Meniu
Prenumerata

šeštadienis, kovo 25 d.

Pasaulis
JUODKALNIJA
Juodkalnijos prezidento rinkimai turėtų parodyti būsimą šalies politinę kryptį
Politinėje aklavietėje atsidūrusi Juodkalnija rengiasi savaitgalį įvyksiantiems prezidento rinkimams, bet analitikai prognozuoja, kad šis balsavimas aiškaus laimėtojo neiškels ir kad
Pasaulis
RINKIMAI JUODKALNIJOJE
Kryžkelėje: prezidento rinkimuose Juodkalnijos gyventojų laukia pasirinkimas tarp Rytų ir Vakarų
Juodkalnijos gyventojai kovo 19 d. rinks naują prezidentą. Šios pareigos daugiau simbolinės, tačiau stiprus lyderis išvestų šalį iš politinės aklavietės.
Pasaulis
JUODKALNIJA
Tūkstančiai žmonių mitingavo Juodkalnijoje, reikalaudami pirmalaikių rinkimų
Juodkalnijos sostinėje susirinkę keli tūkstančiai žmonių ketvirtadienį ragino surengti pirmalaikius rinkimus ir atšaukti prieštaringai vertinamą įstatymą, apribojusį prezidento galias, Balkanų šaliai išgyvenant gilią politinę krizę.
Pasaulis
BALKANŲ PUSIASALIS
Juodkalnijos prezidentas ragina skelbti pirmalaikius rinkimus
Juodkalnijos prezidentas Milo Djukanovičius antradienį paragino surengti pirmalaikius rinkimus, kad būtų suformuota „atsakinga ir veiksminga vyriausybė“, taip dar paaštrindamas užsitęsusią politinę krizę infliacijos kamuojamoje Balkanų šalyje.
Pasaulis
ALJANSAS
Juodkalnijoje tūkstančiai opozicijos šalininkų išėjo švęsti „pergalės“ rinkimuose
Juodkalnijoje keli tūkstančiai proserbiškų ir prorusiškų partijų šalininkų pirmadienį išėjo į gatves švęsti, teigdami, kad opozicija per savaitgalį vykusius rinkimus laimėjo prieš šalį 30 metų valdžiusią provakarietišką partiją.
Pasaulis
RINKIMŲ AISTROS
Ar Juodkalnija seka Baltarusijos pavyzdžiu? Artėjant rinkimams šalyje nesiliauja protestai
Baltarusija šiuo metu nėra vienintelė Europos šalis, kurioje aistros dėl rinkimų kelia masinius protestus. Sekmadienį Juodkalnijoje vyksiantys parlamento rinkimai grasina
Aktualijos
JUODKALNIJA
Tikėjimo perversmas: Juodkalnija nori pasekti Ukrainos pėdomis
Juodkalnijos laisvė neįmanoma be jos Bažnyčios nepriklausomybės, nes Serbija ir toliau naudoja tikėjimą kaip minkštąją galią, siekdama susigrąžinti įtaką Balkanuose 2020-ieji
Aktualijos
Juodkalnijos teritorijoje gali įsikurti dvi NATO bazės
NATO gali sustiprinti savo pozicijas Viduržemio jūros regione. Juodkalnijos opozicinės Demokratinės liaudies partijos lyderis Milanas Kneževičius atskleidė, kad šalyje artimiausiu metu įsikurs dvi karinės NATO bazės.
Aktualijos
Kremlius gąsdina, bet rusai vis tiek plūsta į Juodkalniją
Juodkalnijos turizmo organizacija sekmadienį pranešė, kad per pirmuosius šešis šių metų mėnesius rusų turistai daugiau kaip 179 tūkst. kartų buvo apsistoję šios nedidelės šalies, įsikūrusios ant Adrijos jūros kranto, viešbučiuose. Pernai per tą patį laikotarpį šis skaičius buvo keturiskart mažesnis.
Aktualijos
Juodkalnija: Rusijos draudimas importuoti vyną yra susijęs su NATO
Juodkalnija trečiadienį pareiškė, kad Rusijos sprendimas uždrausti importuoti didžiausios šios Balkanų valstybės vyndarystės įmonės produkciją yra politiškai motyvuotas ir susijęs su šalies stojimo į NATO procesu.
Aktualijos
Rusija kritikuoja JAV poziciją dėl Juodkalnijos ir NATO
Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį JAV pritarimą Juodkalnijos stojimui į NATO pavadino „labai klaidingu“, Europą skaldančiu žingsniu.
Pasaulis
JAV Senatas neprieštarauja Juodkalnijos stojimui į NATO
Juodkalnija dar labiau priartėjo prie galimybės tapti naujausia NATO nare, kai šios nedidelės Balkanų valstybės stojimui į Aljansą pritarė Jungtinių Valstijų Senatas.
ŽYMA
JUODKALNIJA