Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


Aktualijos
KOVA SU RUSIJOS ĮTAKA
Reguliariai grįžtantiems į Rusiją ir Baltarusiją gali būti naikinami leidimai gyventi Lietuvoje
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sieks dar labiau sugriežtinti ribojimus rusams ir baltarusiams. Politikas ketina
Aktualijos
LIETUVOS SAUGUMAS
L. Kasčiūnas: galime judėti į priekį su kovinių dronų gamyba ir platesne jų integracija į Lietuvos kariuomenę
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad jau dabar egzistuoja potencialas smarkiai plėsti kovinių FPV (angl. first-person view – pirmojo asmens vaizdo) dronų gamybą Lietuvoje. Taip pat, anot jo, jau yra sutarta, kad kitame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje bus apsvarstoma dronų gamybos plėtra ir integracija į kariuomenę ne tik žvalgybinėje rolėje.
Aktualijos
GRĖSMĖS
Įvertino G. Landsbergio įspėjimus dėl artėjančių egzistencinių grėsmių Lietuvai: gali laukti košmariški laikai
Užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui prakalbus apie galimus košmariškus scenarijus ir būtinybę Lietuvai permąstyti šalies nacionalinio saugumo koncepciją, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai vieningai sutaria – situacija geopolitinėje erdvėje išties įtempta, o Lietuvos pasirengimas atremti galimas grėsmes nėra pakankamas. Parlamentarai pabrėžia – šiuo klausimu „bandoma vytis laiką“.
Aktualijos
PIRMADIENIO KALEIDOSKOPAS
Klausimai dėl A. Anušausko atsistatydinimo, Lietuvos saugumo prioritetai ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių rugpjūčio 7-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: VGT nebuvo sutarta, kurio konkrečiai gamintojo tankus Lietuva pirks
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas akcentuoja, kad, priešingai nei sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, pirmadienį vykusiame Valstybės gynimo tarybos posėdyje (VGT) nebuvo sutarta, kurio konkrečiai gamintojo tankus Lietuva pirks. Politikas taip pat pažymi, kad ministro vieša retorika apie tankų įsigijimus nestiprina Lietuvos derybinių pozicijų.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
L. Kasčiūnas: patvirtinti gynybos planus yra fundamentaliai svarbu
Anot Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Lauryno Kasčiūno, NATO viršūnių susitikime Vilniuje patvirtinti gynybos planus yra fundamentaliai svarbu.
Aktualijos
NATO VIRŠŪNIŲ SUSITIKIMAS
NATO patvirtino regioninius gynybos planus
Prieš NATO viršūnių susitikimą Vilniuje Aljansas patvirtino naujus gynybos planus, jie daug detaliau apibrėžia, kaip būtų ginamos Baltijos šalys Rusijos užpuolimo atveju, pirmadienį pranešė naujienų portalas „15min“.
Aktualijos
MIGRANTAI
V. Čmilytė-Nielsen dėl migrantų apgręžimo: reikia balansuoti tarp saugumo ir žmogaus teisių
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako, kad Seime svarstomas neteisėtų migrantų apgręžimą pasienyje įteisinantis įstatymas yra bandymas surasti balansą tarp nacionalinio saugumo interesų ir žmogaus teisių.
Aktualijos
SAUGUMAS
L. Kasčiūnas: jei nutekinti dokumentai tikri, tai rodytų aukštą JAV žvalgybos lygį
Jeigu bent dalis nutekintos JAV žvalgybos informacijos yra tikra, tai rodo itin aukštą pagrindinių mūsų sąjungininkų žvalgybos lygį, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas.
Verslas
LAISVOJI EKONOMINĖ ZONA
Lietuvai ketinant leisti LEZ-uose kurtis karinei pramonei, investuotojai jau domisi
Lietuvoje veikiančiose laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) siūlant leisti veikti karinės pramonės įmonėms, verslo atstovai šį žingsnį vertina palankiai – teigiama,
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
L. Kasčiūnas: muitinėje turi atsirasti atskiras padalinys, skirtas sankcijų įgyvendinimui
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad siekiant stiprinti institucinius gebėjimus ir koordinaciją, muitinėje turėtų atsirasti padalinys skirtas darbui su kodais ir galimybėmis apeidinėti sankcijas. Pasak jo, tai jau yra daroma ir tam yra paprašytas finansavimas.
Aktualijos
RYŠIAI SU RYTAIS
L. Kasčiūnas: su Rusija dirbančių įmonių viešinimas – viena iš svarstomų krypčių
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) trečiadienį ruošiantis aiškintis Lietuvos verslo ryšių su Rusija mastą ir tendencijas, komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad viena iš svarstomų krypčių yra su Rusija dirbančių įmonių viešinimas.
Aktualijos
KRAŠTO APSAUGA
L. Kasčiūnas apie siūlymus karo tarnybai: žingsnis link visuotinio šaukimo, bet lankstus
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas sako, kad krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko siūlymas didinti
Aktualijos
KRIZIŲ VALDYMAS
Seimas pritarė naujam krizių valdymo modeliui, bus steigiamas centras
Seimas pritarė naujam krizių valdymo modeliui, Vyriausybėje bus steigiamas visą parą veikiantis Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC).
ŽYMA
LAURYNAS KASČIŪNAS