Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


Aktualijos
„LITEXPO“ RŪMAI
Iš vadovo kėdės atgal į sceną: J. Sakalauskas nebevadovaus „Litexpo“
Operos solistas Jonas Sakalauskas traukiasi iš Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ vadovo pareigų. Tokį J. Sakalausko apsisprendimą lėmė asmeniniai motyvai, nurodoma įmonės išplatintame pranešime žiniasklaidai.
Kultūra
OPERA
Mirė garsus Lietuvos operos solistas Vaclovas Daunoras
Eidamas 84-uosius metus pirmadienį mirė garsus Lietuvos operos solistas Vaclovas Daunoras.
Kultūra
OPERA
Dvigubas triumfas: užsienio kritikai liaupsina Zalcburgo scenoje sužibėjusias lietuves
Rugpjūčio 1-ąją Zalcburgo festivalį atidariusi opera „Elektra“ pirmą kartą leido scenoje susitikti dviem lietuvėms – Asmik Grigorian ir Aušrinei Stundytei. Abiejų sopranų darbą šioje sudėtingoje operoje garsiausių pasaulio leidinių kritikai pavadino neprilygstamu. 
Temos
INTERVIU
A. Stundytė: „Atskleistos mįslės man nebeįdomios“
Ryškiai pasaulio operos scenoje spindintis sopranas Aušrinė Stundytė netrukus pasirodys dar vienu ypatingu amplua: rugpjūčio 1-ąją Zalcburgo festivalyje ji atliks pagrindinį vaidmenį operoje „Elektra“. Viktorija Vitkauskaitė su soliste kalbėjosi apie šį įvykį ir ilgą kelią, atvedusį iki jo.
Kultūra
Naujo operos „Makbetas“ pastatymo solistės: slogioje partijoje ieškojome šviesos
Kauno valstybiniam muzikiniam teatrui šiuo metu – įtemptas laikotarpis ne tik dėl tebevykstančių remonto darbų, bet ir dėl pasiruošimo Giuseppe’s Verdi operos „Makbetas“ premjerai. Apie ją Laura Čiginskaitė kalbėjosi su Ledi Makbet vaidmenį įkūnijančiomis solistėmis Gitana Pečkyte ir Raminta Vaicekauskaite.
Temos
„Nuostabiai nenormali“: susitikimas Milane su A. Grigorian
Italijos „La Scaloje“ gegužės pabaigoje pirmąkart pasirodžiusi Asmik Grigorian pradėjo naują karjeros etapą – debiutus garsiausiose pasaulio scenose. Viktorija Vitkauskaitė vyksta į Milaną išgirsti, kaip lietuvių sopranas Marietos vaidmeniu perrašė dar vieną operos istorijos puslapį.
Kultūra
Spalvų partitūra
Naujoji „Turandot“ Lietuvos operos scenoje – trumpas, bet ryškus blykstelėjimas, vėl žiūrovus į aikštingosios princesės istoriją pakviesiantis tik kitąmet
Temos
Giedrė Šlekytė diriguoja orkestrams ir sėkmei
Giedrės Šlekytės vardas tarptautiniuose muzikos kontekstuose skamba vis garsesniu forte. Viktorija Vitkauskaitė seka jos biografiją nuo kuklaus sodo namelio iki ovacijų jūros.
Kultūra
J. Katinaitė: „Memuarai nėra įrankis sąskaitoms suvesti“
Ką tik pasirodžiusi Jūratės Katinaitės knyga „Karalių kuria aplinka“ – tai kelionė per dainininko Vaclovo Daunoro biografiją, o kartu ir sovietmečio grimasų veidrodis. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su muzikologe kalbėjosi apie iššūkį į 260 puslapių sutalpinti vieną išskirtinį likimą.
Kultūra
S. Quatrini: „Metas orkestrą iš duobės perkelti ant scenos“
Naujasis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) operos meno vadovas Sesto Quatrini teigia, kad šiandien teatrui nebepakanka būti teatru – jis turėtų priminti kultūrinį fabriką ar oro uostą. IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė su dirigentu kalbėjosi apie operos ir restorano kombinaciją, muzikų privilegijas ir lyderystę.
Kultūra
Opera be išrinktųjų
Radikaliu operos reformatoriumi vadinamas Grahamas Vickas į Vilnių atvyko su „Idomenėju“ ‒ jau ne kartą paties statyta W. A. Mozarto opera. Prieš premjerą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Viktorija Vitkauskaitė su britų režisieriumi aiškinosi, kur glūdi jo radikalumo šaknys.
Kultūra
Herkus Mantas vėl kviečia į Klaipėdą
Vasario 17-ąją Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristato Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“.
Temos
Ramintos Šerkšnytės muzikos odisėja
Lietuvių kompozitorė Raminta Šerkšnytė yra viena tų menininkių, kurias galėtume priskirti svarbiausiems šalies kultūros ambasadoriams. Ievai Rekštytei-Matuliauskei ji pasakoja apie kūrybines idėjas įprasminančius darbus ir ilgesnį stabtelėjimą savo šalyje, rašant pirmąją operą.
Kultūra
Pailsiu tik muzikoje
Jubiliejiniai koncertai Vilniuje ir Kaune primadoną Ireną Milkevičiūtę vėl įsuko į įtempto darbo, jaudulio ir atsakomybės karuselę. Tačiau su IQ kultūros redaktore Viktorija Vitkauskaite operos solistė kalbasi apie neišblėstantį buvimo scenoje džiaugsmą.
Kultūra
Neišsprendžiama lygtis
Džuljetos vaidmuo Vincenzo Bellini kūrinyje „Kapulečiai ir Montekiai“ – reikšmingas įvykis sopranui Viktorijai Miškūnaitei: juo solistė debiutuos bel canto operoje. Apie naujus iššūkius prieš premjerą su dainininke kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
OPERA