Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Pasaulis
EUROPOS ENERGETIKA
E. Macronas: prireikus Prancūzija bus pasirengusi tiekti dujas Vokietijai šią žiemą
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi tiekti dujas Vokietijai artėjančią žiemą, jei dėl energetikos krizės prireiktų tokio žingsnio.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
E. Macronas gina dialogą su Rusija – ragina užbaigti karą Ukrainoje derybomis
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį gynė savo politiką palaikyti dialogą su Rusija, nepaisant Maskvos surengtos invazijos į kaimyninę šalį.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijoje dėl korozijos rizikos atidėtas keturių reaktorių įjungimas
Prancūzijos elektros energijos grupė EDF ketvirtadienį pranešė, kad keturių branduolinių reaktorių sustabdymas bus pratęstas kelioms savaitėms dėl korozijos problemų.
IT ir transportas
PRANCŪZIJA
Palydovų kompanija uždraudė rusų televiziją „NTV Mir“ dėl ukrainiečių prilyginimo naciams
Prancūzų palydovų kompanija „Eutelsat“ trečiadienį sustabdė Rusijos televizijos „NTV Mir“ transliacijas, reguliuotojams pastebėjus jos turinio, kur ukrainiečiai buvo lyginami su naciais.
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
Prancūzija: E. Macronas ir M. bin Salmanas stengsis mažinti karo Ukrainoje padarinius
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Saudo Arabijos sosto įpėdinis princas Mohammedas bin Salmanas per derybas Paryžiuje sutarė dirbti, kad būtų
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
E. Macronas nepaisydamas kritikos šiltai priėmė Saudo Arabijos faktinį valdytoją
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį Paryžiuje šiltai priėmė Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną, nepaisydamas pasipiktinimo bangos, kilusios
Pasaulis
PRANCŪZIJA IR SAUDO ARABIJA
E. Macronas priims Saudo Arabijos princą prezidento rūmuose
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas planuoja ketvirtadienį priimti Saudo Arabijos sosto įpėdinį princą Mohammedą bin Salmaną Eliziejaus rūmuose ir pavaišinti jį vakariene.
Sportas
SPORTAS
E. Macronas su ministrais ir pareigūnais aptarė pasirengimo Paryžiaus olimpiadai klausimus
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pirmadienį, likus beveik dvejiems metams iki 2024-ųjų olimpinių žaidynių Paryžiuje atidarymo, surinko aukšto rango ministrus, kad aptartų klausimus, susijusius su pasirengimu olimpiadai.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Prancūzijos parlamentas patvirtino 20 mlrd. eurų pagalbos paketą infliacijai atlaikyti
Prancūzijos susiskaldęs parlamentas penktadienį priėmė pirmąjį svarbų teisės aktą po birželį įvykusių rinkimų, patvirtindamas 20 mlrd. eurų paketą, skirtą padėti mažas pajamas gaunančioms šeimoms atlaikyti sparčiai augančią infliaciją.
Pasaulis
ATSAKOMIEJI VEIKSMAI
Rusija sustabdė dujotiekį „Nord Stream 1“ planuotai techninei priežiūrai
Rusija pirmadienį sustabdė savo pagrindinį gamtinių dujų tiekimo į Europą kanalą – per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiestą vamzdyną „Nord Stream 1“ – planuotai techninei priežiūrai, patvirtino keli Europos dujų transportavimo operatoriai.
Pasaulis
PRANCŪZIJA
E. Macronas: opozicija pasirengusi bendradarbiauti „pagrindinėmis temomis“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, kurio partija neteko parlamentinės daugumos, trečiadienį sakė, kad opozicinės grupės užsiminė apie pasirengimą dirbti su jo vyriausybe „pagrindinėmis temomis“.
Aktualijos
Kodėl Lietuva pasirinko prancūziškuosius „cezarius“?
Praėjusią savaitę paskelbta apie pirmąjį didelį prancūziškos ginkluotės įsigijimą. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, nors iki šiol Lietuva neturėjo
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
E. Macrono viltys gauti daugumą parlamente po pirmojo rinkimų turo pakibo ant plauko
Pasaulis
PRANCŪZIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
Trečiasis mūšis: E. Macrono komandai teks atlaikyti radikalų konkurenciją
Sekmadienį vyks Prancūzijos parlamento rinkimai, kurie kartais taikliai pavadinami trečiuoju prezidento rinkimų turu. Nors jie gerokai nublanksta prieš mūšius dėl Eliziejaus rūmų, bet yra svarbūs. Jeigu prezidento remiama partija nesugebės laimėti rinkimų, teks dirbti su opozicijos premjeru. Istoriškai šalies vadovams tokiose padėtyse sunkiai sekdavosi pasiekti rezultatų vidaus politikoje ir tekdavo koncentruotis į užsienio reikalus. Tačiau to dar nebuvo nutikę nuo tada, kai įvykdyta reforma, pagal kurią parlamento rinkimai rengiami iškart po prezidento. Apklausos rodo, kad Emmanuelio Macrono suburta koalicija „Kartu“ turėtų rinkimus laimėti, bet nebūtinai turės daugiau nei pusę vietų.
Pasaulis
PRANCŪZIJOS RINKIMAI
Prancūzijoje savaitgalį prasidėsiantys parlamento rinkimai – išbandymas E. Macronui
Prancūzijoje sekmadienį bus renkamas naujas parlamentas, kur prezidento Emmanuelio Macrono sąjungininkai siekia išsaugoti daugumą, nors jų planams vis didesnį pavojų
ŽYMA
PRANCŪZIJA