Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 25 d.

Pasaulis
KINIJA
Kinijos komunistų vadovybė pradeda susitikimą, turintį sutvirtinti Xi Jinpingo pozicijas
Kinijos valdančiosios Komunistų partijos vadovybė pirmadienį prasidėjo svarbų susitikimą, turintį dar labiau įtvirtinti prezidento Xi Jinpingo valdžią.
Pasaulis
KINIJA
100-osios Kinijos komunistų partijos metinės: Xi Jinpingas sveikina iš pažemintos kolonijos pakilus iki didžios valstybės
Prezidentas Xi Jinpingas per Kinijos komunistų partijos 100-ųjų metinių minėjimą ketvirtadienį sveikino šalies „negrįžtamą kursą“ nuo pažemintos kolonijos iki didžios valstybės, daug dėmesio skyrė istorijai ir priminė patriotams namuose bei konkurentams užsienyje savo šalies – ir savo paties – įtaką.
Pasaulis
APLINKOSAUGA
Kinijos aplinkos taršos paradoksas
Į atsinaujinančius energijos išteklius ir elektromobilių gamybą Kinija investuoja daugiau, nei visas pasaulis kartu sudėjus. Tuo pat metu Kinija užima pirmą vietą pasaulyje pagal anglies dioksido išmetimą ir tampa klimato taršos lydere. Už paradokso slepiasi valdančioji Komunistų partija (KP) ir jos bandymai gelbėti stagnuojančią šalies ekonomiką, rašo „Foreign Policy“.
Komentarai
Kodėl nerimaujantieji dėl Rusijos turėtų padėkoti Kinijai
Visi, kurie nerimauja dėl buvusio KGB režimo Rusijoje, turėtų būti dėkingi Kinijos komunistų partijai.
Aktualijos
Kinijos parlamentas linkęs panaikinti dviejų kadencijų draudimą
Tūkstančiai Kinijos įstatymų leidėjų pirmadienį prapliupo entuziastingai ploti, pristačius planus prezidentui Xi Jinpingui suteikti neterminuotą mandatą, kad jis galėtų toliau vadovauti pastangoms paversti šią Azijos milžinę pasauline supergalybe.
Aktualijos
Nelaisvėje mirė Nobelio taikos premijos laureatas Liu Xiaobo
61-erių kinas Liu Xiaobo, 2010-aisiais gavęs Nobelio taikos prizą,  ketvirtadienį mirė nuo vėžio komplikacijų. Nuteistas vienuolikai metų už kurstymą veikti prieš valstybę, į laisvę jis turėjo išeiti 2020 -aisiais.
Aktualijos
Be valios būti savimi
1940 m. vasarą Lietuvai Stalino saulę parvežę rašytojai ir kiti literatai klusniai tarnavo totalitarinės ideologijos politikai. Bet ne visi.
Aktualijos
Rašytojų lūpomis
Sovietų Rusija 1918–1940 m. savo propagandai pasitelkė Lietuvos inteligentus. Po Pirmojo pasaulinio karo tūkstančiai lietuvių iš Sovietų Rusijos (gelbėdamiesi nuo Vokietijos okupacijos buvo pasitraukę daugiau nei 300 tūkst. Lietuvos gyventojų) skubėjo į ką tik nepriklausomybę atkūrusią tėvynę.
ŽYMA
KOMUNISTŲ PARTIJA