Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 23 d.

Pasaulis
GYNYBA
Europa 2022 m. beveik padvigubino ginkluotės importą
Ginkluotės importas į Europą 2022 metais beveik padvigubėjo, o jį augino didžiulės siuntos į Ukrainą, tapusia trečia pagal dydį ginklų eksporto vieta pasaulyje, pirmadienį pranešė Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) tyrėjai.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: sutarus išvystyti kariuomenės pajėgumus iki divizijos lygmens, reikėtų turėti ir tankų vienetą
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sako, kad Lietuva jau turi didžiąją dalį – 75 proc. – pajėgumų, reikalingų sukurti karinę diviziją. Visgi, karininko teigimu, reikia apsispręsti, kokį divizijos lygmens karinį vienetą norima įsteigti. Pasak V. Rupšio, vargu, ar šalyje galėtų atsirasti tokios divizijos kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ar Vokietijoje, tačiau, pažymi jis lietuviškoji divizija galėtų turėti tankų batalioną.
Aktualijos
GYNYBA
A. Anušauskas: svarbiausia – Vokietijos patikinimas, kad jos saugumas yra Lietuvos saugumas
Netylant diskusijoms dėl Vokietijos brigados dislokavimo Lietuvoje, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pabrėžia, kad reikėtų koncentruoti dėmesį į Berlyno patikinimą dėl saugumo, taip pat – į naujus NATO gynybos planus, kuriuos aljansas rengiasi tvirtinti Vilniuje liepą.
Aktualijos
GYNYBA
Vokietijos gynybos ministras: ginsime Baltijos šalis „be jokių bet“
Vokietija, pasak gynybos ministro Boriso Pistoriuso, pasirengusi „be jokių bet“ ginti NATO partneres Baltijos šalis. Lankydamasis karinėse pratybose Pabradės poligone jis antradienį dėkojo vokiečių kariams už jų tarnybą. Tai esą yra svarbus indėlis į atgrasymą. B. Pistoriusas sakė: „Iki 1990 metų Vokietijos Federacinė Respublika buvo rytinis flangas. Mūsų saugumą garantavo NATO ir jos sąjungininkės. O šiandien rytinis flangas yra Lenkija, Baltijos šalys ir kitos valstybės“.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: infliacijos valgomos santaupos, tragedija Graikijoje ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių kovo 1-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
GYNYBA
Išlaidos gynybai šiemet didinamos dar beveik 98 mln. eurų
Atnaujinus bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę, krašto apsaugai šiemet papildomai skirta 97,5 mln. eurų, trečiadienį pranešė Finansų ministerija.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys tikina: susiklosčius situacijai mes būtume pasiruošę priimti Vokietijos brigadą
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tikina, kad jei Lietuvoje būtų padidintas karinės parengties lygis, šalis būtų pasirengusi ir be stacionarios infrastruktūros priimti Vokietijos brigadą.
Pasaulis
PRATYBOS
B. Pistoriusas: JAV, Lenkija ir Vokietija svarsto surengti bendras pratybas
Vašingtonas derasi su Berlynu ir Varšuva dėl bendrų karinių pratybų Lenkijoje, reaguojant į Rusijos grėsmę rytinei NATO sienai, sekmadienį pranešė Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistoriusas.
Aktualijos
NATO
J. Bidenas dar kartą patikino rytinį NATO flangą dėl jo gynybos
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį baigė savo vizitą Europoje, kur siekė sustiprinti partnerystę su sąjungininkais pavojų jaučiančiame rytiniame NATO flange.
Pasaulis
VIZITAS LENKIJOJE
Artėjant dar sudėtingesniam karo Ukrainoje etapui J. Bidenas telkia sąjungininkus
JAV prezidentas Joe Bidenas Lenkijoje konsultuosis su sąjungininkėmis iš rytinio NATO sparno, artėjant dar sudėtingesniam karo Ukrainoje etapui.
Pasaulis
GYNYBA
Lenkija gynybai skirs 4 proc. BVP
Lenkijos ministras pirmininkas pirmadienį paskelbė, kad Varšuva padidins išlaidas gynybai iki 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), atsižvelgdama į vykstantį karą kaimyninėje Ukrainoje.
Pasaulis
UKRAINA
Ukrainoje kilus korupcijos skandalui atsistatydina keli aukšto rango pareigūnai
Aktualijos
GYNYBA
NATO atstovas apie išlaidas gynybai: Vilniuje priimsime naują įsipareigojimą
Liepą Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime bus priimtas naujas įsipareigojimas išlaidoms gynybai, teigia NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas gynybos politikai ir planavimui Angusas Lapsley.
Aktualijos
GYNYBA
Vokietijos ambasadorius: visi pripažįsta, kad Lietuva dabar negalėtų priimti brigados
Visi Lietuvoje pripažįsta, kad šalies infrastruktūra dabar būtų nepajėgi priimti visos brigados, sako Vokietijos ambasadorius šalyje Matthias Sonnas, todėl, pasak jo, pajėgų rotavimas yra geriausia, ką jo šalis šiuo metu gali padaryti.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
A. Anušauskas: Lietuva siūlys Ukrainai ne tik zenitines patrankas, bet ir kitą ginkluotę
Lietuva siūlys Ukrainai perduoti ne tik zenitines patrankas L70, bet ir kitą ginkluotę, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
ŽYMA
GYNYBA