Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

The Economist
PASAULIS 2023. FINANSAI
Juanis už pinigą: Kinija išleidžia į apyvartą savo skaitmeninę valiutą
Susidomėjimo Kinijos centrinio banko skaitmenine valiuta e. CNY iki šiol netrūko. Šalies politikai sulaukė pripažinimo už tai, kad 2019 m.
The Economist
PASAULIS 2023. APŽVALGOS
Debesuota, gali paskaudėti: Xi Jinpingo laukia sunkūs metai
Net triumfo akimirką Xi Jinpingas pripažino, kad virš Kinijos tvyro tamsūs debesys.
Pasaulis
AZIJA
V. Putinas pareiškė Xi Jinpingui, kad nori stiprinti karinį bendradarbiavimą
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas penktadienį Kinijos prezidentui Xi Jinpingui pareiškė, kad norėtų stiprinti karinį bendradarbiavimą, ir pasveikino abiejų šalių pastangas kovoti su Vakarų įtaka.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kremlius: V. Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Xi Jinpingu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, pranešė Kremlius, Rusijai siekiant stiprinti santykius su
The Economist
KINIJA PRIEŠ COVID-19
Dėl vis mažiau rezultatyvios Kinijos COVID-19 strategijos Xi Jinpingas lieka be gerų variantų
Atlaisvinsi suvaržymus, pasipils mirtys. Imsiesi griežtai, neatlaikys ūkis. Pavarčius lapkričio 29-osios numerį, oficialaus Komunistų partijos ruporo „People’s Daily“ skaitytojams galėjo kilti
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT derybos dėl klimato pratęstos iki šeštadienio
Penktadienį turėjusios baigtis Jungtinių Tautų derybos dėl klimato buvo pratęstos dar vienai dienai, derybininkams stengiantis išeiti iš aklavietės dėl fondo, skirto nuo pasaulinio atšilimo poveikio smarkiai nukentėjusioms valstybėms, sukūrimo.
Pasaulis
ITALIJA IR KINIJA
Xi Jinpingas pakvietė naująją Italijos premjerę atvykti į Kiniją
Italijos vyriausybė pranešė, kad naujoji premjerė Giorgia Meloni trečiadienį Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo kuluaruose susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu ir priėmė jo kvietimą apsilankyti Kinijoje.
Pasaulis
APEC
Karas Ukrainoje meta šešėlį ant APEC viršūnių susitikimo
Ramiojo vandenyno regiono valstybių lyderiai ketvirtadienį atskrenda į Bankoką, kur vyks viršūnių susitikimas, skirtas aptarti atsigavimo nuo pandemijos strategiją ir pasaulinės ekonomikos suirutės, išprovokuotos karo Ukrainoje, valdymą.
Pasaulis
TAIVANAS
JAV generolas: Kinijos puolimas Taivane būtų tokia pat „klaida“, kaip ir Rusijos Ukrainoje
Aukšto rango Pentagono generolas trečiadienį perspėjo, kad bet koks Kinijos išpuolis prieš Taivaną būtų tokia pat strateginė klaida, kaip ir Rusijos įsiveržimas į Ukrainą.
Pasaulis
DIPLOMATIJA
E. Macronas ragina Kiniją vaidinti „didesnį tarpininkavimo vaidmenį“ dėl Ukrainos
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paragino Kiniją, su kurios lyderiu buvo susitikęs diena anksčiau, vaidinti „didesnį tarpininkavimo vaidmenį“, kad būtų išvengta Rusijos karo Ukrainoje eskalavimo.
Pasaulis
KINIJA IR PRANCŪZIJA
E. Macronas paragino Kinijos lyderį daryti dar didesnį spaudimą Rusijai dėl karo Ukrainoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paragino Kinijos prezidentą Xi Jinpingą aktyviau siekti, kad Rusiją susėstų prie derybų stalo dėl karo Ukrainoje, pranešė prezidentūra.
Pasaulis
DIDYSIS DVIDEŠIMTUKAS
Kinijos lyderis G-20 susitikime ragina neversti maisto ir energijos ginklu
Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienį perspėjo Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimo dalyvius neversti maisto ir energijos ginklu, galimai užmaskuotai kritikuodamas Rusijos invaziją į Ukrainą.
Pasaulis
G 20
Kinija patvirtino, kad Xi Jinpingas dalyvaus G 20 viršūnių susitikime
Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį patvirtino, kad lapkričio 14–17 dienomis Indonezijoje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G 20) viršūnių susitikime dalyvaus šalies prezidentas Xi Jinpingas.
The Economist
XI JINPINGAS
Xi Jinpingas: iš princų į valdovus
Xi Jinpingas – galingiausias Kinijos vadovas nuo Mao laikų. „The Economist“ devynis mėnesius tyrinėjo, kas nulėmė jo mąstymą. Prieš dešimt metų
Finansai ir investavimas
KINIJOS EKONOMIKA
Kinijos fiskalinis deficitas per devynis mėnesius pasiekė beveik 1 trln. JAV dolerių
Kinijos fiskalinis deficitas per pirmuosius devynis šių metų mėnesius pasiekė visų laikų rekordą – beveik 1 trln. JAV dolerių, rodo „Bloomberg“ atlikta vyriausybės duomenų analizė, nekilnojamojo turto sektoriaus krizei ir mokesčių nuolaidoms, skirtoms paskatinti vėstančią ekonomiką, ištuštinus vyriausybės iždą.
ŽYMA
XI JINPINGAS