Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.

Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: Ukrainos kova dėl Bachmuto, JAV BVP atsparumas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių sausio 26-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
„Meta“: D. Trumpui bus leista grįžti į „Facebook“ ir „Instagram“
Socialinių tinklų milžinė „Meta“ trečiadienį paskelbė, kad netrukus su „naujomis apsaugos priemonėmis“ atkurs buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyras socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“.
The Economist
PASAULIS 2023. JAV
Lyderystės klausimai
Joe Bidenas ir Donaldas Trumpas nori vėl kandidatuoti 2024 m. rinkimuose. Tačiau jų partijoms gali atrodyti kitaip. JAV netrukus prasidės nauja
Pasaulis
JAV
J. Bidenas menkina įslaptintų dokumentų problemą: ten nieko nėra
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį sumenkino triukšmą, kilusį dėl aptiktų senų įslaptintų dokumentų, netinkamai saugomų tarp jo asmeninių daiktų, sakydamas, kad „ten nieko nėra“.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
D. Trumpas spaudžia feisbuką atkurti jo paskyrą
Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ragina feisbuką atkurti jo paskyrą praėjus dvejiems metams po to, kai ji buvo deaktyvuota,
Pasaulis
JAV
JAV Aukščiausiasis Teismas paliko galioti prieštaringai vertinamą pasienio politiką
Dvejus metus vykdyta Jungtinių Valstijų vyriausybės politika, pagal kurią, remiantis COVID-19 atsargumo priemonėmis, apgręžiami šimtai tūkstančių migrantų Meksikos pasienyje, kol kas liks galioti, antradienį nusprendė Aukščiausiasis Teismas.
Pasaulis
JAV
JAV įstatymų leidėjai pritarė D. Trumpo mokesčių deklaracijų paviešinimui
Jungtinių Valstijų įstatymų leidėjai antradienį nubalsavo už tai, kad būtų paviešintos buvusio prezidento Donaldo Trumpo mokesčių deklaracijos.
Pasaulis
JAV
JAV įstatymų leidėjai ragina pateikti kriminalinių kaltinimų D. Trumpui
Pasaulis
JAV
D. Trumpas kritikuojamas dėl raginimo sustabdyti konstitucijos galiojimą
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį sulaukė abiejų pagrindinių šalies partijų pareigūnų priekaištų, paraginęs dėl savo melagingų teiginių, kad iš jo buvo pavogta 2020 metų rinkimų pergalė, „nutraukti“ kai kurių konstitucijos dalių galiojimą.
IT ir transportas
SOCIALINIAI TINKLAI
E. Musko „Twitter“ panaikino COVID-19 dezinformacijos ribojimus
Socialinis tinklas „Twitter“ pranešė, kad nustojo vykdyti politiką, kuria siekiama užkirsti kelią su COVID-19 susijusios dezinformacijos plitimui, naujajam platformos savininkui Elonui Muskui, anksčiau konfliktavusiam su JAV pareigūnais dėl pandemijos saugumo taisyklių, toliau pertvarkant turinio moderavimo politiką.
Pasaulis
SOCIALINIAI TINKLAI
Po E. Musko apklausos į tviterį sugrąžinta D. Trumpo paskyra
Donaldo Trumpo paskyra socialiniame tinkle „Twitter“ šeštadienį buvo sugrąžinta, platformos naujajam savininkui Elonui Muskui surengus apklausą ir jos dalyviams nedidele persvara parėmus tokį žingsnį.
Pasaulis
JAV PREZIDENTO RINKIMAI
D. Trumpas paskelbė kandidatuosiąs 2024 metų JAV prezidento rinkimuose
Donaldas Trumpas antradienį kovingai nusiteikęs įsitraukė į 2024 metų prezidento rinkimų lenktynes, rengdamas dirvą įnirtingai respublikonų kovai dėl nominacijos po to, kai prasti jo parinktų kandidatų rezultatai kadencijos vidurio rinkimuose susilpnino jo įtaką partijoje.
Pasaulis
JAV
D. Trumpas lapkričio 15-ąją žada paskelbti „labai didelį pranešimą“
Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad kitą savaitę paskelbs „labai didelį pranešimą“ – tikimasi, kad buvęs JAV prezidentas paskelbs apie siekį grįžti į Baltuosius rūmus per 2024 metų rinkimus.
Komentarai
KOMENTARAS
„Pax Americana“ ir amerikiečių pasirinkimas
Nors vidurio kadencijos rinkimai sulaukia ne tiek daug dėmesio kaip prezidento rinkimai tiek pačiose JAV, tiek už jų ribų, šį
Pasaulis
JAV
Buvusio JAV prezidento D. Trumpo teisinės bėdos
Niujorko valstijos generalinė prokurorė Letitia James trečiadienį iškėlė civilinę bylą Donaldui Trumpui ir trims jo vaikams dėl machinacijų, susijusių su nekilnojamuoju turtu.
ŽYMA
DONALDAS TRUMPAS