Meniu
Prenumerata

sekmadienis, kovo 26 d.

Finansai ir investavimas
ŽEMĖS ŪKIS
ŽŪM: Komisija patvirtino 4,3 mlrd. eurų vertės 3 metų Lietuvos strateginį planą
Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą. Pagal jį penkeriems metams šalies žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta beveik 4,3 mlrd. eurų, įskaitant nacionalinį finansavimą, pranešė Žemės ūkio ministerija.
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Grūdų derlius šiemet rekordinis, bet prastesnės kokybės
Javapjūtei įpusėjus šalies grūdų augintojai sako, kad derlius šiemet bus gerokai gausesnis negu pernai ar užpernai, bet prastesnės kokybės. Labiausiai
Verslas
ŽEMĖS ŪKIS
Lietuvos ūkininkai rengia akciją Briuselyje
Keli šimtai Lietuvos ūkininkų ketvirtadienį planuoja surengti taikią akciją Briuselyje – jie dar kartą sieks, kad Europos Sąjunga (ES) padidintų tiesiogines išmokas Baltijos šalių žemdirbiams.
IQ Tema
Stambūs ir smulkūs ūkiai: ar sulauksime „Agromaximos“?
Laikai, kai kone kiekviena kaimo sodyba turėjo tvartą ir dirbamos žemės lauką, nesugrįš, todėl reikia nuspręsti, kur link kreipti šalies žemės ūkį
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Valstiečiai ūkininkams neskolingi
Lietuvoje buvo tiek mažai žaliųjų, kad, rinkimuose netikėtai nugalėjus ūsuotuosius bebrus ir kolūkių naikintojus, gavus nesuskaičiuojamai daug mandatų, visiems jiems teko persikelti į Seimą, todėl nebeliko žaliųjų pačioje gamtoje, vadinasi, nebėra kieno interesų ginti. Žiūri žalieji pro Seimo langus ir apsimeta, kad liūdi matydami, kaip kerta urėdai miškus – kvartalas po kvartalo.
Verslas
Plintant pavojingai ligai, specialistai prašo ūkininkų griežtinti saugumą
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai džiaugiasi, kad šiemet į kiaulių ūkius Afrikinio kiaulių maro (AKM)  susirgimas dar nepateko, tačiau aptikti daugiau kaip 800 ligos atvejų laukinėje gamtoje. Vasara – geriausias laikas plisti užkrečiamai ligai, todėl ūkininkų prašoma šiai problemai skirti didesnį dėmesį.
Verslas
Afrikinio kiaulių maro grėsmė reali: apsisaugoti padės prevencijos ir apsaugos priemonės
Afrikinis kiaulių maras (AKM) toliau plinta po Europą. Nustačius AKM 31 iš 60 šalies savivaldybių, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad kovoti su liga galima tik griežtai laikantis nustatytų biologinės saugos reikalavimų.
Verslas
Dėl afrikinio kiaulių maro plitimo kaltas neatsakingumas
Afrikinis kiaulių maras (AKM) Lietuvos dar nepalieka. Tai nutinka dėl pačių įvairiausių priežasčių. Nors visuomenė yra informuojama apie AKM pavojus, atsiranda tokių, kurie nesilaiko nurodytų biologinio saugumo reikalavimų. Tokiu būti liga plinta toliau.
Temos
Karvės grįžta namo
Tuo metu, kai daug pasaulio gyventojų keliasi į miestus, vis daugiau italų ima ūkininkauti kaimuose. Robynas Eckhardtas lanko žmones, ieškančius geresnio gyvenimo Pjemonte.
Aktualijos
Vyriausybė narstys mokesčių lengvatas
Ministrų kabineto siūlymai dėl dviejų dešimčių lengvatų ūkininkams likimo paaiškės iki vasaros, o rudenį jie bus teikiami Seimui, žada finansų ministras.
ŽYMA
ŪKININKAI