Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Verslas
GRŪDŲ EKSPORTAS
Turkija: Ukrainos grūdų eksporto susitarimas bus tęsiamas „dabartinėmis sąlygomis“
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
Pirmasis Ukrainos eksportuojamų grūdų krovinį gabenantis laivas laukia patikros Turkijoje
Laivas, gabenantis pirmąjį Ukrainos grūdų eksporto krovinį nuo Rusijos karinės invazijos pradžios, trečiadienį nuleido inkarą Juodojoje jūroje prie Bosforo sąsiaurio vartų, laukdamas patikrinimo.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
Pirmasis Ukrainos grūdų krovinį gabenantis laivas pasiekė Turkijos pakrantę
Laivas, gabenantis pirmąjį oficialų Ukrainos eksportuojamų grūdų krovinį nuo Rusijos invazijos pradžios, antradienį pasiekė Turkijos teritorinius vandenis netoli Bosforo sąsiaurio,
IT ir transportas
GRŪDŲ EKSPORTAS
Turkija: pirmasis ukrainietiškų grūdų krovinys Stambulą turėtų pasiekti po vidurnakčio
Pirmoji ukrainietiškų grūdų siunta iš Odesos pagal svarbų susitarimą dėl Maskvos jūrinės blokados Juodojoje jūroje atšaukimo „po vidurnakčio“ turėtų pasiekti Stambulą, antradienį pranešė Turkijos gynybos ministerija.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
ES ir NATO ragina Rusiją visiškai vykdyti susitarimą dėl grūdų eksporto
Europos Sąjunga ir NATO pirmadienį pasveikino pirmo grūdų krovinio išplukdymą iš Ukrainos kaip „pirmąjį žingsnį“ stengiantis įveikti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, paaštrintą Rusijos įsiveržimo į kaimyninę šalį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: atnaujinamas ukrainietiškų grūdų gabenimas jūra neša „palengvėjimą pasauliui“
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį pareiškė, kad pirmojo grūdų prikrauto laivo išplaukimas iš Odesos uosto nuo Rusijos invazijos pradžios neša „palengvėjimą pasauliui“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Iš Odesos išplaukė pirmasis Ukrainos eksportuojamų grūdų prikrautas laivas
Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį iš Ukrainos pietinio uosto išplaukė pirmasis laivas, prikrautas Kyjivo eksportuojamų grūdų, įgyvendinant sutartį, sudarytą siekiant sumažinti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, paaštrintą Rusijos invazijos į kaimyninę šalį.
Pasaulis
GRŪDŲ TIEKIMO TRIKDŽIAI
Turkija organizuos Rusijos, Ukrainos ir JT derybas dėl grūdų eksporto
Rusijos ir Ukrainos delegacijos trečiadienį susitiks Stambule aptarti galimybių atnaujinti dėl karo įstrigusį grūdų gabenimą Juodąja jūra, pranešė Turkijos gynybos
Verslas
GRŪDŲ EKSPORTAS
Kyjivo ir Maskvos ginčo centre atsidūręs prekinis rusų laivas pajudėjo nuo Turkijos krantų
Su Rusijos vėliava plaukiojantis prekinis laivas, atsidūręs Kyjivo ir Maskvos ginčo dėl grūdų centre, pajudėjo nuo Turkijos krantų, praėjus beveik
IT ir transportas
GRŪDŲ EKSPORTAS IŠ UKRAINOS
Po derybų Maskvoje Turkijos laivas išplaukė iš Ukrainos Mariupolio uosto
Turkijos krovininis laivas trečiadienį išplaukė iš Rusijos okupuoto Ukrainos Mariupolio uosto po „konstruktyvių“ derybų su Maskva dėl grūdų, pranešė turkų
Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos grūdai skaičiais: rimta problema ar propagandinis žaidimas?
Kartais verta įsijungti kalkuliatorių ir įvertinti apie ką diskutuojame. Turiu įtarimą, kad papuolėme į propagandos tinkliuką. Labai daug eterio sudeginama diskusijai apie tai, kad artėja badas, nes Rusija blokuoja Ukrainos uostus ir neleidžia išvežti 20 mln. tonų seno derliau grūdų ir potencialiai apie 35 mln. naujo derliaus grūdų. Galima įtarti, kad diskusijos tikslas ne Ukrainos grūdų išvežimas, bet eilinis bandymas atšaukti sankcijas, kurios realiai smaugia agresorių. Pateiksiu skaičiais, kurie priverčia susimąstyti.
Pasaulis
MAINAI
Turkija Kremliaus reikalavimus atšaukti sankcijas mainais į grūdų atblokavimą vadina „teisėtais“
Turkijos užsienio reikalų ministras trečiadienį pareiškė, kad Rusija „teisėtai“ reikalauja panaikinti jai taikomas sankcijas mainais į Maskvos pagalbą siekiant išgabenti į pasaulio rinką Ukrainoje įstrigusias grūdų atsargas.
ŽYMA
GRŪDŲ EKSPORTAS