Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

The Economist
PASAULIS 2023. AFRIKA
Eksploatuodama gamtinių dujų atsargas Afrika galėtų išvengti bado
„Mums labai sunku“, – sako prekiautojas Enockas Banda, kuriam 26-eri, Malavio sostinės Lilongvės turguje stovintis prie keturių varganų dubenų su džiovintomis pupelėmis. „Retas žmogus turi pinigų, kuriuos galėtų leisti, o ūkininkai mums atveža mažiau maišų nei įprastai“, – skundžiasi vyras. Netoli turgaus nuo degalinių į gretimus kelius driekiasi ilgos automobilių eilės, vairuotojams laukiant degalų. Vienoje, kol bus atvežta dyzelino, laukiantys sunkvežimiai per tris dienas nepajudėjo nė milimetro. Čia, kaip ir daug kur Afrikoje, Rusijos invazijos į Ukrainą poveikis matuojamas brangstančiu maistu ir tuščiais pilvais.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Azerbaidžanas gamtinių dujų eksportą šiemet padidino 23 proc.
Pasaulis
BENDRADARBIAVIMAS
Prancūzija pradeda tiekti dujas Vokietijai
Europą apėmus Rusijos agresyvumo išprovokuotai energetikos krizei, Prancūzija pradeda tiekti dujas Vokietijai, skelbia „Deutsche Welle“.
NT ir energetika
I. Šimonytė: pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė spręstina problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
Pasaulis
PRIKLAUSOMYBĖ NUO RUSIJOS
O. Scholzas: Vokietija rusiškų dujų poreikio nebeturės po metų
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad jo šalis iki 2023 metų pabaigos galės atsisakyti gamtinių dujų tiekimo iš Rusijos, skelbia visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
Pasaulis
EUROPOS ENERGETIKA
E. Macronas: prireikus Prancūzija bus pasirengusi tiekti dujas Vokietijai šią žiemą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi tiekti dujas Vokietijai artėjančią žiemą, jei dėl energetikos krizės prireiktų tokio žingsnio.
Verslas
ENERGETIKA
„Achema“ laikinai stabdo veiklą
Dėl smarkiai išaugusių gamtinių dujų kainų ketvirtadienį veiklą laikinai stabdo Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“. Preliminariai planuojama, kad įmonė nedirbs iki gruodžio, tačiau gali būti reaguojama į pokyčius dujų ir trąšų rinkose.
Pasaulis
ES ENERGETIKA
Vokietija sparčiau nei planavo pildo dujų saugyklas
Vokietijos gamtinių dujų saugyklos pildosi sparčiau nei planuota, skelbia visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“ cituodama ekonomikos ministrą Robertą Habecką.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: dujų kainos toliau diktuos elektros kainą
Energetikos ministrui antradienį suabejojus, ar elektros biržos algoritmas nėra dar viena aukštų kainų Lietuvoje priežastis, trečiadienį Dainius Kreivys sako, jog algoritmas bus pakoreguotas, tačiau elektros kainas diktuos augančios dujų kainos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Sumažėjus dujų tiekimui iš Rusijos Danijoje paskelbtas „ansktyvasis perspėjimas“
Danijos energetikos agentūra paskelbė pirmojo lygio „ankstyvąjį perspėjimą“, vyraujant nerimui dėl neapibrėžtumo, susijusio su sumažėjusiu dujų tiekimu iš Rusijos karo Ukrainoje fone.
Pasaulis
ENERGETINĖ PRIKLAUSOMYBĖ
Rusija nuo karo Ukrainoje pradžios iš iškastinio kuro eksporto uždirbo 93 mlrd. eurų
Per pirmąsias šimtą karo prieš Ukrainą dienų Rusija iš iškastinio kuro eksporto uždirbo 93 mlrd. eurų, skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.
NT ir energetika
ENERGIJOS KAINOS
VERT: gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 28–42 proc.
Gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 27,5–41,5 proc., priklausomai nuo suvartojamo jų kiekio.
NT ir energetika
ENERGIJOS KAINOS
Vyriausybė pritarė elektros ir dujų kainų kompensacijoms gyventojams
Vyriausybė pirmadienį patvirtino valstybės subsidijas gyventojams už elektrą ir gamtines dujas, taip pat minimalų tarifą, žemiau kurio jiems nebus kompensuojamos elektros kainos. Subsidijos bus mokamos tik antrąjį šių metų pusmetį.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES atsisako mokėti rubliais už rusiškas dujas, ruošiasi galimam tiekimo nutraukimui
Europos Sąjunga pirmadienį įspėjo valstybes nares pasirengti galimam visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui, pabrėždama, kad blokas nenusileis Maskvos reikalavimui už importą mokėti rubliais.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
EP reikalauja nutraukti naftos, anglies ir dujų importą iš Rusijos
Europos Parlamentas ketvirtadienį per simbolinį balsavimą pasisakė už tai, kad būtų visiškai uždraustas Rusijos energijos išteklių importas į Europos Sąjungą, valstybėms narėms sutarus dėl siauresnių sankcijų rusiškoms anglims.
ŽYMA
GAMTINĖS DUJOS