Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: ES siūlomos rusiškos naftos kainų lubos yra per aukštos
Europos Sąjungos (ES) svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
IQ Tema
VYRIAUSYBĖS PUSIAUKELĖ
Krizių maratonas: Vyriausybė pasiekė pusiaukelę. Kaip jai sekėsi?
Prieš dvejus metus prisiekusi dešiniųjų Vyriausybė pasiekė kadencijos vidurį. Kaip sekėsi ministrų kabinetui ir atskiriems jo nariams, aiškinosi ir analizavo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius ir žurnalo apžvalgininkės Agnė Piepaliūtė ir Liepa Žeromskaitė.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
I. Šimonytė: parama Ukrainos energetikos sistemai taip pat svarbu kaip ir ginklais
Rusijai nuolat apšaudant Ukrainos energetikos infrastruktūros objektus, parama šiai sričiai taip pat svarbu kaip ir ginklais, teigia Lietuvos premjerė.
Aktualijos
KULTŪRA
I. Šimonytė: neribota PVM lengvata menui ir kultūrai biudžetui būtų pakeliama
Premjerė Ingrida Šimonytė, siūlanti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) neterminuotai taikyti meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, sako, kad tokia lengvata valstybės biudžetui būtų pakeliama.
Aktualijos
GYNYBA
Premjerė apie vokiečių brigadą: padirbėti reikės ne tik Vyriausybei, bet ir Prezidentūrai
Lietuvai siekiant, kad Vokietijos brigada šalyje būtų dislokuota nuolat, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tam reikės ne tik Vyriausybės, bet ir Prezidentūros indėlio.
Aktualijos
NATO VADOVYBĖ
FT: Lietuva siekia, kad premjerė I. Šimonytė taptų NATO vadove
Lietuva siekia, kad premjerė Ingrida Šimonytė taptų NATO generaline sekretore, trečiadienį skelbia britų dienraštis „Financial Times“.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Premjerė: kai kuriuos interpeliacijos klausimus A. Skaisgirytė galėtų užsiduoti sau
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kai kuriuos opozicijos inicijuotos interpeliacijos Gabrieliui Landsbergiui klausimus prezidento Gitano Nausėdos patarėja Asta Skaisgirytė galėtų užsiduoti ir sau.
Aktualijos
OPOZICIJA
S. Skvernelis: opozicija tarsis dėl nepasitikėjimo visai Vyriausybei
Opozicija tarsis dėl nepasitikėjimo visai Ingridos Šimonytės Vyriausybei, ją iš naujo sudarinėti galėtų valdančioji Tėvynės Sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai, sako opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Premjerė neatmeta, kad nuo liepos gali keistis kompensavimo už energiją tvarka
Premjerė Ingrida Šimonytė sako neatmetanti, kad nuo kitų metų liepos kompensacijos už elektrą ir dujas galėtų būti mokamos pagal jų suvartojimą, tačiau dar reikia įvertinti, kiek toks pokytis būtų pagrįstas.
Verslas
INFLIACIJA
Premjerė: tikėtis, kad infliacija pradės mažėti, nėra pagrindo
Premjerė Ingrida Šimonytė sako nesitikinti, kad 22,5 proc. siekianti metinė infliacija artimiausiais mėnesiais pradės mažėti. Pasak jos, tam nėra pagrindo.
NT ir energetika
ŠOKO ŠVELNINIMAS
Premjerė: Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kaip bus kompensuojama už elektrą ir dujas
Prezidentūrai paskelbus apie preliminarius Vyriausybės skaičiavimus, kad dujų ir elektros kainos gyventojams 2023 metais galėtų didėti du kartus po 40 proc., o skirtumą iki rinkos kainų jiems kompensuotų valstybė, premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Vyriausybė turi įvairių skaičiavimų, kiek lėšų reikėtų kompensacijoms esant skirtingoms rinkos kainoms.
NT ir energetika
I. Šimonytė: pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad pagrindinė spręstina problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: turi būti svarstomas europinis sprendimas dėl elektros kainų
Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad turi būti svarstomi bendri Europos Sąjungos (ES) sprendimai dėl energetikos kainų suvaldymo. Pasak Vyriausybės vadovės, kai kurios šalys jau apmokestino papildomą pelną, gaunamą smarkiai išaugus nuo brangių dujų priklausomoms elektros kainoms, tačiau Lietuvos problema yra per maža elektros gamyba, todėl šalies vartotojus itin veikia aukštos kainos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: surėmę pečius atlaikysime žiemą laukiančius energetinius iššūkius
Surėmę pečius atlaikysime šią žiemą visos Europos laukiančius energetinius sunkumus, merų konferencijoje penktadienį sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Elektros kainų kompensavimas paaiškės kitą savaitę
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad informacija apie augančių energijos kaštų kompensavimą žmonėms turėtų būti paviešinta kitą savaitę.
ŽYMA
INGRIDA ŠIMONYTĖ