Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 29 d.


Komentarai
KOMENTARAS
2023 m. įstatymų konvejeris: mokesčių reforma ir pergalės ginant vaikų teises
Prabėgo dar vieni metai, kurie įvairiomis spalvomis nuspalvino mūsų valstybės teisinę pusę. Šiandienos politikoje matome daug svarbių diskusijų apie teisinę
Pasaulis
ES MIGRACIJOS ĮSTATYMŲ REFORMA
ES šalys susitarė dėl migracijos įstatymų reformos
Europos Sąjungos (ES) šalys ir įstatymų leidėjai trečiadienį susitarė persvarstyti bloko įstatymus dėl prieglobsčio prašytojų ir migrantų, pranešė Europos Komisijos
Aktualijos
SEIMAS
Seimo statistika: priimta vidutiniškai 7,3 teisės akto per posėdį, daugiausia jų inicijavo Vyriausybė
Šios kadencijos Seimas yra labai produktyvus – priimta vidutiniškai 7,3 teisės akto per posėdį – tai antras rodiklis pagal produktyvumą
Komentarai
KOMENTARAS
Laisvadienis – šiandien, sąskaita už jį – rytoj
Tai, kad laisvadieniai nieko nekainuoja, yra pirmas mitas, kuriuo vadovaujamasi pagrindžiant būtinybę turėti siūlomus arba jau esamus laisvadienius. 2020 m. Vyriausybė paskelbė, kad dėl vieno papildomo laisvadienio per metus valstybės biudžetas netenka apie 50 mln. eurų.
Komentarai
KOMENTARAS
Kai nieko nedaryti – geriausia
Pirkdami naują šaldytuvą visada svarstome ir sveriame. Ar reikia, kodėl reikia, kodėl senasis įrenginys nebetinka, kokie poreikiai pasikeitė. Galvojame, ar
Advokatas
ASMENS PRIVATUMAS
Pasikinkius „Pegasą“: elektroninių sekimo priemonių mitai ir tikrovė
Pegasas – graikų antikinės mitologijos gyvūnas, skraidinęs vieną garsiausių kovotojų su pabaisomis Beleforontą į dvikovą, kurioje buvo nudobta Chimera. Tačiau keičiasi laikai, keičiasi ir mitai. Šiandien „Pegasas“ („Pegasus“) yra elektroninio įsiskverbimo į mobiliuosius telefonus įrankis, nukreiptas į valstybės saugumo užtikrinimą, nusikalstamų susivienijimų, veikiančių ne vienoje šalyje, išardymą ir užkertantis kelią sunkiausiems nusikaltimams, keliantiems grėsmę žmogaus gyvybei: terorizmui, prekybai žmonėmis ir pan.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Irake prasidėjo pirmalaikiai parlamento rinkimai
Sekmadienį Irake prasidėjo pirmalaikiai įstatymų leidėjų rinkimai. Surengti pirmalaikius rinkimus buvo vienas iš vyriausybės pažadų, 2019 metų pabaigoje kilus masinėms demonstracijoms
Komentarai
KOMENTARAS
Plaktukas visada ras vinį
Aiškindama proporcingumo principą studentams pateikiu smiginio pavyzdį – visų pirma, įvertinate situaciją ir nustatote centrą, išsirenkate strėlę ir metate tinkama jėga.
Komentarai
Mokesčių mokėtojai, sveiki sugrįžę į dešimtą klasę
Paskutinėmis gruodžio dienomis eilinį kartą paskubomis ,,prasukta" mokesčių sistemos ,,reforma" užgesino ne visų Seimo narių iniciatyvą.
Komentarai
Miunhauzeno pamokos Lietuvai
Strateginio mąstymo stoką ir įsisenėjusias šalies problemas padeda atskleisti neįtikėtini barono Miunhauzeno nuotykiai, tvirtina valstybės kontrolierius dr. Arūnas Dulkys
Verslas
Karvutė, vardu „Google“: Europa pasiryžusi smarkiai apmokestinti technologijų gigantus
Prancūzija tapo pirmąja Europos šalimi, pasiryžusia numelžti žemyne mokesčių beveik nemokančius skaitmeninių paslaugų gigantus. Ar tą patį vertėtų padaryti ir Lietuvai?
Komentarai
Kodėl bijoma viešojo sektoriaus audito tarptautinių standartų?
Siūlomas Vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymo pokytis sulaukė ekspertų, asociacijų, valstybės ir savivaldybės institucijų ir kitų suinteresuotų šalių dėmesio.
Komentarai
Mokesčių mokėtojai – teisėkūros miglose
JAV Stanfordo universiteto teisės profesorius Josephas Bankmanas, 2005-aisiais sugalvojęs reformuoti itin chaotišką, sudėtingą ir XXI a. skaitmeninių realijų neatitinkančią Kalifornijos valstijos mokesčių deklaravimo sistemą, radijo laidoje „Planet Money“ prisipažino sulaukęs netikėto atsako iš… mokesčių konsultantų organizacijų.
Aktualijos
Devynis kartus pjauk ir nematuok?
Liaudies išmintis, aišku, sako kitaip. „Devynis kartus pamatuok, dešimtą – pjauk“ yra sveiko proto patarlė, o ne bandymas atidėliojant išsisukti nuo darbo. Bet kai pasižiūri į politikų darbą Lietuvoje, susidaro įspūdis, kad liaudies išmintimi naudojamasi retai.
Pasaulis
Prieš „Brexit“ Britanijai teks pertvarkyti teisinę sistemą
Didžiosios Britanijos vyriausybė skelbia šiandien pradedanti didžiulį darbą – savo teisinės sistemos pertvarkymo procesą, kurį būtina užbaigti iki „Brexit“. Europa laukia ir Britanijos pozicijos dėl branduolinės saugos po šalies atsiskyrimo nuo ES.
ŽYMA
ĮSTATYMAI