Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 23 d.

Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
Arešto orderis V. Putinui – Lietuvos žvaigždžių valanda? (Pateikė naują ES sankcijų Rusijai pasiūlymą)
Po Tarptautinio Baudžiamojo Tribunolo (TBT) arešto orderio Vladimirui Putinui Lietuva jaučiasi, kad jos pozicijos tiek siekiant įkurti tribunolą dėl agresijos
The Economist
LAIVAI NAKTYJE
Kaip Rusija pramoniniu mastu apeina naftai taikomas sankcijas
Artėjant dar vienam embargui, tuoj ne juokais įsisiautės pilkoji prekyba
Verslas
LTG nutraukia sutartis su „Uosto vartais“ ir Birių krovinių terminalu
Stiprindama sankcijų apėjimo režimą bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) teigia nutraukianti sutartis su Klaipėdos bendrovėmis „Uosto vartai“ ir Birių krovinių terminalas, nes jos bandė apeiti sankcijas antrą kartą.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
L. Kasčiūnas: muitinėje turi atsirasti atskiras padalinys, skirtas sankcijų įgyvendinimui
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad siekiant stiprinti institucinius gebėjimus ir koordinaciją, muitinėje turėtų atsirasti padalinys skirtas darbui su kodais ir galimybėmis apeidinėti sankcijas. Pasak jo, tai jau yra daroma ir tam yra paprašytas finansavimas.
Aktualijos
SAUGUMAS
Žvalgybos grėsmių ataskaita: saugumo situacija regione, apeinamos sankcijos ir Pekino ryšiai su Maskva
Lietuvos žvalgybos institucijų ketvirtadienį išplatintoje grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitoje akcentuojama, kad Baltarusijos dalyvavimas kare prieš Ukrainą blogina saugumo situaciją regione.
Pasaulis
POVEIKIS EKONOMIKAI
Rusijos biudžeto skylė bus didesnė nei planuota
Rusijai šiais metais gresia didesnis biudžeto deficitas nei prognozuota. Jau sausį ir vasarį jis sudarė 2,581 trln. rublių (32,3 mlrd. eurų), pranešė Finansų ministerija, kuria remiasi agentūra „Interfax“.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda žada toliau ES kelti klausimus dėl „Rosatom“ sakcionavimo: laušime, nenurimsime
Prezidentas Gitanas Nausėda žada toliau kelti klausimus dėl „Rosatom“ įtraukimo į Europos Sąjungos sankcijų sąrašus.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
G. Nausėda: dešimtasis ES sankcijų Rusijai paketas galėtų būti griežtesnis
Naujausias, dešimtasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas, kurį numatoma priimti penktadienį, galėtų būti griežtesnis, tačiau net ir tokios sankcijos yra geriau nei jokių, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
J. Yellen: sankcijos daro „reikšmingą neigiamą poveikį“ Rusijos ekonomikai
Vakarų šalių Rusijai paskelbtos sankcijos turi „labai reikšmingą poveikį“, ketvirtadienį pareiškė JAV iždo sekretorė Janet Yellen, pavadinusi invaziją į Ukrainą Vladimiro Putino „strategine nesėkme“.
Aktualijos
SANKCIJOS
I. Šimonytė: su sankcijų kontrole susitvarkome neblogai
Žiniasklaidai išaiškinus, kad per Lietuvą neteisėtai gabenamos sankcionuojamos Baltarusijos bendrovės „Grodno Azot“ karbamido trąšos, premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad užtikrinti tarptautines sankcijas Lietuvai sekasi neblogai. Jos teigimu, bandymų apeiti sankcijas Lietuvoje pasitaiko dėl šalies geografinės padėties, vis dėlto premjerė kelia klausimą ir dėl „Lietuvos geležinkelių“ atsakomybės.
Aktualijos
SANKCIJOS
M. Vaščega: turime rasti būdus, kad sankcijos nebūtų apeinamos
Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega sako, kad Rusija ir Baltarusija nuolat ieško būdų, kaip apeiti joms taikomas Europos Sąjungos (ES) sankcijas, tačiau reikia rasti būdus, kad tai nevyktų.
Aktualijos
„ROSATOM“ KLAUSIMAS
Dar nepriėmus 10-ojo ES sankcijų paketo, Lietuva jau kalba apie naujas priemones Rusijai
Artėjant Maskvos agresijos prieš Ukrainą metinėms, į Briuselį pirmadienį susirinkę ES užsienio reikalų ministrai aptaria paramą Kyjivui ir 10-ąjį sankcijų
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
ES siekia naujo sankcijų Rusijai paketo, jame akcentuojami ir iranietiški dronai
Europos Sąjunga svarsto galimybę Rusijai ir kai kurioms trečiosioms šalims, tiekiančioms Maskvai prekes, Kremliaus naudojamas savo kariams Ukrainoje remti, įvesti naują sankcijų paketą, kurio bendra suma siektų 11 mlrd. eurų.
Aktualijos
ATSAKAS KREMLIAUS AGRESIJAI
Po susitikimo su V. Zelenskiu ES pranešė apie naujas sankcijas Rusijai
Po susitikimo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu per Briuselyje vykstančią specialiąją Europos Vadovų Tarybą (EVT) Europos Komisijos pirmininkė Ursula von
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
Vakarų sankcijos Rusijai smogia švelniau, nei tikėtasi
Vis dar yra būdų apeiti sankcijas ar sukurti mechanizmus, kad būtų kompensuojami praradimai. Ribojimai apsunkina Rusijos ekonomikos funkcionavimą, tačiau jos
ŽYMA
SANKCIJOS RUSIJAI