Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugpjūčio 10 d.

Pasaulis
MIANMARAS
Mianmaro chunta įvykdė egzekucijas keturiems kaliniams, įskaitant buvusį parlamentarą
Mianmaro chunta įvykdė mirties bausmę keturiems kaliniams, įskaitant nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi partijos buvusį įstatymų leidėją ir žinomą aktyvistą, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
JT vadovas smerkia Rusijos raketų smūgį Odesos uostui
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas šeštadienį griežtai pasmerkė Rusijos raketų smūgį Juodosios jūros Odesos uostui, surengtą Maskvai ir Kyjivui ankstesnę dieną pasirašius susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Rusijos raketų smūgis Odesos uostui yra Kremliaus „spjūvis“ JT, Turkijai
Ukraina šeštadienį pareiškė, kad Kremliui teks atsakomybė už pasaulinę maisto krizę, jei žlugs ankstesnę dieną pasirašytas susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų eksporto per Juodosios jūros uostus atnaujinimo.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
V. Zelenskis: JT atsakingos už susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto įgyvendinimą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Tautos yra atsakingos už tai, kad būtų įgyvendintas Stambule pasiektas susitarimas dėl Rusijos invazijos nutraukto ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: Ukrainoje humanitarinės pagalbos reikia maždaug 16 mln. žmonių
Rusijai tęsiant invaziją į Ukrainą, humanitarinės pagalbos reikia maždaug 16 mln. šalies gyventojų, ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos koordinatorė
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainos prezidentas ragina JT apsilankyti rusų raketų smūgio Kremenčuke vietoje
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vaizdo ryšiu kreipdamasis į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą paragino JT apsilankyti Kremenčuko miesto prekybos centre,
Pasaulis
Vokietija tiria kelis šimtus galimų karo nusikaltimų Ukrainoje
Vokietijos policija šeštadienį paskelbė tirianti kelis šimtus galimų Rusijos karo nusikaltimų Ukrainoje, įskaitant jų sąsajas su politikais ir karininkais. Iki šiol
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Į JT Saugumo Tarybą dvejiems metams išrinkta Japonija
Japonija yra tarp penkių valstybių, ketvirtadienį išrinktų į nenuolatines vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir dirbsiančių šioje institucijoje 2023–2024 metais. Nuo
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT pareigūnas vyks į Maskvą tartis dėl „humanitarinių paliaubų“ Ukrainoje
Vienas aukšto rango Jungtinių Tautų pareigūnas šį savaitgalį apsilankys Maskvoje ir mėgins susitarti dėl „humanitarinių paliaubų“ Ukrainoje, penktadienį pranešė JT vadovas Antonio Guterresas.
Pasaulis
TERORAS FILIPINUOSE
Filipinų prezidento 4 metai valdžioje: neteisminės žmogžudystės, žmogaus teisių pažeidimai ir teroras
Filipinų prezidento Rodrigo Duterte’s 4-osios valdymo metinės kiek apkarto dėl JT Žmogaus teisių tarybos raporto dėl šalyje išvešėjusių neteisminių žmogžudysčių, priimtų abejotinų antiteroristinių įstatymų ir prasto atsako į COVID-19 pandemiją.
Aktualijos
JT vadovas: derybos dėl Kipro bus pratęstos
Susitikimas tarp graikiškojo ir turkiškojo Kipro lyderių bei Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso davė vaisių. Nutarta, jog derybos dėl Viduržemio salos suvienijimo bus pratęstos vėliau šį mėnesį.
ŽYMA
JT