Meniu
Prenumerata

sekmadienis, spalio 1 d.


Pasaulis
MAIŠTAS RUSIJOJE
„Wagner“ bosas žada nuversti Rusijos karinę vadovybę
Rusijos privačios karinės samdinių bendrovės bosas Jevgenijus Prigožinas šeštadienį paskelbė, kad su savo pajėgomis kirtęs sieną įžengė į Rusiją nuversti
Pasaulis
AFRIKA
Neramumų krečiamo Sudano sostinėje – nauji oro antskrydžiai
Neramumų krečiamo Sudano sostinę Chartumą pirmadienį sudrebino nauji oro antskrydžiai, pastarajam derybų tarp konflikto šalių etapui nedavus vaisių.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
Dušanbė: pasienyje per susirėmimus su Kirgizija žuvo 35 žmonės
Tadžikija sekmadienį pranešė, kad per naujausius susirėmimus pasienyje su Kirgizija žuvo 35 jos piliečiai, o bendras žuvusiųjų skaičius išaugo iki mažiausiai 81.
Pasaulis
CENTRINĖ AZIJA
N. Pelosi apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi sekmadienį apkaltino Azerbaidžaną inicijavus kovas su Armėnija, praėjus kelioms dienoms po to, kai pasienio susirėmimai tarp nesutaikomų priešininkių nusinešė daugiau kaip 200 gyvybių.
Pasaulis
PIETRYČIŲ AZIJA
Kinija sako netoleruosianti „separatistinės veiklos“ Taivane
Kinija trečiadienį pareiškė netoleruosianti „separatistinės veiklos“ Taivane ir dar kartą patvirtino, kad prireikus savarankišką salą užims jėga.
Pasaulis
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo antras „Islamo džihado“ aukšto rango vadas
Per Izraelio aviacijos smūgį žuvo palestiniečių kovotojų grupuotės „Islamo džihadas“ aukšto rango vadas, sekmadienį pranešė kovotojai.
Aktualijos
RUSIJA IR UKRAINA
G. Landsbergis: Rusija turi suprasti, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bandant perbraižyti valstybių sienas, Vakarai turi įtikinti Maskvą, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Londonas: esama didelės tikimybės, kad V. Putinas puls Kijevą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, labai tikėtina, surengs plataus masto invaziją Ukrainoje ir puls Kijevą, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystė užsienio reikalų sekretorė.
Pasaulis
UKRAINA
NATO perkelia savo darbuotojus Ukrainoje iš Kijevo į Lvivą ir Briuselį
NATO perkelia savo darbuotojus iš Ukrainos sostinės Kijevo į Lvivą, esantį šalies vakaruose, ir į Belgijos sostinę Briuselį dėl jų saugumo, šeštadienį pranešė vienas Aljanso pareigūnas.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
O. Scholzas vyksta į Kijevą, mėgindamas suvaldyti „kritinę“ Rusijos invazijos grėsmę
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį vyksta į Kijevą, o kitą dieną viešės Maskvoje, mėgindamas suvaldyti „labai kritinę“ Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmę, galinčią sukelti didžiausią krizę nuo Šaltojo karo laikų.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Rusija sako neatsitrauksianti dėl JAV grasinimų sankcijomis
Rusijos ambasada Vašingtone antradienį pareiškė, kad Maskva neatsitrauks, Jungtinėms Valstijoms grasinant Rusijai sankcijomis dėl Ukrainos.
Pasaulis
REPORTAŽAS IŠ UKRAINOS
Rusenant seno konflikto žaizdoms, Rytų Ukraina pasitinka naujo karo grėsmę
Pensininkė Liudmila Kovaliova tarp keliasdešimties apleistų namų Zolotės mieste Rytų Ukrainoje gyvena praktiškai viena – absoliuti dauguma jos kaimynų pabėgo nuo karo.
Pasaulis
ALJANSAS
Rusijos veiksmų išgąsdintos Suomija ir Švedija grįžta prie diskusijų apie narystę NATO
Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmė Suomijoje ir Švedijoje vėl pakurstė debatus, ar siekiant išvengti galimos agresijos iš Rytų joms reiktų įstoti į NATO.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Ukraina sveikina Rusijos planus vasarį tęsti derybas dėl krizės deeskalacijos
Ukraina ketvirtadienį „gera žinia“ pavadino Rusijos planus tęsti derybas vasario pradžioje, nes tai gali būti ženklas, kad Maskva siekia rasti diplomatinį sprendinį dabartinei krizei.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
JAV: „visi požymiai rodo“, kad V. Putinas ketina panaudoti karinę jėgą iki vasario vidurio
Jungtinės Valstijos mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tebėra pasiruošęs panaudoti jėgą prieš Ukrainą iki vasario vidurio, nepaisant spaudimo kampanijos jį sustabdyti, trečiadienį pareiškė viena aukšto rango diplomatė.
ŽYMA
KONFLIKTAS