Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

Verslas
GAMYBA
V. Janulevičius: pramonė ženklą „Made in China“ sparčiai keičia į „Made in EU“
Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Vidmantas Janulevičius teigia, jog nepaisant nuolatinių krizių – pandemijos, energetikos – šalies pramonė tapo viena iš laimėtojų.
Verslas
EKSPORTAS
Ekonomistai: Lietuvos eksportuotojai antrąjį pusmetį patirs daugiau iššūkių
Lietuvos eksportui kelis pastaruosius mėnesius smunkant ekonomistai sako, kad šalies eksportuotojai kol kas jaučiasi gerai, o lėtėjantį metinį jo augimą lemia vartojimo kritimas Europoje, atpigusios žaliavos bei geri eksporto rezultatai pernai. Visgi pastebima, kad antrąjį metų pusmetį eksportuotojai gali patirti didesnių iššūkių.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Biomasės energetikos asociacija: biokuro žaliavos yra pakankamai
Lietuvoje netrūksta biokuro žaliavos, todėl augant energijos kainoms kuo daugiau jos būtina pateikti energijos gamintojams, sako Lietuvos biomasės energetikos asociacijos vadovė.
Komentarai
REDAKTORIAUS ŽODIS
Meilė ir neapykanta: veidmainiškos kovos su infliacija priemonės
Infliacija – terminas, kurį pastarąjį dešimtmetį dažniau vartojo ekonomikos studentai, dėstytojai ir finansų institucijų atstovai, o dabar jį vėl taria politikai ir kone kiekvienas Lietuvos gyventojas. Lietuvoje ji iš tiesų rekordinė ir vertinant laikotarpį nuo neramių 2008-ųjų, ir palyginti su kitomis išsivysčiusiomis pasaulio valstybėmis.
IQ Tema
INFLIACIJA
Šoko terapija: kaip reaguoti į rekordinę infliaciją?
Rekordinė infliacija Lietuvoje politikus skatina veikti. Jau geriau jie nieko nedarytų. Sausį 12,4 proc. metinę infliaciją fiksavusi Lietuva tapo ES čempione.
The Economist
PASAULIS 2022. FINANSAI
Klimato iššūkis: didžiausia komercinio NT problema nėra pandemija
Daugelio nuostabai, biurams pavyko išvengti tokios katastrofos, kokia ištiko parduotuves ir restoranus po daugiau kaip metus trukusių judėjimo suvaržymų. Biurų savininkai išvengė didelio paklausos nuosmukio, o jų kainos didžiuosiuose miestuose išliko panašaus lygio, nepaisant daugelyje vietų mažėjusių nuomos pajamų. Nevykdomi įsipareigojimai ar pardavimai iš būtinybės buvo reti reiškiniai.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuva 2021-uosius pabaigė dviženkle metine infliacija
Lietuvos infliacijos kreivė toliau sparčiai riečiasi į viršų ir dviženkliais metinio augimo tempais mena prieš 2009 metų Didžiąją recesiją išgyvento
NT ir energetika
NT RINKA
NT rinkos dalyviai: didžiausią iššūkį kelia brangstančios medžiagos
Daugiausia iššūkių nekilnojamojo turto (NT) ir statybų rinkai šių metų ketvirtąjį ketvirtį brangstančios statybinės medžiagos, jų tiekimo vėlavimas bei darbo jėgos trūkumas, teigia dauguma BNS apklaustų NT vystytojų ir statybos įmonių.
Verslas
KAINOS
Ekonomistai: gyventojų laukia spartesnis dalies prekių ir paslaugų brangimas
Nuo liepos brangstant elektrai ir dujoms, gyventojų laukia ir spartesnis prekių bei paslaugų kainų kilimas, remdamasis ekonomistais praneša LRT radijas. 
NT ir energetika
NT
NT plėtotojai kol kas nesibaimina augančių žaliavų kainų – viskas priklauso nuo pirkėjų elgesio
Lietuvos statybininkų asociacijai prognozuojant, kad dėl brangstančių statybinių medžiagų gali būti neįgyvendinta apie trečdalį valstybės investicijų programoje numatytų projektų, gyvenamojo būsto projektų plėtojai kol kas nesvarsto jų stabdyti ar naujų pavėlinti ir teigia, kad ši krizė didžiausią įtaką darys galutinei būsto kainai.
Verslas
PRAMONĖ
LPK: pramonės lūkesčiai teigiami, bet nerimą kelia žaliavų kainos
Pramonės lūkesčiai antrajam šių metų ketvirčiui yra pozityvūs, prognozuojamas augimas, tačiau iššūkių kelia sparčiai augančios žaliavų kainos, rodo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) sudarytas Lietuvos gamintojų lūkesčių indeksas. 
Finansai ir investavimas
INVESTICIJOS
Geriausia investicija į žaliavas šiais metais? Apelsinų sultys
Apelsinų sulčių ateities sandoriai, kuriais prekiaujama Niujorko biržoje, nuo sausio išaugino savo vertę apie 20,5 proc. Tai lėmė vartotojų noras apsirūpinti šiuo produktu pandemijos metu, rašo BBC.
Komentarai
Kodėl investuotojai nepaiso „juodųjų gulbių“?
Emmanuelio Macrono pergalė Prancūzijos prezidento rinkimuose apsaugojo ES ir eurą nuo katastrofiškų padarinių, tačiau geopolitinė rizika išlieka didelė. Prieš globalizaciją nusiteikusių populistinių judėjimų įtaka auga, ir tai gali paskatinti staigius migracijos apribojimus, protekcionizmą bei prekybos karus. Nors Bendrijai labai svarbi Prancūzija pateikė gerų žinių, ES neturėtų jaustis rami, nes euroskeptikų gretas gali auginti ir įsibėgėsiantis „Brexit“.
The Economist
Elektromobiliai ir jų baterijos sukels naują kalnkasybos bumą
Iš krizės vos pradėjęs bristi sektorius tikisi sulaukti ekologiško superciklo
ŽYMA
ŽALIAVOS