Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 14 d.


Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Metinis prezidento pranešimas, Estijos proveržis žmogaus teisių srityje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių birželio 20-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
METINIS PRANEŠIMAS
Ketvirtasis prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seime perskaitė savo ketvirtąjį metinį pranešimą.
Aktualijos
METINIS PRANEŠIMAS
G. Nausėda: Ukrainai kovojant už savo laisvę, Lietuva turi pasirūpinti savo saugumu
Ukrainai ginant savo laisvę, Lietuva privalo pasirūpinti savo saugumu, nieko nelaukdama, antradienį Seime skaitydamas ketvirtąjį metinį pranešimą sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
METINIS PRANEŠIMAS
U. von der Leyen metiniame pranešime: dėl Rusijos esame nusiteikę ryžtingai – dabar ne laikas susitaikymui (papildyta)
Trečiadienį Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen sakė metinį pranešimą Europos Parlamente (EP) Strasbūre. Šis pranešimas – vienas svarbiausių metinių įvykių ES valdančiosiose institucijose, nurodantis, kokios temos EK yra laikomos svarbiausiomis. Kalbėdama prieš EP narius, U. von der Leyen pirmiausia pabrėžė solidarumą ir „ilgalaikę paramą“ Ukrainai, aptarė energetinę krizę ir bendrus EK siūlomus sprendimus bei kylančią klimato kaitos grėsmę.
Aktualijos
METINIS PRANEŠIMAS
U. von der Leyen metinis pranešimas: energetikos krizė, karas Ukrainoje ir infliacija (tiesioginė transliacija)
Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen Europos Parlamente (EP) Strasbūre trečiadienį skaito metinį pranešimą apie Sąjungos padėtį, o po to numatoma diskusija su europarlamentarais. IQ dalinasi tiesiogine pranešimo transliacija (su vertimu į lietuvių kalbą).
Aktualijos
VIDAUS POLITIKA
Politologai: G. Nausėdos valdantiesiems išsakyta kritika – abstrakti
Prezidento Gitano Nausėdos metinis pranešimas buvo nuosaikus, o geopolitinės situacijos ir karo Ukrainoje akcentavimas buvo tikėtinas, sako BNS kalbinti politologai. Kita
Aktualijos
VIDAUS POLITIKA
Premjerė: svarbiausia – su prezidentu kartu veikiama saugumo, užsienio politikos srityse
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad saugumo ir užsienio politikos srityse Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda veikia kartu – ir tai
Aktualijos
LIETUVOS POLITIKA
Trečiasis prezidento G. Nausėdos metinis pranešimas
Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seime perskaitė savo trečiąjį metinį pranešimą. Pateikiame visą pranešimo tekstą: Mieli Lietuvos žmonės, Gerbiamas Lietuvos Respublikos Seime, jau trečią kartą
Aktualijos
ES metų kalba: kodėl svarbu, kad Europos Komisijos pirmininkė paminėjo Lietuvą?
Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen metinis pranešimas apie Sąjungos padėtį laikoma svarbiausia ES metų kalba, kurioje aptariami praėję bloko metai ir ateinančių metų planai bei iššūkiai. Šį kartą U. von der Leyen vėl paminėjo Lietuvą ir pagaliau oficialiai pripažino, kad vyksta hibridinė ataka prieš ją.
Aktualijos
PREZIDENTO METINIS PRANEŠIMAS
Prezidentas: visuomenės sveikatos krizė virto pasitikėjimo krize
Koronaviruso pandemija tapo ne tik visuomenės sveikatos, bet ir pasitikėjimo bei sugyvenimo krize, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Aktualijos
METINIS PRANEŠIMAS
Ž. Mauricas: prezidento kalboje trūko dėmesio ekonomikai
„Luminor“ banko ekonomistas Žygimantas Mauricas sako pirmoje prezidento Gitano Nausėdos metinėje kalboje pasigedęs daugiau dėmesio ekonominėms problemoms ir procesams. Anot jo, kritika Vyriausybės darbui dėl lėto ekonomikos gelbėjimo plano įgyvendinimo buvo minimali, iškeliant pasiekimus valdant sveikatos krizę.
Aktualijos
METINIS PRANEŠIMAS
Metinis prezidento pranešimas: po krizės šalis privalės vėl gyventi pagal pajamas
Papildomas išmokas pensininkams, vaikams, dirbančių žmonių pajamų didinimą koronaviruso krizės metu parėmęs ar inicijavęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog krizei pasibaigus šalis privalės vėl gyventi pagal pajamas. Kartu šalies vadovas perspėja, kad valstybės pinigai neturi būti švaistomi, todėl skaidrūs viešieji pirkimai ir korupcijos pažabojimas yra jo prioritetas. 
Pasaulis
PRANEŠIMAS
Donaldo Trumpo metinis pranešimas dar kartą parodė JAV politinį susiskaldymą
JAV prezidento Donaldo Trumpo metinis pranešimas antradienį tapo JAV politinio susiskaldymo demonstracija: demokratai protestavo prieš respublikonų pagyras, o jų lyderė Nancy Pelosi per tiesioginę televizijos transliaciją suplėšė jai pateiktą kalbos teksto kopiją.
Aktualijos
Prezidentės metinė kalba: ragina aktyvinti įvairių formų pilietinį pasipriešinimą, prakalbo apie „Neregėtą Lietuvą“
Devintąjį metinį pranešimą antradienį skaičiusi prezidentė Dalia Grybauskaitė visuomenę paragino būti pilietiškai aktyvia.
Aktualijos
Prezidentės metinis pranešimas: tarp kritikos ir lūkesčių
Vieni prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą vertina kaip kritiką, kiti – kaip įvardintus lūkesčius. Vis dėl to sutinkama, kad išsakytos mintys nenusutebino, nors ir atkreipė dėmesį į svarbiausius trūkumus.
ŽYMA
METINIS PRANEŠIMAS