvirtį užsienyje jie išleido 168,4 mln. eurų – 6,6 proc. daugiau nei pernai sausio–kovo mėnesiais (157,9 mln. eurų).
Verslas
Mokesčių mokėtojai nesusigrąžino 792 tūkst. eurų permokų
Šalies gyventojai už 2015 metus nesusigrąžino apie 792 tūkst. eurų jiems priklausančių mokestinių permokų. Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), taip nutiko, nes beveik 9 tūkst. gyventojų, kuriems negrąžinamos permokos, nėra pateikę ar patikslinę ankstesnių laikotarpių privalomųjų deklaracijų.
Verslas
Trečdalis šalies kredito unijų dirbo nuostolingai
Lietuvoje veikiančios kredito unijos pernai kartu patyrė 38,8 tūkst. eurų neaudituotų nuostolių — kur kas mažiau nei 2015 metais, kai jų nuostoliai siekė 3,6 mln. eurų.
ŽYMA
PINIGAI