Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
Europos Komisija rekomenduoja įšaldyti finansavimą Vengrijai
Europos Komisija trečiadienį rekomendavo įšaldyti 13 mlrd. eurų Europos Sąjungos lėšų Vengrijai, nes Budapeštas nevykdo įsipareigojimų laikytis Europos teisinės valstybės principo.
Pasaulis
NATO
Budapeštas teigia, kad Suomija ir Švedija gali pasikliauti Vengrija dėl NATO klausimo
Vienas Vengrijos vyriausybės pareigūnas trečiadienį pranešė, kad Suomija ir Švedija gali tikėtis, kad Vengrija palaikys jų stojimą į NATO.
Pasaulis
VENGRIJOS MAIŠTAS
Vengrija nori apklausti visuomenę dėl ES sankcijų Rusijai
Vengrijos valdančioji partija sako norinti paklausti šalies piliečių, ar jie remia Europos Sąjungos sankcijas Rusijai dėl jos karo Ukrainoje.
Pasaulis
TOLERANCIJOS PRAŠYMAS
EK rekomendavus įšaldyti 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą, Vengrija prašo duoti jai laiko
Europos Komisijai rekomendavus blokui įšaldyti maždaug 7,5 mlrd. eurų išmokėjimą Vengrijai dėl susirūpinimo teisinės valstybės principo pažeidimais ir galimai netinkamu Europos Sąjungos lėšų valdymu, vengrų teisingumo ministrė antradienį pareiškė, kad jos šaliai reikia laiko, ir paragino partnerius Bendrijoje būti „tolerantiškus“.
Pasaulis
VENGRIJA IR ES
Europarlamentarai: Vengrija nebėra „visavertė demokratinė valstybė“
Europos Parlamentas ketvirtadienį pareiškė, kad Vengrija nebėra „visavertė demokratinė valstybė“ ir kad Europos Sąjunga turi padaryti viską, kad ji vėl atitiktų Europos vertybes.
Aktualijos
ES SKYLA?
Dar vienas Vengrijos dūris į nugarą ES sankcijų Rusijai politikai
Vengrija rudens darbų sezoną Briuselyje pradėjo nuo netikėto smūgio ES vienybei dėl sankcijų Rusijai. Tai, kas turėjo būti formalumas, meile
Pasaulis
VENGRIJA
Vengrijos pareigūnai nerimauja dėl „pernelyg moteriško“ švietimo
Vengrijos valstybinė audito tarnyba paskelbė ataskaitą apie riziką, kad šalies švietimo sistema yra tapusi „pernelyg moteriška“, ir įspėjo, kad tai gali pakenkti berniukų vystymuisi ir sukelti demografinių problemų.
Verslas
TELEKOMUNIKACIJOS
„Vodafone“ parduos padalinį Vengrijoje už 1,8 mlrd. eurų
Didžiosios Britanijos telekomunikacijų grupė „Vodafone“ pirmadienį sutiko parduoti savo padalinį Vengrijoje vietos bendrajai bendrovei „4iG“ ir valstybinei holdingo bendrovei „Corvinus Zrt“ už 1,8 mlrd. eurų (1,8 mlrd. JAV dolerių).
Aktualijos
NATO
Pasikeitė NATO oro policijos misijos kariniai kontingentai: vadovavimą perėmė vengrai
Pasikeitė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys kariniai kontingentai, vadovavimą misijai perėmė Vengrija, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Pasaulis
JUODA AVIS
V. Orbanas: sankcijomis Rusijai ES „šovė sau į plaučius“
Europa dėl karo Ukrainoje Rusijai įvestomis sankcijomis „šovė sau į plaučius“, penktadienį pareiškė Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.
NT ir energetika
NAFTOS IR DUJŲ PAIEŠKOS
Vengrija pristatė kovos su energetikos krize planą
Vengrija trečiadienį paskelbė „pavojingą padėtį“ dėl energetikos krizės, kurią sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, taip pat paskelbė septynių punktų planą
Pasaulis
PRORUSIŠKA EUROPA
Austrijos, Vengrijos ir Vokietijos palankumas Rusijai – jokios meilės, tik interesai?
Austrija, Vengrija ir Vokietija užsitarnavo Kremliaus režimui palankiausių Europos valstybių reputaciją. To priežastys – ir ekonominės, ir istorinės. Rusijos invazija į
Aktualijos
Vengrijos spjūvis į ES veidą: nusitaikė į Lietuvos iškovojimą
Autoritarinis Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas galbūt įsižeidė dėl juokelio, kad lietuviai pradėjo rinkti pinigus jam perpirkti iš rusų arba šiaip
Aktualijos
Europos Vadovų Taryba: pasiklydę šeštajame sankcijų Rusijai pakete
Pirmadienį į Briuselyje vykstančią neeilinę Europos Vadovų Tarybą (EVT) besirenkančių ES lyderių dienotvarkė – dar viena naktis be miego. Net
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Orbanas: susitarti dėl ES embargo rusiškai naftai artimiausiu metu – mažai tikėtina
ŽYMA
VENGRIJA