Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: euro zonos augimas, protestai Prancūzijoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių sausio 31-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Temos
PABĖGĖLIAI PER LAMANŠĄ
Nekenčiami gelbėtojai
Rizikuodami gyvybe per Lamanšo sąsiaurį 2021-aisiais plaukė dešimtys tūkstančių žmonių. Kaimynai užgaulioja pervargusius juos gelbstinčius savanorius. Kodėl, aiškinosi Johnas Phippsas. Ankstyvą
Pasaulis
PRANCŪZIJA
Nepaisydamas streikų grėsmės, E. Macronas siekia įgyvendinti pensijų reformą Prancūzijoje
Prancūzijos vyriausybė antradienį paskelbė planus padidinti pensinį amžių iki 64 metų ir modernizuoti pensijų sistemą, o šie sprendimai greičiausiai sulauks
Verslas
PRANCŪZIJA
Prancūzija skyrė „Apple“ 8 mln. eurų baudą už privatumo apsaugos įstatymų pažeidimą
Prancūzijos duomenų reguliavimo institucija (CNIL) trečiadienį pranešė nubaudusi „Apple“ 8 mln. eurų (8,5 mln. JAV dolerių) bauda už privatumo apsaugos
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
E. Macronas: Ukrainos prisijungimas prie NATO yra mažai tikėtinas
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Ukrainos prisijungimas prie NATO kaip saugumo užtikrinimo garantija kol kas yra mažai tikėtina.
IT ir transportas
IT
Prancūzija skyrė „Microsoft“ 60 mln. eurų baudą
Prancūzijos privačių duomenų apsaugos institucija ketvirtadienį paskelbė skyrusi JAV technologijų milžinei „Microsoft“ 60 mln. eurų (64 mln. JAV dolerių) baudą už reklaminių slapukų naudojimą vartotojų įrenginiuose.
Sportas
FUTBOLAS
Tokio finalo dar ilgai nesulauksime: pasaulio čempionų taurę kelia L. Messi
Sekmadienio vakarą Katare baigėsi pasaulio futbolo čempionatas. Pasaulio taurę į viršų kėlė kapitono Lionelio Messi vedina Argentinos rinktinė. Argentiniečiai finale po
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
E. Macronas: Paryžiaus konferencija padės ukrainiečiams „ištverti žiemą“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad antradienį Paryžiuje vykstanti tarptautinė pagalbos konferencija turi padėti „ukrainiečiams ištverti šią žiemą“.
Pasaulis
ŽALIOJI TRANSFORMACIJA
E. Macronas įspėja, kad JAV prekybos subsidijos gali „suskaldyti Vakarus“
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį perspėjo, kad subsidijos, mokamos JAV bendrovėms pagal didžiulį žaliosios energijos planą, gali „suskaldyti Vakarus“.
Pasaulis
PRANZŪCIJA IR JAV
Gresiant prekybos ginčui, E. Macronas pradeda valstybinį vizitą JAV
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį turi susitikti su JAV lyderiu Joe Bidenu, pradėdamas valstybinį vizitą, akcentuojantį ne tik šalių strateginius ryšius, bet ir nuogąstavimus dėl transatlantinio prekybos karo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina gavo prancūziškų tolimojo nuotolio raketų sistemų
Ukraina pranešė iš Prancūzijos gavusi daugkartinę raketų paleidimo sistemą, kuri papildė Kyjivo tolimojo nuotolio artilerijos arsenalą, pakeitusį mūšių su Rusijos pajėgomis dinamiką.
Pasaulis
G7 SUSITIKIMAS
G7 ministrų susitikime dominuoja nuogąstavimai dėl galimo Ukrainos karo išplitimo
Rusijos karo Ukrainoje pašaliniai padariniai ir nuogąstavimai, kad konfliktas galėtų išplisti į kitas šalis, ketvirtadienį dominavo per Didžiojo septyneto (G7) vidaus reikalų ministrų susitikimą Vokietijoje.
Pasaulis
KINIJA IR PRANCŪZIJA
E. Macronas paragino Kinijos lyderį daryti dar didesnį spaudimą Rusijai dėl karo Ukrainoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį paragino Kinijos prezidentą Xi Jinpingą aktyviau siekti, kad Rusiją susėstų prie derybų stalo dėl karo Ukrainoje, pranešė prezidentūra.
Vietovardžiai
SAVAITGALIO IŠVYKA
Stereotipų egzaminas Lione
Daugeliui teko girdėti įvairiausių stereotipų apie prancūzus ir Prancūziją – nuo to, kad jie nekalba angliškai iš principo, iki to, kad jų virtuvė yra geriausia pasaulyje. Kaip yra iš tiesų, nusprendė patikrinti IQ biuro Briuselyje vadovas Evaldas Labanauskas, nuvykęs savaitgaliui į trečią pagal dydį Prancūzijos miestą Lioną.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: Paryžius ir Berlynas nerodo noro tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms
Kremlius pirmadienį pareiškė, kad Prancūzija ir Vokietija nerodo „jokio noro“ tarpininkauti taikos Ukrainoje deryboms, ir gyrė Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pasiūlymą surengti derybas.
ŽYMA
PRANCŪZIJA