Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.

Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: protestai JK, mažėjanti euro zonos infliacija ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 1-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
Žlugus deryboms dėl darbo užmokesčio JK gresia nauji masiniai streikai
Mokytojai ir traukinių mašinistai trečiadienį visoje Jungtinėje Karalystėje surengė naują streikų etapą, siekdami užsitikrinti darbo užmokesčio padidinimą, kuris palengvintų dėl sparčiai augančios infliacijos kilusią pragyvenimo išlaidų krizę.
Temos
PABĖGĖLIAI PER LAMANŠĄ
Nekenčiami gelbėtojai
Rizikuodami gyvybe per Lamanšo sąsiaurį 2021-aisiais plaukė dešimtys tūkstančių žmonių. Kaimynai užgaulioja pervargusius juos gelbstinčius savanorius. Kodėl, aiškinosi Johnas Phippsas. Ankstyvą
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Nuo šiol tik geryn: kaip 2023-ieji susiklostys JK lyderiui R. Sunakui?
2023 m. Didžiosios Britanijos politika prasidės pagoniškai. Dėl plataus masto protestų Rishi Sunako konservatorių vyriausybės likimą lems ne rinkėjai, parlamento nariai ar streikuojantys transporto darbuotojai, o oras. Po neįprastai šilto rudens spustelėjus šaltukui gali tekti imtis periodiškai atjungti elektros energijos tiekimą, ir tai sužlugdytų vyriausybę. O jei žiema bus šilta, sąskaitos už energiją bus mažesnės ir valstybės finansuose atsivers ne tokia didelė skylė.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JK įžvelgia „moralinę būtinybę“ dėl tankų Ukrainai, JAV užsimena apie didesnę pagalbą
Jungtinė Karalystė antradienį pareiškė, kad svarbus jos sprendimas suteikti tankų su Rusija kovojančiai Ukrainai yra „moralinė būtinybė“, o Jungtinės Valstijos žada, kad artimiausiu metu bus suteikta daugiau karinės pagalbos.
Pasaulis
IRANAS
Iranas įvykdė mirties nuosprendį šnipinėjimu apkaltintam Britanijos piliečiui
Irane šeštadienį buvo įvykdyta mirties bausmė Irano ir Didžiosios Britanijos pilietybes turinčiam buvusiam Gynybos ministerijos darbuotojui, apkaltintam šnipinėjimu britų žvalgybai, pranešė teismų sistema.
Pasaulis
KOSMOSAS
Istorinė Jungtinės Karalystės raketos misija baigėsi nesėkme
Bandymas paleisti pirmąją raketą į orbitą iš Jungtinės Karalystės teritorijos antradienį baigėsi nesėkme, mokslininkams pranešant apie „anomaliją“ raketai artėjus prie tikslo.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK vyriausybės opozicija laimėjo specialius rinkimus suduodama smūgį R. Sunako partijai
Jungtinės Karalystės opozicinė Leiboristų partija užtikrintai laimėjo specialius rinkimus į šiaurės vakarų Anglijos vietą parlamente.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
R. Sunakas: JK santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi
Britų ministras pirmininkas Rishi Sunakas pirmadienį sakydamas savo pirmą svarbią kalbą apie šalies užsienio politiką paskelbė, kad Jungtinės Karalystės santykių su Kinija „aukso amžius“ baigėsi, o augantį Pekino autoritarizmą pavadino „sisteminiu iššūkiu mūsų vertybėms ir interesams“.
Pasaulis
G7 SUSITIKIMAS
G7 ministrų susitikime dominuoja nuogąstavimai dėl galimo Ukrainos karo išplitimo
Rusijos karo Ukrainoje pašaliniai padariniai ir nuogąstavimai, kad konfliktas galėtų išplisti į kitas šalis, ketvirtadienį dominavo per Didžiojo septyneto (G7) vidaus reikalų ministrų susitikimą Vokietijoje.
Pasaulis
COP27
R. Sunakas gina savo sprendimą nevykti į JT klimato konferenciją
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas penktadienį gynė savo sprendimą nedalyvauti kitą mėnesį vyksiančiame COP27 aukščiausiojo lygio susitikime dėl klimato
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
B. Johnsonui pasitraukus iš varžybų dėl JK lyderio posto, R. Sunakas arti pergalės
Po dramatiško Boriso Johnsono sprendimo atsisakyti drąsaus politinio sugrįžimo konservatorius britas Rishi Sunakas pirmadienį priartėjo prie premjero posto ir tapimo pirmuoju nebaltaodžiu šalies lyderiu.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK premjerė L. Truss paskelbė apie atsistatydinimą (nauji rinkimai – iki spalio 28 d.)
Sunkioje padėtyje atsidūrusi britų ministrė pirmininkė Liz Truss paskelbė atsistatydinanti, ketvirtadienį informavo britų transliuotojas BBC. Dešimčių žurnalistų akivaizdoje ji pareiškė, kad
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK plečiantis politiniam chaosui, L. Truss bando išsilaikyti poste
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK naujoji premjerė L. Truss stengiasi išgelbėti klibantį postą
Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Liz Truss tvirtina vis dar esanti ištikima savo „patikimos“ ekonomikos planams, sekmadienį pradėdama derybas dėl krizės valdymo su savo naujuoju iždo sekretoriumi.
ŽYMA
JUNGTINĖ KARALYSTĖ