Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.

Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų importo
Siekdama visiškos energetinės nepriklausomybės nuo rusiškų dujų, reaguodama į Rusijos energetinį šantažą Europoje bei sukeltą karą Ukrainoje, Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų, šeštadienį pranešė Energetikos ministerija.
Verslas
DIDĖJANTI INFLIACIJA
Kovą – 15,6 proc. išankstinė metinė infliacija
Lietuvoje kovą, išankstiniais vertinimais, metinė infliacija, apskaičiuota pagal su kitomis Europos Sąjungos šalimis suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI), buvo 15,6 procento.
Verslas
EKSPORTAS IR IMPORTAS
Paslaugų eksportas paskutinį ketvirtį augo 23,9 proc., importas – 48,5 proc.
Lietuvos paslaugų eksportas 2021 metų ketvirtąjį ketvirtį siekė 3,6 mlrd. eurų – 23,9 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2020 metais, o paslaugų importas siekė 2,3 mlrd. eurų – 48,5 proc. daugiau.
Verslas
INVESTICIJOS
Sukauptos TUI pernai augo 8,4 proc., bet jų srautas smuko 43 proc.
Sukauptosios tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje per metus padidėjo 8,4 proc. ir 2021-ųjų pabaigoje siekė 26 mlrd. eurų, arba 46,9 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), pranešė Statistikos departamentas.
Aktualijos
DIPLOMATŲ IŠSIUNTIMAS
Rusija išsiunčia keturis Lietuvos diplomatus, atsakydama į analogišką žingsnį
Rusija antradienį paskelbė iš šalies išsiunčianti keturis Lietuvos diplomatus ir taip atsakė į analogišką Vilniaus kovą priimtą sprendimą.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos žvalgyba paskelbė Europoje veikiančių įtariamų Rusijos FSB agentų sąrašą
Ukrainos žvalgybos tarnybos pirmadienį paskelbė Europoje veikiančių šimtų įtariamų Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentų sąrašą, kuriame taip pat yra viena su Lietuva siejama pavardė.
Aktualijos
APKLAUSA
Pusė Lietuvos gyventojų jungtųsi prie ginkluotos gynybos užpuolus Rusijai
52 proc. Lietuvos gyventojų jungtųsi prie ginkluotos valstybės gynybos, jei šalį užpultų Rusija, o tarp karo prievolininkų – vyrų nuo 18 iki 55 metų amžiaus – šis rodiklis siekia 70 proc., rodo naujienų portalo „15min“ skelbiama apklausa.
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
G. Nausėda: Lietuva skirs 10 mln. eurų vertės karinę paramą Ukrainai
Lietuva skirs 10 mln. eurų vertės karinę paramą Ukrainai, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
UKRAINOS PABĖGĖLIAI LIETUVOJE
Lietuvoje registravosi daugiau nei 26,9 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos
Lietuvoje jau registravosi daugiau nei 26,9 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, beveik 11,7 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Aktualijos
PAJAMOS
Apklausa: 4 iš 10 lietuvių gyvena nuo algos iki algos
Keturi iš 10-ties lietuvių teigia gyvenantys nuo algos iki algos, nuo pensijos iki pensijos, o kylant kainoms jie turi dar labiau taupyti, pranešė LRT.
Aktualijos
KOMPENSACIJOS LIETUVIAMS
M. Navickienė: už priimtą žmogų iš Ukrainos bus mokama 150 eurų, papildomą – 50 eurų
Karo pabėgėlius iš Ukrainos priimantiems žmonėms per mėnesį bus mokama 150 eurų kompensacija už pirmą priimtą ukrainietį, po 50 eurų – už kiekvieną papildomą asmenį, informavo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.
Aktualijos
VYTIS PRIEŠ DRAKONĄ
Briuseli, gelbėk! Nepaisant Lietuvos prašymų, rimto ES atsako Kinijai teks palūkėti
Kinijos diplomatinį ir ekonominį puolimą patirianti Lietuva sulaukė ES palaikymo, bet rimto Briuselio atsako Pekinui teks gerokai luktelėti. Kartu kyla
Aktualijos
GYNYBA
Į Lietuvą atvyks 400 papildomų amerikiečių karių
NT ir energetika
ENERGETIKA
3 mlrd. eurų Rusijai už energiją sumokanti Lietuva galėtų sumažinti priklausomybę
Lietuvos energetinė priklausomybė nuo Rusijos yra viena didžiausių Europos Sąjungoje, pernai ji iš Rusijos įsigijo naftos, dujų ir elektros už daugiau nei 3 mlrd. eurų, tačiau šaliai nebūtų sunku atsisakyti rusiškų dujų ir elektros, sako BNS kalbinti analitikai.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Lietuva dėl Maskvos ir Minsko karo nusikaltimų kreipiasi į Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą
Lietuva dėl Maskvos ir Minsko vykdomų karo nusikaltimų ir nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui kreipiasi į Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokurorą.
ŽYMA
LIETUVA