Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 29 d.

The Economist
TAIP ARTI, TAIP TOLI
Didžiojo penktadienio susitarimu Airijos susivienijimo klausimas atidėtas ateičiai
Reikėjo laiko senoms žaizdoms užgydyti. Bet nutiko „Brexitas“.
Pasaulis
G 7 SUSITIKIMAS
Per G 7 susitikimą JK ir Prancūzija išreiškė ilgalaikę paramą Ukrainai
Jungtinė Karalystė paragino sąjungininkes toliau ginkluoti Ukrainą ir griežtinti sankcijas Rusijai, Didžiojo septyneto (G 7) šalims penktadienį surengus derybas Vokietijos šiaurėje.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
Britai balsuoja kadencijos vidurio rinkimuose
Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vyksta vietos valdžios ir regionų rinkimai, galintys tapti istoriniais Šiaurės Airijoje ir padidinti spaudimą kritikuojamam ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui.
Pasaulis
PARAMA UKRAINAI
B. Johnsonas žada daugiau karinės pagalbos Ukrainai
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį nuotoliniu būdu sakydamas kalbą Ukrainos parlamentui paskelbė apie papildomą, 300 mln. svarų sterlingų (358 mln. eurų) vertės karinę pagalbą Kyjivui ir gyrė ukrainiečių priešinimąsi Rusijai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Britanijos kariškiai: Rusijos kariuomenė „reikšmingai susilpnėjusi“
Jungtinės Karalystės kariškiai antradienį paskelbė manantys, kad Rusijos kariuomenė dabar yra „reikšmingai susilpnėjusi“, nes išnaudojo daugybę pajėgumų ir išteklių per karą Ukrainoje.
Pasaulis
JUNGTINĖ KARALYSTĖ
JK premjero B. Johnsono laukia kadencijos vidurio išbandymas
Jungtinėje Karalystėje ketvirtadienį vyks vietos valdžios rinkimai – kadencijos vidurio išbandymas konservatorių vyriausybei, galintis nulemti aštriai kritikuojamo ministro pirmininko Boriso Johnsono politinę ateitį.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Britanija sako įšaldžiusi 321 mlrd. eurų iš V. Putino „karo skrynios“
Jungtinė Karalystė įšaldė 321 mlrd. eurų (maždaug 350 mlrd. JAV dolerių) iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino „karo skrynios“, antradienį lankydamasi Varšuvoje pareiškė britų užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV, JK sieks Rusijos narystės JT Žmogaus teisių taryboje sustabdymo
Jungtinės Valstijos ir Jungtinė Karalystė pirmadienį paskelbė, kad planuoja siekti Rusijos narystės Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje sustabdymo, iškilus įrodymams, kad rusų pajėgos Ukrainos Bučos miestelyje vykdė masines egzekucijas.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JK skiria dar 100 mln. dolerių pagalbos Ukrainai
Jungtinė Karalystė skiria dar 100 mln. dolerių (91,5 mln. eurų) pagalbai Rusijos užpultai Ukrainai, sekmadienį paskelbė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ir pažadėjo dėti daugiau pastangų sutelkti tarptautinę bendriją.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JK: nepaisant V. Putino nurodymų, nematyti jokio reikšmingo Rusijos branduolinės pozicijos pokyčio
Jungtinė Karalystė nemato jokio reikšmingo Rusijos branduolinės pozicijos pokyčio, nors prezidentas Vladimiras Putinas nurodė padidinti šalies strateginių pajėgų parengties lygį, pirmadienį sakė britų gynybos sekretorius Benas Wallace\'as.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Londonas: karas Ukrainoje gali tęstis kelerius metus
Rusijos ir Ukrainos konfliktas gali tęstis „kelerius metus“ ir pasaulis turi būti pasirengęs, kad Maskva „sieks panaudoti dar baisesnius ginklus“, sekmadienį įspėjo Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
Vakarų šalys sutarė iš SWIFT pašalinti „pasirinktus“ Rusijos bankus
Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė ir Kanada šeštadienį susitarė dėl virtinės naujų sankcijų Maskvai, išskaitant kai kurių bankų atribojimą nuo tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT, stiprindamos atsaką į Rusijos pradėtą įsiveržimą į Ukrainą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
B. Johnsonas liepė įšaldyti visų Rusijos bankų turtą
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Londonas: esama didelės tikimybės, kad V. Putinas puls Kijevą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, labai tikėtina, surengs plataus masto invaziją Ukrainoje ir puls Kijevą, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystė užsienio reikalų sekretorė.
Pasaulis
SANKCIJOS
Britanija įves sankcijų Rusijos bankams ir asmenims
Jungtinė Karalystė įves sankcijas penkiems Rusijos bankams ir trims „labai didelį kapitalą turintiems asmenims“, Maskvai nusprendus pripažinti prokremliškų separatistų „liaudies respublikas“ Rytų Ukrainoje ir dislokuoti ten savo pajėgas, antradienį pranešė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas. „JK ir mūsų sąjungininkai pradedame įvedinėti sankcijas Rusijai, kurias parengėme jau anksčiau, naudodamiesi naujomis ir beprecedentėmis galiomis, suteiktomis šių [Bendruomenių] Rūmų taikyti sankcijas Rusijos asmenims ir subjektams, kurie Kremliui yra strateginės svarbos“, – parlamente sakė B. Johnsonas. Sankcijos bus taikomos bankams „Rossija“ ir „Promsviazbank“, taip pat trims Rusijos aneksuotame Kryme įsikūrusiems bankams – „Genbank“, Pramonės taupomajam bankui (ISB) ir Juodosios jūros plėtros ir rekonstrukcijos bankui (ČBRR). Į juodąjį sąrašą buvo įtrakti verslininkai Genadijus Timčenka, Borisas Rotenbergas ir Igoris Rotenbergas. Jungtinė Karalystė įšaldys visą jos jurisdikcijoje esantį šių asmenų turtą, taip pat uždraus jiems atvykti į šalį, sakė B. Johnsonas. „Tai pirmoji dalis, pirmoji banga to, ką esame pasiruošę nuveikti. Ir esame parengę tolesnių sankcijų, kurios gali būti pritaikytos – kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Europos Sąjunga“, – pridūrė premjeras.
ŽYMA
JUNGTINĖ KARALYSTĖ