Meniu
Prenumerata

antradienis, rugsėjo 27 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Pentagonas: nuo karo pradžios Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista iki 80 tūkst. rusų
Vienas aukšto rango Pentagono pareigūnas pirmadienį pranešė, kad nuo karo pradžios vasario pabaigoje Ukrainoje žuvo arba buvo sužeista iki 80 tūkst. rusų.
Pasaulis
JAV IR UKRAINA
JAV perduoda Ukrainai 270 mln. dolerių vertės pagalbos, įskaitant keturias HIMARS
Jungtinės Valstijos penktadienį pranešė perduodančios Ukrainai dar 270 mln. dolerių (266 mln. eurų) vertės karinės pagalbos, įskaitant keturias salvinės raketų ugnies sistemas HIMARS.
Pasaulis
JAV skirs dar 820 mln. dolerių vertės karinės pagalbos Ukrainai
Pentagonas penktadienį paskelbė skirsiantis Ukrainai dar 820 mln. dolerių (786 mln. eurų) vertės ginkluotės ir šaudmenų, tęsiantis įnirtingoms Kyjivo ir
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
40 šalių atstovai susitinka Vokietijoje aptarti tolesnio Ukrainos gynybos stiprinimo
Vokietijoje antradienį rengiamas 40 šalių aukšto lygio susitikimas, kuriame bus tariamasi dėl tolesnio Ukrainos gynybos stiprinimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Pentagonas: Ukrainos oro pajėgos gavo naikintuvų ir detalių
Ukraina gavo naikintuvų ir detalių lėktuvams, kad sustiprintų savo oro pajėgas tęsiantis Rusijos invazijai, antradienį pranešė Pentagonas, bet atsisakė atskleisti perduotų orlaivių skaičių arba jų kilmę.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Pentagonas: karo laivo nuskendimas – „didelis smūgis“ rusų karinėms jūrų pajėgoms
Pentagonas ketvirtadienį pareiškė, kad karinio laivo „Moskva“ nuskendimas po to, kai jį apėmė liepsnos, yra „didelis smūgis“ Rusijos karinėms jūrų pajėgoms Juodojoje jūroje, Maskvai pripažinus, kad laivas nuskendo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Pentagonas: Rusija ne atsitraukia nuo Kyjivo, o keičia pajėgų pozicijas
Rusija perkėlė nedidelę savo pajėgų prie Kyjivo dalį, bet neatsitraukia ir galbūt rengiasi vykdyti „didelį puolimą“ kitur Ukrainoje, antradienį paskelbė
Pasaulis
Žiniasklaida: Pentagono dokumentuose atskleidžiamos tragiškos JAV karų klaidos
Neseniai gauti Pentagono dokumentai atskleidžia, kad JAV Artimuosiuose Rytuose vykdyti aviaciniai karai buvo paremti „itin klaidinga žvalgybine informacija“, dėl to
Pasaulis
VIDURIO RYTAI
Pentagono vadovas neatmeta, kad „al Qaeda“ gali pamėginti vėl įsitvirtinti Afganistane
JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas ketvirtadienį pareiškė, kad ekstremistų tinklas „al Qaeda“, prieš 20 metų pasinaudojęs Afganistanu kaip placdarmu atakoms prieš Ameriką surengti, gali vėl pamėginti įsitvirtinti šioje Vidurio Azijos šalyje, kur pasitraukus NATO pajėgoms į valdžią sugrįžo Talibanas.
Pasaulis
DVIPOLIS PASAULIS
J. Bidenas nurodė persvarstyti karinę strategiją Kinijos atžvilgiu: pirmiausia – diplomatija
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį nurodė iš naujo apsvarstyti Amerikos karinę strategiją Kinijos atžvilgiu ir pareiškė, kad šaliai būtina laikytis „stiprios“ pozicijos, taip pat pažadėjo, kad jo administracija jėgos griebtųsi tik kraštutiniu atveju.
Pasaulis
JOE BIDENO ADMINISTRACIJA
JAV Senatas patvirtino Ll. Austiną pirmuoju juodaodžiu Pentagono vadovu
 Jungtinių Valstijų Senatas penktadienį patvirtino dimisijos generolą Lloydą Austiną gynybos sekretoriumi. Senatoriams jo kandidatūrą patvirtinus 93 balsais prieš du, Ll. Austinas
Pasaulis
JAV
J. Bidenas ketina paskirti pirmąjį juodaodį Pentagono vadovą
Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas ketina paskirti pirmąjį juodaodį Pentagono vadovą, pirmadienį pranešė šalies žiniasklaida.
Pasaulis
PENTAGONAS:
JAV šį mėnesį sumažins kontingentą Irake nuo 5200 iki 3000 karių
Pentagonas šį mėnesį sumažins savo karinį kontingentą Irake iki 3 000 karių, trečiadienį pareiškė vienas įtakingas generolas, Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui siekiant ištesėti savo pažadą išvesti savo pajėgas iš užsienio konfliktų.
Komentarai
SAUGUMAS
D. Trumpo sumanytas pasitraukimas iš Vokietijos pavojingas mums visiems
2017 metais Donaldas Trumpas suglumusiai Angelai Merkel pateikė 374 mlrd. sąskaitą atgaline 2002 metų data. Anot jo, ši sąskaita atspindi
Pasaulis
Pentagono vadovas: JAV karinė padėtis prasta
Prasta šalies kariuomenės parengtis „šokiruoja“, sako JAV Pentagono vadovas Jimas Mattisas. Jis piktinosi biudžeto išlaidų apribojimais ir 16 metų besitęsiančio karo našta bei perspėja dėl grėsmių saugumui.
ŽYMA
PENTAGONAS