Meniu
Prenumerata

pirmadienis, liepos 4 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Suomijos narystė NATO būtų tik į naudą
Dar nepasibaigęs karas prieš Ukrainą jau dabar keičia Europos saugumo sanklodą. Šio žemės drebėjimo epicentras yra Helsinkis. Vos prieš metus prie NATO aljanso norėjo prisijungti tik ketvirtadalis suomių, o dabar tokių – trys penktadaliai. Vyriausybės ataskaitos apie „pakitusią saugumo aplinką“ formuluotės, vertinant pagal suomių standartus, yra tiesiog svilinančios: „Rusija kelia pavojų visos Europos saugumui ir stabilumui“.
Pasaulis
NARYSTĖ NATO
Suomijos parlamentas pradeda debatus dėl narystės NATO
Suomijos parlamentas trečiadienį pradeda debatus, ar šaliai siekti narystės NATO, Rusijos invazijai Ukrainoje smarkiai padidinus politikų ir visuomenės paramą stojimui į šį karinį aljansą.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Maskva: Suomijai ir Švedijai įstojus į NATO šalia jų atsirastų Rusijos branduolinių ginklų
Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ketvirtadienį įspėjo, kad Rusija dislokuotų branduolinių ginklų netoli Baltijos valstybių ir Skandinavijos, jei Suomija ar Švedija nuspręstų įstoti į NATO.
Aktualijos
RUSIJOS GRASINIMAI
A. Anušauskas: rusų svarstymai dėl branduolinio ginklo yra „keisti“, jis seniai Kaliningrade
Rusijos svarstymai dislokuoti branduolinį ginklą Karaliaučiuje „atrodo gana keistai“, nes jis „visada buvo laikomas Kaliningrado srityje“, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos
DUJŲ TERMINALAS BALTIJOS ŠALIMS
I. Šimonytė: vieno SGD terminalo Baltijos šalims pakaktų, tačiau „ne be rizikos“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo bei Inčukalnio dujų saugyklos Latvijoje galėtų pakakti trims Baltijos šalims apsirūpinti dujomis, tačiau toks scenarijus būtų „ne be rizikos“.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomija žada „per kelias savaites“ nuspręsti dėl stojimo į NATO
Suomijos premjerė Sanna Marin trečiadienį sakė, kad jos šalis „per kelias savaites“ apsispręs, ar teikti paraišką įstoti į NATO.
Pasaulis
SAUGUMAS
Suomija gali apsispręsti dėl narystės NATO iki birželio pabaigos
Suomija tikisi priimti sprendimą dėl narystės NATO iki birželio pabaigos, penktadienį pranešė ministrė pirmininkė Sanna Marin, šalyje tvyrant nerimui dėl
Pasaulis
NATO
S. Marin: Suomijos nuomonė dėl stojimo į NATO keičiasi
Rusijos invazija į Ukrainą pakeitė Suomijos piliečių ir politikų požiūrį į šalies narystę NATO, antradienį sakė suomių premjerė Sanna Marin.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Švedija ir Suomija sako neketinančios siekti NATO narystės
Švedija ir Suomija vis dar neplanuoja siekti NATO narystės, nepaisydamos „šoko“, sukelto Rusijos invazijos į Ukrainą, ketvirtadienį pareiškė abiejų šalių vadovai.
Pasaulis
ALJANSAS
Rusijos veiksmų išgąsdintos Suomija ir Švedija grįžta prie diskusijų apie narystę NATO
Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmė Suomijoje ir Švedijoje vėl pakurstė debatus, ar siekiant išvengti galimos agresijos iš Rytų joms reiktų įstoti į NATO.
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Suomija intervalą tarp vakcinos nuo COVID-19 dozių ilgina iki 12 savaičių
Suomijos sveikatos apsaugos vadovai trečiadienį rekomendavo, kad visų vakcinų nuo koronaviruso infekcijos COVID-19 antrosios dozės turėtų būti suleidžiamos po pirmojo
Pasaulis
KARANTINAS
Suomijos sostinėje uždaromos mokyklos, uždraudžiami vieši renginiai
Suomijos sostinėje smarkiai padaugėjus COVID-19 atvejų bus įvesti nauji griežti suvaržymai dėl koronaviruso, antradienį pranešė miesto meras.
Aktualijos
BALTARUSIJOS IR ES SANTYKIAI
L. Linkevičius: Baltarusijos valdžia į dialogą neina
Europos Sąjungos (ES) šalys nori dalyvauti sprendžiant krizę Baltarusijoje, tačiau Aliaksandro Lukašenkos režimas nėra linkęs eiti į dialogą, sako Lietuvos
Pasaulis
KORONAVIRUSAS
Suomija paskelbė vienus griežčiausių sienų apribojimus Europoje
Suomija išbraukė daugumą Europos Sąjungos šalių iš savo „žaliojo sąrašo“, tad tik žmonės iš kelių valstybių dabar galės įvažiuoti į šalį be apribojimų, trečiadienį paskelbė vyriausybė.
NT ir energetika
INFRAGARSO BANGOS
Suomių mokslininkai: vėjo jėgainių triukšmas žmonių sveikatai nepavojingas
Vėjo jėgainių skleidžiami žemo dažnio, žmonėms negirdimi virpesiai žmonių sveikatai nekenkia, nors yra išplitę nuogąstavimai, kad ši vibracija gali sukelti nemalonių simptomų, rodo pirmadienį Suomijoje paskelbta studija.
ŽYMA
SUOMIJA