Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

IT ir transportas
TRANSPORTAS
Transporto sektoriaus apžvalga: 2022 m. krovinių vežimas mažėjo, keleivių – augo
Praėjusiais metais, išankstiniais duomenimis, Lietuvos transporto sektoriuje krovinių vežimas sumažėjo apie 17 proc., tačiau įvairių rūšių transportu vežta 48 proc. daugiau keleivių, tarp jų daugiau kaip dvigubai išaugo oro uostuose aptarnautų keleivių skaičius, praneša Susisiekimo ministerija.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
Eurostatas: eksportas šiemet iš Baltijos šalių labiausiai augo Lietuvoje
Eksportas šiemet sausį-spalį iš Baltijos šalių labiausiai augo Lietuvoje, rodo penktadienį paskelbti Eurostato duomenys. Lietuvos eksportas augo 32 proc. iki 36,8
Verslas
PASAULINĖ PREKYBA
G. Landsbergis: Lietuvos siekis diversifikuoti rinkas pasiteisino
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, sako Lietuvos siekis diversifikuoti rinkas pasiteisino – sparčiai auga lietuviškų prekių eksportas ir į Indijos bei Ramiojo vandenyno regiono šalis.
Verslas
EKSPORTAS
Eksportuotų prekių kainos per mėnesį augo 0,4 proc., importuotų – 5,1 proc.
Eksportuotų prekių kainos rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo 0,4 proc., importuotų prekių – 5,1 proc., penktadienį pranešė Statistikos departamentas.
Verslas
EKSPORTAS IR IMPORTAS
Eksportuotų prekių kainos per metus augo 15,6 proc., importuotų – 31,8 proc.
Eksportuotų prekių kainos liepą, palyginti su tuo pačiu metu pernai, padidėjo 15,6 proc., importuotų prekių – 31,8 proc.
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Lietuviški grūdai šiemet gabenami sklandžiau, bet brangiau
Lietuvoje baigiantis javapjūtei, grūdininkai sako, kad grūdai per Klaipėdos uostą šiemet gabenami sklandžiai, o vagonų trūkumą kompensuoja greitesnis jų judėjimas. Be to, grūdų perdirbėjai skaičiuoja, kad pervežimas šiemet pabrango daugiau nei dešimtadaliu.
Verslas
EKSPORTAS
Ekonomistai: Lietuvos eksportuotojai antrąjį pusmetį patirs daugiau iššūkių
Lietuvos eksportui kelis pastaruosius mėnesius smunkant ekonomistai sako, kad šalies eksportuotojai kol kas jaučiasi gerai, o lėtėjantį metinį jo augimą lemia vartojimo kritimas Europoje, atpigusios žaliavos bei geri eksporto rezultatai pernai. Visgi pastebima, kad antrąjį metų pusmetį eksportuotojai gali patirti didesnių iššūkių.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: po milijardinių valstybės investicijų 2030 m. Lietuva elektrą eksportuos
Energetikos ministerija iki 2030 metų į žaliosios energetikos plėtrą ir energetinį efektyvumą planuoja investuoti beveik 1 mlrd. eurų, o per artimiausius 1,5 metų – 604 mln. eurų.
Pasaulis
UKRAINOS EKONOMIKA
Kyjivas: dėl karo Ukraina neteko 25 proc. dirbamos žemės
Nuo ​​Rusijos invazijos pradžios Ukraina prarado ketvirtadalį savo dirbamos žemės, ypač pietuose ir rytuose, pirmadienį pranešė ekonomikos plėtros, prekybos ir
Verslas
PREKYBA
Lietuvos eksportas šiemet augo 30,3 proc., importas – 45,3 proc.
Lietuvos eksportas šiemet sausį-balandį padidėjo 30,3 proc. iki 13,2 mlrd. eurų, o importas – 45,3 proc. iki 15,7 mlrd. eurų. Užsienio prekybos deficitas siekė 2,4 mlrd. eurų.
Verslas
PREKYBA
Lietuvos eksportas į Taivaną sudaro šeštadalį buvusio eksporto į Kiniją
Azijos šalių susidomėjimas prekyba su Lietuva yra didelis, sako užsienio reikalų ministras. Pasak Gabrieliaus Landsbergio, eksportas į Taivaną jau siekia šeštadalį Lietuvos eksporto į Kiniją, o į Singapūrą jis išaugo beveik tris kartus.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys į Ukrainą išvyks trečiadienį
Lietuvai ir Ukrainai svarstant, kaip padėti karo siaubiamai ir savo jūrų uostų netekusiai šaliai eksportuoti grūdus ir kitą žemės ūkio produkciją, bandomasis „Lietuvos geležinkelių“ traukinys iš Lietuvos išvyks šį trečiadienį.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
V. Putinas: Rusija turi diversifikuoti energijos išteklių eksportą į Aziją
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį paragino diversifikuoti energijos eksportą į Aziją ir apkaltino Europos šalis destabilizuojant rinką savo pastangomis atsisakyti Rusijos energijos išteklių.
Verslas
EKSPORTAS IR IMPORTAS
Paslaugų eksportas paskutinį ketvirtį augo 23,9 proc., importas – 48,5 proc.
Lietuvos paslaugų eksportas 2021 metų ketvirtąjį ketvirtį siekė 3,6 mlrd. eurų – 23,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2020 metais, o paslaugų importas siekė 2,3 mlrd. eurų – 48,5 proc. daugiau.
IT ir transportas
TELEKOMUNIKACIJOS
„Mediafon“ Jungtinėje Karalystėje diegs interneto perkėlimo paslaugą
„MG grupės“ valdoma telekomunikacijų bendrovė „Mediafon“, žinoma savo sukurtu numerių perkėlimo sprendimu, nori panašų principą pritaikyti ir interneto rinkoje. Bendrovė
ŽYMA
EKSPORTAS