Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 1 d.

Pasaulis
AZIJA
Po protestų Kinija kalba apie griežtos COVID-19 politikos švelninimą
Kinijos vyriausioji pandemijos valdymo pareigūnė ir keli miestai pranešė, kad gali būti sušvelninta griežta nulinės COVID-19 tolerancijos strategija po visoje šalyje vykusių protestų, kuriuose buvo reikalaujama nutraukti užsidarymus ir suteikti daugiau politinės laisvės.
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
E. Musko „Twitter“ panaikino COVID-19 dezinformacijos ribojimus
Socialinis tinklas „Twitter“ pranešė, kad nustojo vykdyti politiką, kuria siekiama užkirsti kelią su COVID-19 susijusios dezinformacijos plitimui, naujajam platformos savininkui Elonui Muskui, anksčiau konfliktavusiam su JAV pareigūnais dėl pandemijos saugumo taisyklių, toliau pertvarkant turinio moderavimo politiką.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
Pasaulis
KINIJA
Po protestų Kinijoje Sindziangas švelnina kai kurias kovos su COVID-19 priemones
Kinijos vakariniame Sindziango regione pirmadienį sušvelninti kai kurie dėl COVID-19 jo sostinėje Urumči įvesti apribojimai – po to, kai šiame mieste žmonių aukų pareikalavęs gaisras sukėlė protestus visoje šalyje.
Pasaulis
KINIJA
Kinija suėmė BBC žurnalistą, nušvietusį protestus prieš COVID-19 apribojimus
IQ Tema
VYRIAUSYBĖS PUSIAUKELĖ
Krizių maratonas: Vyriausybė pasiekė pusiaukelę. Kaip jai sekėsi?
Prieš dvejus metus prisiekusi dešiniųjų Vyriausybė pasiekė kadencijos vidurį. Kaip sekėsi ministrų kabinetui ir atskiriems jo nariams, aiškinosi ir analizavo IQ vyriausiasis redaktorius Ovidijus Lukošius ir žurnalo apžvalgininkės Agnė Piepaliūtė ir Liepa Žeromskaitė.
Pasaulis
KINIJA
Kinija švelnina COVID-19 ribojimus: trumpina karantiną, atšaukia skrydžių draudimus
Penktadienį Kinija paskelbė sušvelninanti kai kuriuos griežtus COVID-19 apribojimus, sutrumpindama karantino laikotarpį atvykstantiems keliautojams nuo 10 iki 8 dienų ir atsisakydama skubių skrydžių maršrutų uždarymų.
IT ir transportas
AIRIJA
„Ryanair“ pranešė apie pelningą pirmąjį pusmetį
Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ pirmadienį pranešė apie pelningą pirmąjį finansinių metų pusmetį, aviacijos sektoriui atsigaunant nuo COVID-19 pandemijos padarinių.
The Economist
NUOTEKOS – DUOMENŲ ŠALTINIS
Kaip COVID-19 paskatino vyriausybes analizuoti kanalizacijos turinį
Stebint nutekamuosius vandenis galima gauti informacijos apie ligas, narkotikus, vaistus ir net sprogstamąsias medžiagas
Komentarai
KOMENTARAS
Kad kvėpuoti būtų lengviau
Savanoriški mainai, privati nuosavybė, teisės viršenybė – dalykai, kuriuos saugodamos vyriausybės didina savo šalių ekonominę laisvę. Mažina ją, kai
Pasaulis
AZIJA
Kinijos ekonomikos augimas trečiąjį ketvirtį siekė 3,9 proc. ir viršijo lūkesčius
Kinijos ekonomika trečiąjį ketvirtį išaugo daugiau, nei prognozavo analitikai – 3,9 proc., palyginti su analogišku 2021 metų laikotarpiu, rodo oficialūs duomenys, paskelbti praėjus dienai, kai Xi Jinpingas sekmadienį užsitikrino istorinę trečiąją Kinijos vadovo kadenciją.
Aktualijos
COVID-19
A. Dulkiui kalbant apie koronaviruso pandemijos pabaigą, EK narė ragina ruoštis žiemai
Temos
ŠANCHAJUS
Slaptieji Šanchajaus karantino didvyriai
Du mėnesius šešėlinis savanorių tinklas pažeidžiamiems žmonėms pristatinėjo būtiniausius produktus. Paskui jis tiesiog išnyko. Donas Weinlandas susitiko su prieš valdžios valią žmonėms padėjusiu savanoriu.
Pasaulis
COVID-19
J. Bidenas: JAV „baigėsi“ koronaviruso pandemija
JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį parodytame televizijos interviu pareiškė, kad koronaviruso pandemija Jungtinėse Valstijose baigėsi.
Aktualijos
COVID-19 ATMAINA
Nacionalinė laboratorija rugsėjį sekoskaitos dar neatnaujins, laukia SAM reguliavimo
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) rugsėjį dar neatnaujins sekoskaitos tyrimų, laukia sprendimų iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM).
ŽYMA
COVID-19