Meniu
Prenumerata

penktadienis, vasario 3 d.

Pasaulis
UKRAINA IR JAV
Kaip didvyris JAV sutiktas V. Zelenskis sako, kad Vašingtono pagalba nėra „labdara“
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį (ketvirtadienį Lietuvos laiku) per savo pirmąją kelionę į užsienį po Rusijos invazijos pradžios tiesiogiai paprašė ilgalaikės JAV paramos, sakydamas, kad pagalba nėra „labdara“ ir kad ji padėjo jo šaliai išlikti „gyvai bei gyvybingai“.
Pasaulis
JAV IR KINIJA
JAV apribojo Kinijos lustų gamintojoms prieigą prie amerikietiškų technologijų
JAV prekybos departamentas ketvirtadienį įtraukė 36 Kinijos įmones, įskaitant didžiausias pažangių kompiuterių lustų gamintojas, į sąrašą, kuriame esančioms įmonėms griežtai ribojama prieiga prie amerikiečių kuriamų technologijų.
Finansai ir investavimas
JAV FEDERALINIS REZERVAS
J. Powellas: tebėra neaišku, ar JAV ekonomiką ištiks recesija
JAV federalinio rezervo sistemos (FRS) vadovas Jerome\'as Powellas sako, jog tebėra neaišku, ar JAV ekonomiką ištiks recesija, nors JAV centrinis bankas ir pablogino šalies ekonomikos augimo 2023 metais prognozę ir dabar numato, kad prieaugis kitąmet sudarys tik 0,5 proc., o ne 1,2 proc., kaip prognozuota anksčiau.
Verslas
KINIJA IR JAV
JAV uždraudė importuoti ir pardavinėti „Huawei“ ir ZTE ryšių įrangą
JAV institucijos penktadienį paskelbė uždraudusios importuoti ir pardavinėti ryšių įrangą, kuri laikoma keliančia „nepriimtiną riziką nacionaliniam saugumui“, įskaitant įrangą, gaminamą Kinijos milžinių „Huawei Technologies“ („Huawei“) ir ZTE.
Pasaulis
JAV
JAV kadencijos vidurio rinkimus aptemdė „plačiai paplitusi dezinformacija“
Jungtinėse Valstijose vykusiuose kadencijos vidurio rinkimuose vyko laisvos, bet labai poliarizuotos kampanijos, o rinkėjų dezinformavimas buvo plačiai paplitęs, trečiadienį pareiškė tarptautiniai stebėtojai.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas: neigdami rinkimų rezultatus respublikonai atveria „kelią į chaosą“
Prieš kitą savaitę vyksiančius kadencijos vidurio rinkimus JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį perspėjo šalies rinkėjus, kad demokratijos ateičiai iškilo pavojus.
Finansai ir investavimas
JAV FEDERALINIO REZERVO SISTEMA
FRS dar kartą padidino bazines palūkanų normas 0,75 procentinio punkto
JAV Federalinio rezervo sistema (FRS) trečiadienį, kaip ir tikėtasi, dar kartą ženkliai padidino bazinę palūkanų normą, stiprindamas pastangas atvėsinti infliaciją labai svarbių JAV kadencijos vidurio rinkimų išvakarėse.
Pasaulis
KINIJA IR JAV
JAV ir Kinijos diplomatijos vadovai aptarė dvišalius santykius ir Rusijos karą Ukrainoje
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Izraelio prezidentas perdavė JAV žvalgybinės informacijos dėl Irano dronų Ukrainoje
Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas antradienį sakė perduodantis Jungtinėms Valstijoms žvalgybinės informacijos, įrodančios, kad Iranas tiekia Rusijai dronus, jos naudojamus Ukrainoje, ir paragino imtis griežto atsako.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas svarbiausiu kadencijos vidurio rinkimų klausimu kelia kovą dėl abortų
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pažadėjo svarbiausiu savo prioritetu iškelti įstatymą dėl teisės į abortus visoje šalyje įtvirtinimo, jei demokratai laimės sunkią kadencijos vidurio rinkimų kovą.
Pasaulis
DIDŽIOJO DVIDEŠIMTUKO DERYBOS
G-20 finansų ministrų susitikimas baigėsi be bendro pareiškimo
Didžiojo dvidešimtuko (G-20) derybos Vašingtone ketvirtadienį baigė be bendro komunikato, nes stiprėjanti JAV ir Saudo Arabijos nesantaika sukėlė naują įtampą grupėje, kuri jau ir taip buvo susiskaldžiusi dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.
Pasaulis
JAV
J. Bidenas sako tikintis, kad rinkimuose gali vėl įveikti buvusį prezidentą D. Trumpą
JAV lyderis Joe Bidenas antradienį pareiškė esąs įsitikinęs, kad gali įveikti savo pirmtaką Donaldą Trumpą artėjančiuose 2024 metų prezidento rinkimuose, nors pripažino, kad ir jam vadovaujant šalis gali nugrimzti į recesiją.
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
J. Bidenas: V. Putinas „klaidingai apskaičiavo“ Rusijos galimybes okupuoti Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė manantis, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas yra normaliai racionalus, bet labai neteisingai įvertino Ukrainos okupacijos perspektyvas.
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
Vykstant karui Ukrainoje, JAV nuskraidino Rusijos kosmonautę į TKS
JAV privačios bendrovės „SpaceX“ kosminis laivas ketvirtadienį susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), atskraidinęs įgulą, tarp kurios narių yra ir viena rusė – šis įvykis turi simbolinę reikšmę, atsižvelgiant į Rusijos vykdomą agresiją prieš Ukrainą.
Pasaulis
STUDIJOS JAV
J. Bideno planas nurašyti dalį studentų paskolų vyriausybei atsieis 400 mlrd. JAV dolerių
JAV prezidento Joe Bideno planas nurašyti dalį studentų paskolų vyriausybei atsieis 400 mlrd. JAV dolerių, pirmadienį pranešė Kongreso biudžeto biuras (CBO).
ŽYMA
VAŠINGTONAS