Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.

Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
Po ECB sprendimo nedidinti palūkanų normų euras smuktelėjo į dvejų metų žemumas
Euro kursas ketvirtadienį nukrito iki žemiausio lygio per dvejus metus, kai Europos Centrinis Bankas (ECB) nepateikė aiškių užuominų, kada jis padidins palūkanų normas sparčiai didėjančios infliacijos akivaizdoje.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
Seimui pristatytas patikslintas valstybės biudžeto projektas
Seimui ketvirtadienį pristatytas antrąkart tikslinamas šių metų valstybės biudžetas.
Aktualijos
INFLIACIJA
M. Majauskas: Lietuvos antiinfliacinis paketas yra didžiausias Europos Sąjungoje
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad Vyriausybės Seimui kartu su patikslintu šių metų biudžetu pateiktas antiinfliacinis paketas yra didžiausias Europos Sąjungoje.
Aktualijos
VALSTYBĖS BIUDŽETAS
Vyriausybė pritarė šių metų biudžeto pataisoms
Vyriausybė trečiadienį pritarė šių metų valstybės biudžeto pataisoms, kuriomis bandoma sušvelninti infliacijos pasekmes, kompensuoti itin dideles dujų ir elektros kainas gyventojams, teikti pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos bei palaikyti geležinkelių infrastruktūrą bei šalies saugumą.
Aktualijos
EKONOMIKA LIETUVOJE
Ekonomistai: infliaciją dar gali kaitinti sankcijos Rusijos energetikos ištekliams
Kovo mėnesį metinei infliacijai pasiekus beveik 16 proc., ekonomistai sako, kad aukštą infliaciją lemia du veiksniai – toliau augantis vartojimas ir Rusijos sukeltas karas Ukrainoje. Be to, kainų augimas buvo tikėtas dėl žemos palyginamosios bazės. Ekspertai mano, kad jei Vakarai galutinai apribos energetikos išteklių importą iš Rusijos, tai dar labiau kaitins infliaciją, vis dėlto manoma, kad tokia aukšta kainų kreivė bus vienkartinis reiškinys ir jau kitąmet ji apsiribos keliais procentais.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Skaistė: infliacijos mažėjimo galima tikėtis antroje metų pusėje
Infliacijai Lietuvoje pasiekus rekordines aukštumas, jos mažėjimo galima tikėtis antroje metų pusėje, teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė. Pasak jos, nepaisant aukšto jos lygio, Lietuvos gyventojų vartojimo lūkesčiai lieka nepakitę.
Aktualijos
VALSTYBĖS PARAMA
G. Skaistė: valstybės parama kompensuos augančias energijos, maisto kainas
Sparčiai kylant energetikos išteklių, maisto ir kitoms kainoms, papildoma valstybės parama šiemet bus skirta mažesnes pajamas gaunančioms ir jautrioms visuomenės grupėms, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Pasaulis
STAGFLIACIJOS PADĖTIS EUROPOJE
ECB vadovė: nėra požymių, kad Europa atsidūrė stagfliacijos akivaizdoje
Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde pareiškė, jog šiuo metu jokie duomenys nerodo, kad Europą apima stagfliacija – didelės infliacijos, menko, jokio ekonomikos augimo ar nuosmukio bei aukšto nedarbo lygio derinys.
Verslas
DIDĖJANTI INFLIACIJA
Ekonomistai: infliacijos pikas – kovą ar balandį, antrojo pusmečio prognozės skiriasi
Lietuvoje išankstinei metinei infliacijai kovą pasiekus 15,6 proc., ekonomistai teigia, jog tai lėmė dėl karo Ukrainoje ir sankcijų Rusijai pabrangę energetikos ištekliai, pirmiausia degalai, taip pat žaliavos bei maistas.
Aktualijos
INFLIACIJA
Parlamentarai iš Lietuvos banko pasigedo konkrečių scenarijų ir siūlymų dėl infliacijos
Kai kurie Seimo nariai sako pasigendantys konkretesnių Lietuvos banko (LB) skelbiamų šalies ekonomikos raidos prognozių bei priemonių kylančiai infliacijai suvaldyti.
Verslas
EKONOMIKOS PROGNOZĖS
G. Šimkus: didelis neapibrėžtumas verčia kurti kelis ūkio raidos scenarijus
Lietuvos bankas (LB) prognozuojant, kad šiemet šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas gali sumažėti iki 2,7 proc., šoko scenarijaus atveju – iki 0,4 proc., o dar blogesniu scenarijumi BVP gali trauktis 1,2 proc., centrinio banko vadovas sako, kad 2,7 proc. augimas remiasi duomenimis iki kovo pradžios – tai reiškia, kad Rusijai ir Baltarusijai taikomos sankcijos nėra visiškai įtrauktos į prognozę, todėl tikėtini ir kiti scenarijai.
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
Dalis ekonomistų Lietuvoje jau mato recesiją, kiti jos neprognozuoja
Dalis ekonomistų ir analitikų neatmeta, kad Lietuvos ekonomiką šiemet gali ištikti recesija. Jų vertinimu, situacija priklausys nuo Rusijos karo Ukrainoje eigos, tačiau pasekmės dėl Vakarų sankcijų Rusijai bei pasaulinių energijos kainų šuolio reikšmingai paveiks ūkio raidą.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Skaistė antiinfliacinį paketą žada kovo pabaigoje
Aktualijos
INFLIACIJA
I. Šimonytė atmeta prezidento kritiką dėl abejingumo infliacijai
Premjerė Ingrida Šimonytė atmeta šalies vadovo Gitano Nausėdos kritiką dėl abejingumo infliacijai.
Aktualijos
INFLIACIJA
G. Nausėda: stebina valdančiųjų abejingumas infliacijai
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jį stebina valdančiųjų abejingumas infliacijai bei delsimas priimti kainas mažinančias priemones.
ŽYMA
INFLIACIJA