Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Pasaulis
NATO
Pokyčiai NATO plėtroje: Suomija iškyla be Švedijos, tačiau Turkijos vaidmuo aljanse vis dar – esminis
Prasidėjus karui Ukrainoje, iškilo grėsmė Europos regiono saugumui. Su Rusija besiribojančios Baltijos šalys susirūpino gynybiniais pajėgumais, Suomija ir Švedija galutinai apsisprendė dėl narystės NATO. Tačiau aljanso narės Vengrija ir Turkija ligi šiol priešinasi naujovėms. „Jei Recepas Tayyipas Erdoğanas laimės, tai visi politiniai klausimai kels dar didesnį susirūpinimą“, – Vilniuje vykusioje Baltijos karinėje konferencijoje dalyvavęs Scowcrofto strategijos ir saugumo centro prie „Atlantic Council“ vadovas ir transatlantinių santykių ekspertas Christopheris Skaluba sakė IQ apžvalgininkei Agnei Baltrūnaitei.
Pasaulis
BALTIJOS ŠALIŲ SAUGUMAS
Ph. Wasielewskis: turite dėkoti Ukrainai, kad Rusijos armijos nebėra
Karo Ukrainoje pamokos ir kiek ilgai Lietuva bei kiti Rusijos kaimynai galės džiaugtis nusilpusia Maskvos karine galia – IQ biuro Briuselyje vadovo Evaldo Labanausko pokalbis su buvusiu ilgamečiu JAV centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) pareigūnu, dabartiniu Templetono bendradarbiu Užsienio politikos tyrimų institute (FPRI) Philipu Wasielewskiu.
Verslas
LIETUVOS ĮMONĖS
„Coface“: tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse – 28 lietuviškos
Tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse šiemet pateko 28 Lietuvos įmonės – keturiomis mažiau nei pernai.
Komentarai
KOMENTARAS
Pasaulis pagaliau įsiklausė į Baltijos šalių perspėjimus dėl Rusijos
Estijos ministrė pirmininkė Kaja Kallas teigia, kad nėra mandagu sakyti: „Aš jums sakiau.“
Komentarai
KOMENTARAS
Išgyventi artėjančią žiemą: ar Baltijos šalių gamtinių dujų infrastruktūra tam paruošta?
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai paskelbė dar vieną įspūdingą kalbą, pakviesdamas vienos šalies žmones skaityti iš jo lūpų tardamas: „Be dujų ar be jūsų? Be jūsų“. Kalba pasirodė ne tik įkvepianti, bet ir aktuali kur kas didesniam klausytojų ratui, negu galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Juk iš tiesų, be tos šalies ir jos gamtinių išteklių apsieiti dabar mokosi daugelis Europos ir pasaulio valstybių. Tad šaltam ir nelengvam sezonui artėjant, verta atidžiau dirstelėti ir į Baltijos šalių dujų sektorių bei mūsų pasirengimą pasitikti artėjančią žiemą.
Aktualijos
RUSIJOS TURISTAI
Du trečdaliai šalies gyventojų pritaria Rusijos piliečių neįleidimui į Baltijos šalis
Beveik du trečdaliai šalies gyventojų pritaria Baltijos šalių ir Lenkijos sprendimui neįsileisti Rusijos turistų, rodo BNS užsakymu bendrovės „Vilmorus“ rugsėjį atlikta apklausa.
Finansai ir investavimas
BANKAI
„Citadele“ šiemet uždirbo 21,4 mln. eurų pelno, pajamos augo 8 proc.
Padalinį Lietuvoje turintis Latvijos bankas „Citadele“ pranešė, kad grynasis veiklos Baltijos šalyse pelnas per pirmuosius šešis 2022 metų mėnesius siekė 21,4 mln. eurų, o antrąjį ketvirtį – 9,3 mln. eurų.
Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos mums laimėtą laiką turime protingai išnaudoti
Medaus mėnuo tiek ir tetruko – toks yra Lietuvos užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio niūrus vertinimas. Rusijos karo prieš Ukrainą ankstyvosiomis savaitėmis trumpai buvo susidariusi regimybė, kad lengvabūdiškos, arogantiškos, neišmanėliškos ir godžios „senųjų Vakarų“ šalys iš tikrųjų atsibudo dėl Rusijos keliamo pavojaus ir yra pasiruošusios priimti jam atremti reikalingų sprendimų bei aukų.
Komentarai
KOMENTARAS
Lietuvos ambicijos ir NATO šaltukas
Birželio pabaigoje vyksiantis NATO lyderių susitikimas Madride gali tapti istorinis tiek pačiam Aljansui, tiek Lietuvai. O gali ir netapti. Pirmasis ir
Aktualijos
GYNYBA
Baltijos šalių ir Lenkijos ministrai sieks esminio NATO sustiprinimo regione
Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos užsienio reikalų ministrai penktadienį Rygoje sutarė, kad per NATO viršūnių susitikimą Madride bus siekiama patvirtinti sprendimus dėl gynybos adaptacijos ir esminio gynybos sustiprinimo rytiniame Aljanso flange.
Aktualijos
ELEKTRA
G. Nausėda: spartesnė elektros tinklų sinchronizacija – svarbi užduotis
Prezidentas Gitanas Nausėda teigia palaikantis Europos Komisijos (EK) ketinimą įvertinti bendrų dujų pirkimų galimybę Europos Sąjungai iki žiemos užpildant gamtinių dujų saugyklas, tačiau svarbia užduotimi išlieka kuo spartesnis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimas su kontinentine Europa.
Aktualijos
DUJŲ TERMINALAS BALTIJOS ŠALIMS
I. Šimonytė: vieno SGD terminalo Baltijos šalims pakaktų, tačiau „ne be rizikos“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bei Inčukalnio dujų saugyklos Latvijoje galėtų pakakti trims Baltijos šalims apsirūpinti dujomis, tačiau toks scenarijus būtų „ne be rizikos“.
Pasaulis
DEGALŲ KAINOS
Degalai Lietuvoje – pigiausiai Baltijos valstybėse
Degalai kovo mėnesį smarkiai pabrango visose trijose Baltijos valstybėse, tuo tarpu dyzelino kainos augo gerokai sparčiau nei benzino. Pigiausi degalai regione – Lietuvoje, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys.
NT ir energetika
ENERGETINIS SAUGUMAS
Premjerė: Baltijos šalys galėtų rasti suderintų sprendimų dėl rusiškų dujų
Lietuvos užsienio reikalų ministrui raginant Europą atsisakyti Rusijos naftos ir dujų, o energetikos ministrui aiškinant, kad Lietuva to kol kas negali padaryti saugodama kitų Baltijos šalių šalių energetinį saugumą, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad šalys galėtų rasti suderintų sprendimų.
ŽYMA
BALTIJOS ŠALYS