Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: EVT susitikimas, kontrpuolimas Bachmute ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 23-iosios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Verslas
EKONOMIKA
G. Skaistė: žmonių perkamoji galia šiais metais pradės augti
Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad šiais metais žmonių perkamoji galia pradės augti, o 2024 m. Lietuvos ekonomikos augimas atsistatys. Pasak jos, teigiamai nuteikia tai, jog darbo rinka šalyje atrodo labai stipriai.
Finansai ir investavimas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: pajamos turi būti apmokestinamos pagal jų dydį, o ne veiklos formą
Finansų ministerijai individualią veiklą apmokestinti 20 proc. finansų ministrė Gintarė Skaistė teigia, kad pajamos turi būti apmokestinamos pagal jų dydį,
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
Mokesčių reforma: 10 svarbiausių pakeitimų
Finansų ministerijai antradienį pristačius siūlomą mokesčių pertvarką BNS pateikia svarbiausių pokyčių santrauką.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
Ekonomistai apie mokesčių pakeitimus: ne kosmetiniai, bet metas jiems nėra palankus
Antradienį pristatyti Finansų ministerijos mokestiniai pakeitimai ne kosmetiniai ir sprendžia daugelį įsisenėjusių problemų ir diskriminacinių nesąmonių, sako „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Tuo metu „INVL Asset Management“ vyriausioji ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė pastebi, kad dabar metas mokesčių reformai nėra palankus, todėl nusimato itin karštos diskusijos.
Komentarai
KOMENTARAS
Mokesčių reforma: pirmieji įspūdžiai
Šiandien Finansų ministrės pristatytas mokesčių reformos paketas labai nenustebino. Pasiūlymuose įgyvendinami Vyriausybės programoje užsibrėžti aiškūs tikslai mažinti mokestinės naštos skirtumus ir siekti, kad horizontalus teisingumas būtų ryškesnis – mokestinė našta priklausytų ne nuo veiklos formos, o nuo uždirbamų pajamų lygio. Be to, yra naudingų dalykų, kurie mažins biurokratinę naštą ir skatins vykdyti veiklas skaidriau bei bus užglaistytos ankstesniuose pakeitimuose paliktos spragos.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
Vietoje progresinių tarifų siūlomas papildomas apmokestinimas
Mokestinių pasiūlymų pakete siūloma keisti aukštų pajamų apmokestinimą, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė. „Joms siūloma taikyti specialų papildomą apmokestinimą vietoje dabar galiojančių progresinių tarifų“, – sako ji.
Finansai ir investavimas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: investicinė sąskaita orientuojama į smulkesnius investuotojus – bus galima įnešti iki 10 tūkst. eurų per metus
Finansų ministrė Gintarė Skaistė akcentuoja, kad siūlomame įvesti neutraliame investavimo instrumente – investicinėje sąskaitoje – gyventojas galėtų investuoti į įvairius finansinius instrumentus ir kol pinigai neiškeliautų iš minėtos sąskaitos, gaunamas pelnas nebūtų apmokestintas.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Skaistė: GPM tarifas dirbantiems individualiai per 3 metus pasiektų 20 proc.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad individualios veiklos ir darbo santykių apmokestinimas per 3 metus turėtų suartėti. Pasak jos, 2026 m. viršutinė gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifo riba turėtų pasiekti 20 proc., be to, keistųsi įmokos „Sodrai“.
Verslas
VIRŠPELNIAI
M. Dubnikovas – apie solidarumo įnašą bankams: problema, kai politikai pradeda spręsti, kiek pelno tau pakanka
Ekonomistas Marius Dubnikovas teigia, kad ketvirtadienį Finansų ministerijos pristatytas laikino solidarumo įnašo bankams įstatymo projektas yra paremtas netinkama logika. Pasak jo, Vyriausybės atstovų ir Seimo narių teigimas, kad bankai gauna pajamas „nieko neveikdami“ yra paremtas pasirinkimu ignoruoti šių verslų ilgalaikę veiklą.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Nausėda: mokesčių reformos neturėtume siekti dėl ES lėšų
Vyriausybė mokesčius keisti turėtų ne norėdama pasiekti kriterijus Europos Sąjungos lėšoms gauti, o siekdama ištaisyti jos netolygumus, interviu portalui „15min“ sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Verslas
MOKESČIŲ REFORMA
G. Nausėda apie mokesčių reformą: nuo kalbų reikėtų pajudėti link darbų
Prezidentas Gitanas Nausėda tikisi, kad Vyriausybė imsis mokesčių reformos ir Seime bus rastas sutarimas.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: infliacijos kreivės, baltarusių partizanų sėkmė ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 27-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
ŽYMA
GINTARĖ SKAISTĖ