Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 29 d.

Aktualijos
RUSIJA IR UKRAINA
G. Landsbergis: Rusija turi suprasti, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai
Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui bandant perbraižyti valstybių sienas, Vakarai turi įtikinti Maskvą, kad praradimai bus didesni, nei laimėjimai, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Londonas: esama didelės tikimybės, kad V. Putinas puls Kijevą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, labai tikėtina, surengs plataus masto invaziją Ukrainoje ir puls Kijevą, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystė užsienio reikalų sekretorė.
Pasaulis
UKRAINA
NATO perkelia savo darbuotojus Ukrainoje iš Kijevo į Lvivą ir Briuselį
NATO perkelia savo darbuotojus iš Ukrainos sostinės Kijevo į Lvivą, esantį šalies vakaruose, ir į Belgijos sostinę Briuselį dėl jų saugumo, šeštadienį pranešė vienas Aljanso pareigūnas.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
O. Scholzas vyksta į Kijevą, mėgindamas suvaldyti „kritinę“ Rusijos invazijos grėsmę
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį vyksta į Kijevą, o kitą dieną viešės Maskvoje, mėgindamas suvaldyti „labai kritinę“ Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmę, galinčią sukelti didžiausią krizę nuo Šaltojo karo laikų.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Rusija sako neatsitrauksianti dėl JAV grasinimų sankcijomis
Rusijos ambasada Vašingtone antradienį pareiškė, kad Maskva neatsitrauks, Jungtinėms Valstijoms grasinant Rusijai sankcijomis dėl Ukrainos.
Pasaulis
REPORTAŽAS IŠ UKRAINOS
Rusenant seno konflikto žaizdoms, Rytų Ukraina pasitinka naujo karo grėsmę
Pensininkė Liudmila Kovaliova tarp keliasdešimties apleistų namų Zolotės mieste Rytų Ukrainoje gyvena praktiškai viena – absoliuti dauguma jos kaimynų pabėgo nuo karo.
Pasaulis
ALJANSAS
Rusijos veiksmų išgąsdintos Suomija ir Švedija grįžta prie diskusijų apie narystę NATO
Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmė Suomijoje ir Švedijoje vėl pakurstė debatus, ar siekiant išvengti galimos agresijos iš Rytų joms reiktų įstoti į NATO.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Ukraina sveikina Rusijos planus vasarį tęsti derybas dėl krizės deeskalacijos
Ukraina ketvirtadienį „gera žinia“ pavadino Rusijos planus tęsti derybas vasario pradžioje, nes tai gali būti ženklas, kad Maskva siekia rasti diplomatinį sprendinį dabartinei krizei.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
JAV: „visi požymiai rodo“, kad V. Putinas ketina panaudoti karinę jėgą iki vasario vidurio
Jungtinės Valstijos mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tebėra pasiruošęs panaudoti jėgą prieš Ukrainą iki vasario vidurio, nepaisant spaudimo kampanijos jį sustabdyti, trečiadienį pareiškė viena aukšto rango diplomatė.
Komentarai
KOMENTARAS
Vakarų apatija, cinizmas, godumas ir bailumas – galingiausi Kremliaus ginklai
Nežinojimas, apatija, kaltė, cinizmas, arogancija, godumas ir bailumas. Tai, o ne kariai, tankai, kariniai lėktuvai ir raketos, yra galingiausi Kremliaus ginklai kare prieš Vakarus.
Aktualijos
ĮTAMPA
Ekspertai: plataus karo scenarijus Ukrainoje – mažai tikėtinas, galimi maži konfliktai
Karines pajėgas prie Ukrainos sutelkusios Rusijos pagrindinis tikslas yra ne invazija į šią šalį, bet pakeisti Europos saugumo architektūrą, tad plataus karo scenarijus Ukrainoje – mažai tikėtinas, sako BNS kalbinti saugumo ekspertai, politikai.
Aktualijos
ALJANSAS
V. Rupšys: į karinį konfliktą tarp Rusijos ir Ukrainos NATO nesikištų
Jeigu kiltų karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos, tikėtina, kad NATO tiesiogiai į jį nesikištų, sako Lietuvos kariuomenės vadas.
Pasaulis
GRĖSMĖS
JAV ir Europa rengiasi galimam dujų tiekimo iš Rusijos nutraukimui
JAV ir Europos pareigūnai derina veiksmus su gamtinių dujų tiekėjais visame pasaulyje tam atvejui, jei Rusija per konfliktą dėl Ukrainos nutrauktų tiekimą, pranešė Joe Bideno administracijos pareigūnai.
Pasaulis
ĮTAMPA
JAV ir Jungtinė Karalystė atšaukia dalį diplomatų iš Kijevo (atnaujinta)
Jungtinės Valstijos nurodė Kijeve dirbančių savo diplomatų šeimų nariams išvykti iš Ukrainos „dėl besitęsiančios grėsmės“, kad Rusija įsiverš į šią šalį, sekmadienį pranešė Valstybės departamentas. Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija pirmadienį pranešė atšaukianti dalį savo ambasados Kijeve diplomatinių darbuotojų ir evakuosianti jų šeimų narius.
Pasaulis
ĮTAMPA
J. Bidenas įspėja dėl „katastrofos Rusijai“, jei ši įsiveržtų į Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį sakė manantis, kad Rusija veršis į Ukrainą, bet įspėjo, kad Maskva sumokėtų didelę kainą už visapusišką invaziją.
ŽYMA
KONFLIKTAS