Meniu
Prenumerata

sekmadienis, liepos 3 d.

IQ Tema
ĮTAKA REGIONE
Galios centras: akmenuotas Irano kelias ambicingo tikslo link
Iranas siekia tapti svarbiausia islamo pasaulio valstybe, tačiau tam priešinasi ne tik amžini varžovai, bet ir laikini sąjungininkai
IQ Tema
IRANAS
Iranas: savo ambicijų įkaitas
Daug priešų ir mažai draugų: kodėl Iranas tapo toks ir ar kada pasikeis? Kelios dienos po Naujųjų metų visą pasaulį apskriejusi
The Economist
Nepakantumas gėjams Artimuosiuose Rytuose: diegė britai, atsikratyti teks vietiniams
Kolonializmas, kultūriniai karai ir fundamentalistinių pažiūrų politikai suvaržė seksualinę laisvę Artimuosiuose Rytuose.
Aktualijos
Lietuvos Specialiųjų operacijų pajėgų kariai gali kovoti prieš Islamo valstybę
Kovai su džihadistų grupuote Islamo valstybe Lietuva gali siųsti daugiau bei įvairesnės kvalifikacijos karių. Krašto apsaugos ministro teigimu, tai greičiausiai būtų Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) kariai.
Aktualijos
Artimieji Rytai: amerikiečiai kaltina programišius, vokiečių ministras jaučia D. Trumpo įtaką
Konfliktas, kurio metu keturios šalys paskelbė nutraukiančios santykius su Kataru gali būti iššauktas pašalinių jėgų. JAV žvalgybos pareigūnai laikosi nuomonės, kad kalta rusų programišių paskelbta melaginga naujiena, tuo tarpu Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis mano, kad konflikto kontekstas ir grėsmės yra daug platesni.
Aktualijos
Neapykantą nugalintis mokslas
Kadaise arabų plėšiko pasakose tarta frazė „Sezamai, atsiverk“ šiandien tampa valstybių bendradarbiavimo Artimuosiuose Rytuose simboliu.
Vietovardžiai
Amerikietė Irane arba netikėtas atvirumas
Irano paminklai pakeri. Bet priešiško sutikimo laukusi amerikietė Tara Isabella Burton buvo dar labiau sužavėta šalies gyventojų nuoširdumo.
Aktualijos
Vašingtonas keičia kursą Izraelio ir Palestinos konflikte
Baltieji rūmai Izraelio vyriausybės vadovo Benjamino Netanyahu vizito išvakarėse leido suprasti, kad ketinama atsisakyti ne vieną dešimtmetį deklaruotos paramos dviejų valstybių sprendiniui Izraelio ir palestiniečių konflikte.
Komentarai
Pavojinga akla baimė
Šio IQ numerio viršelio tema – apie jausmus. Įvairiais aspektais gvildename tolerancijos, dažnu atveju – jos stokos, problemas, tačiau jei reikėtų visa tai apibendrinti vienu žodžiu, jis būtų „baimė“.
ŽYMA
ARTIMIEJI RYTAI