Meniu
Prenumerata

antradienis, kovo 21 d.

Pasaulis
TURKIJA
R. T. Erdogano 20-metis prie Turkijos vairo: svarbiausios datos
Gegužę vyksiančiuose rinkimuose sieksiantis trečios kadencijos iš eilės Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį mini 20 metų valdžioje sukaktį. 69-erių vyras,
Pasaulis
EUROPOS SĄJUNGA
E. Macronas per susitikimą su V. Orbanu kalbėjo apie Europos vienybę
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Eliziejaus rūmuose priėmė Vengrijos ministrą pirmininką Viktorą Orbaną ir darbo vakarienės metu pabrėžė Europos vienybės dėl
Komentarai
KOMENTARAS
O jei Turkija nesutiks…
Tai būtų pesimistinis scenarijus, kuris, manyčiau, netaps realybe. Esu labiau linkęs tikėti, kad dar iki NATO viršūnių susitikimo Vilniuje liepos 11 ir 12 d. Turkijos parlamentas patvirtins Švedijos ir Suomijos narystę NATO.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomija artėja prie narystės NATO be Švedijos
Suomija, turinti vieną ilgiausių Europoje sienų su Rusija, antradienį pradeda parlamentines diskusijas dėl šalies stojimo į NATO paspartinimo, taip padidindama tikimybę, kad tai padarys anksčiau nei kaimynė ir karinė partnerė Švedija.
Pasaulis
ŽEMĖS DREBĖJIMAS
Žuvusiųjų per žemės drebėjimus Turkijoje ir Sirijoje skaičius viršijo 50 tūkst.
Naujausiais abiejų šalių duomenimis, per žemės drebėjimus, anksčiau šį mėnesį supurčiusius Turkijos ir Sirijos pasienio regioną, žuvo daugiau nei 50 tūkst. žmonių.
Pasaulis
ŽEMĖS DREBĖJIMAS
Žemės drebėjimo Turkijoje ir Sirijoje aukų skaičius viršijo 41 tūkst.
Turkiją ir Siriją sukrėtusio katastrofiško žemės drebėjimo aukų skaičius pirmadienį viršijo 40 000, o viltys rasti išgyvenusių žmonių blėsta.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Pirmadienio kaleidoskopas: EK ekonomikos prognozė, LB tyrimas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 13-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
ŽEMĖS DREBĖJIMAS
Beveik žlugus vilčiai rasti išgyvenusiųjų po drebėjimo, Turkijoje išgelbėta daugiau žmonių
Praėjus savaitei po galingo žemės drebėjimo gelbėtojai pirmadienį iš pastato nuolaužų ištraukė 40-metę moterį, tačiau pranešimų apie išgelbėtuosius pasitaiko vis rečiau, nes žmogaus organizmas nebegali tiek ilgai išgyventi be vandens, ypač esant minusinei temperatūrai.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: V. Zelenskio vizitas JK, žemės drebėjimų politinė reikšmė ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių vasario 8-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Ukrainos prezidentas JK. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį lankosi Jungtinėje Karalystėje –
Pasaulis
TURKIJA
Ar žemės drebėjimas sudrebins ir artėjančius rinkimus Turkijoje?
Pirmadienio naktį Pietų Turkiją sukrėtė 7,8 balo žemės drebėjimas, po jo įvyko keliasdešimt požeminių smūgių. Pirmadienio popietę kilo dar vienas žemės drebėjimas, 7,4 balo stiprumo. Antradienį aukų skaičius Turkijoje viršijo 3,5 tūkst., tačiau neatmetama, kad jų bus ir daugiau. Teigiama, kad tai – stipriausias žemės drebėjimas nuo 1939-ųjų, kai dėl požeminių smūgių žuvo 30 tūkst. žmonių. Apie nelaimės padarinius – pokalbis su Vytauto Didžiojo universiteto profesoriumi Egdūnu Račiumi.
Pasaulis
ŽEMĖS DREBĖJIMAS
Žemės drebėjimo Turkijoje ir Sirijoje aukų skaičius viršijo 9500
Žmonių, žuvusių per galingus žemės drebėjimus Turkijoje ir Sirijoje skaičius trečiadienį viršijo 9,5 tūkstančio, o žmogiškąją nelaimės kainą taip pat parodė širdį veriančios scenos, kaip iš po griuvėsių ištraukiamas gyvas kūdikis ar kaip palūžęs tėvas laiko savo žuvusios dukters ranką.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: J. Bideno kalba, V. Zelenskio kelionė į Briuselį ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Pateikiama svarbiausių dienos naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
ŽEMĖS DREBĖJIMAS
Žemės drebėjimo Turkijoje ir Sirijoje aukų skaičius viršijo 5000
Po virtinės galingų žemės drebėjimų gelbėtojai Turkijoje ir Sirijoje visą praėjusią šaltą naktį plikomis rankomis valė tūkstančių pastatų griuvėsius, ieškodami po jais likusių gyvų žmonių, o pareigūnai patvirtino, kad abiejose šalyse žuvusių žmonių skaičius jau viršijo 5 100.
ŽYMA
TURKIJA