Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.

Aktualijos
SOVIETINĖS SKULPTŪROS
JT komitetui neleidus nukelti sovietinių skulptūrų, Vilnius rengiasi vis viena tai daryti
Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetui palikus laikinąją apsaugą sostinės Antakalnio kapinėse esančioms sovietinėms karių skulptūroms ir taip kol kas neleidus sostinės valdžiai jų nukelti, ši vis viena rengiasi imtis darbų dar šią savaitę.
Pasaulis
UKRAINA IR RUSIJA
S. Lavrovas: Ukrainos derybų sąlygos yra nerealios
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį kalbėdamas per Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimą pareiškė, kad Ukrainos sąlygos atnaujinti derybas su Maskva yra „nerealios“.
Pasaulis
KARO NUSIKALTIMAI
JT: abiejų Rusijos karo Ukrainoje pusių belaisviai buvo kankinami
Pasaulis
COP27
A. Guterresas: žmonija turi bendradarbiauti, kad nepražūtų dėl klimato kaitos poveikio
Jungtinių Tautų vadovas Antonio Guterresas Egipte vykstančiose derybose klimato klausimais COP27 pirmadienį pasaulio lyderiams sakė, kad žmonija turi bendradarbiauti, antraip pražus dėl spartėjančio klimato kaitos poveikio.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
JT: esamų pažadų dar toli gražu nepakanka tikslui dėl šiltėjimo apribojimo 1,5 laipsnio
Esamų tarptautinių pažadų dėl klimato dar toli gražu nepakanka siekiant pasaulio temperatūros padidėjimą apriboti 1,5 Celsijaus laipsnio, rodo trečiadienį Jungtinių Tautų paskelbta ataskaita.
Pasaulis
EKONOMINĖ KRIZĖ
JT: dėl karo Ukrainoje skurde atsidūrė 4 mln. vaikų
Dėl Rusijos invazijos Ukrainoje ir jos padarinių ekonomikai skurde atsidūrė 4 mln. vaikų Rytų Europoje ir Centrinėje Azijoje, pirmadienį paskelbė Jungtinių Tautų vaikų agentūra.
Pasaulis
IRANAS
Irano prezidentas žada ištirti protestus išprovokavusios jaunos moters mirties aplinkybes
Irano prezidentas Ebrahimas Raisi ketvirtadienį pareiškė, jog reikia ištirti jaunos iranietės mirtį, išprovokavusią protestų bangą šiitiškoje respublikoje.
Pasaulis
KLIMATO KAITA
Sudegintos likusios iškastinio kuro atsargos išskirtų 3,5 trln. tonų anglies dioksido
Sudeginus pasaulines išžvalgytas iškastinio kuro atsargas, išsiskirtų 3,5 trln. tonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų – septynis kartus daugiau nei likęs anglies dioksido biudžetas, apskaičiuotas taip, kad visuotinis klimato atšilimas būtų apribotas iki 1,5 laipsnio, rodo pirmadienį paskelbta pirmoji vieša angliavandenilių atsargų ataskaita.
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
JT vadovas po pokalbio su V. Putinu: taikos tikimybė „minimali“
Jungtinių Tautų vadovas trečiadienį po pokalbio telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu apgailestavo, kad taikos Ukrainoje perspektyvos šiuo metu yra „minimalios“.
Pasaulis
TALIBANAS
JT kaltina Talibaną bauginant ir persekiojant Afganistane dirbančias jos darbuotojas
Jungtinių Tautų misija Afganistane apkaltino Talibano valdžią bauginant ir persekiojant jos darbuotojas ir pranešė, kad, be kita ko, pirmadienį apklausai
Pasaulis
Pirmasis JT užsakytas kviečių pakrautas laivas pasirengęs išplaukti iš Ukrainos
Į pirmąjį Jungtinių Tautų užsakytą laivą, kuris pagal susitarimą, skirtą pasaulinei maisto krizei sušvelninti, turi gabenti grūdus iš Ukrainos, sekmadienį buvo pakrauta 23 000 tonų kviečių ir jis pasirengęs išplaukti, pranešė Kyjivas.
Pasaulis
ŠIAURĖS KORĖJA
JT vadovas išreiškė „aiškų įsipareigojimą“ dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas penktadienį lankydamasis Seule išreiškė savo „aiškų įsipareigojimą“ dėl Šiaurės Korėjos denuklearizacijos, Pchenjanui prieš kelias savaites pareiškus, kad jis „pasirengęs mobilizuoti“ savo branduolinio atgrasymo priemones.
Pasaulis
MIANMARAS
Mianmaro chunta įvykdė egzekucijas keturiems kaliniams, įskaitant buvusį parlamentarą
Mianmaro chunta įvykdė mirties bausmę keturiems kaliniams, įskaitant nuverstos lyderės Aung San Suu Kyi partijos buvusį įstatymų leidėją ir žinomą aktyvistą, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pasaulis
JT vadovas smerkia Rusijos raketų smūgį Odesos uostui
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas šeštadienį griežtai pasmerkė Rusijos raketų smūgį Juodosios jūros Odesos uostui, surengtą Maskvai ir Kyjivui ankstesnę dieną pasirašius susitarimą dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Rusijos raketų smūgis Odesos uostui yra Kremliaus „spjūvis“ JT, Turkijai
Ukraina šeštadienį pareiškė, kad Kremliui teks atsakomybė už pasaulinę maisto krizę, jei žlugs ankstesnę dieną pasirašytas susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų eksporto per Juodosios jūros uostus atnaujinimo.
ŽYMA
JT