Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 28 d.

Aktualijos
KREMLIAUS DRAUGAI EUROPOJE
V. Putino dovanota degtinė S. Berlusconiui – ES sankcijų pažeidimas?
Naujas galvosūkis Europos Komisijai: ar rusiškos degtinės dovanojimas – ES sankcijų Rusijai pažeidimas? Tokį klausimą Komisijai uždavė Briuselyje dirbantys žurnalistai per
Pasaulis
TURKIJA IR RUSIJA
R. T. Erdoganas nurodė vyriausybei pradėti rengti Rusijos siūlomo naujo dujų centro planus
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas palaiko Kremliaus idėją sukurti naują tarptautinį dujų centrą Turkijoje ir pageidauja, kad jo vyriausybė netrukų pradėti rengti idėjos įgyvendinimo planus, penktadienį pranešė Turkijos žiniasklaida.
Pasaulis
RUSIŠKOS DUJOS
Prancūzija atmetė V. Putino pasiūlymą įkurti naują dujų centrą kaip „beprasmį“
Prancūzijos prezidentūra ketvirtadienį atmetė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymą sukurti naują „dujų centrą“ Turkijoje, per kurį dujos būtų tiekiamos Europai, pareikšdamas, kad toks pasiūlymas yra „beprasmis“.
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
J. Bidenas: V. Putinas „klaidingai apskaičiavo“ Rusijos galimybes okupuoti Ukrainą
JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį pareiškė manantis, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas yra normaliai racionalus, bet labai neteisingai įvertino Ukrainos okupacijos perspektyvas.
Pasaulis
RUSIJA
V. Putinas pirmadienį pirmininkaus saugumo tarybos posėdžiui
Pirmadienį, praėjus dviem dienoms po to, kai Krymo tiltą sudrebino didžiulis sprogimas, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmininkaus savo saugumo tarybos posėdžiui, sekmadienį pranešė Kremlius vietos naujienų agentūroms.
Pasaulis
BRANDUOLINIAI GINKLAI
J. Bidenas: pirmąkart po Šaltojo karo sugrįžo branduolinio „Armagedono“ grėsmė
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sakė, kad pasauliui pirmą kartą po Šaltojo karo iškilo branduolinio „Armagedono“ grėsmė ir kad jis stengiasi surasti Rusijos prezidento Vladimiro Putino „nuovažą“ kare Ukrainoje.
Aktualijos
NAUJI APYNASRIAI MASKVAI
ES sutarė dėl naujų sankcijų Rusijai
Europos Sąjunga susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai po to, kai Maskva aneksavo keturis okupuotus Ukrainos regionus, trečiadienį pranešė blokui pirmininkaujanti Čekija.
Komentarai
KOMENTARAS
Rusija pralaimi karą – pasiruoškite pasekmėms
Vladimiras Putinas negali laimėti. Bet Ukraina gali. Vieninteliai klausimai – kada, kokia kaina, kokiu mastu ir kas nutiks po to.
Pasaulis
KREMLIUS
V. Putinas pasirašė įstatymus dėl keturių Ukrainos regionų aneksijos
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pasirašė įstatymus dėl keturių Ukrainos regionų aneksijos, rodo vyriausybės portale paskelbti dokumentai.
Komentarai
KOMENTARAS
ES laivas – energetikos krizės sūkuriuose
Energetika – vienas didžiausių pastarųjų mėnesių europiečių galvaskaudžių, ir neatrodo, kad Europos Komisijos (EK) rugsėjį pasiūlytos homeopatinės tabletės nuramins šėlsmą europiečių galvose.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
K.-J. Tokayevas: Kazachstanas užtikrins nuo mobilizacijos bėgančių rusų saugumą
Kazachstanas užtikrins rusų, bėgančių nuo „beviltiškos padėties“, saugumą, antradienį pareiškė šios Vidurio Azijos šalies prezidentas, rusams bėgant į užsienį nuo dalinės mobilizacijos karui Ukrainoje.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos ekspremjeras S. Berlusconi: V. Putinas buvo „pastūmėtas“ užpulti Ukrainą
Buvęs Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi penktadienį buvo priverstas paaiškinti savo komentarus apie ilgametį draugą Vladimirą Putiną po to, kai užsiminė, kad Rusijos prezidentas buvo „pastūmėtas“ savo aplinkos įsiveržti į Ukrainą.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES svarsto galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai
Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai trečiadienį neeiliniame posėdyje svarstė galimybę įvesti naujas sankcijas Rusijai, šiai paskelbus dalinę mobilizaciją karui Ukrainoje, sakė bloko diplomatijos vadovas.
Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
V. Putinui paskelbus apie mobilizaciją, Kinija ragina „dialogu siekti paliaubų“
Kinija trečiadienį paragino „dialogu ir konsultacijomis siekti ugnies nutraukimo“, Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus dalinę kariuomenės rezervistų mobilizaciją karui Ukrainoje.
Pasaulis
RUSIJA
A. Navalnas: V. Putino paskelbta mobilizacija sukels „didžiulę tragediją“
Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas pareiškė, kad trečiadienį Rusijos prezidento Vladimiro Putino paskelbta dalinė mobilizacija atves prie „didžiulės tragedijos“.
ŽYMA
PUTINAS