Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Kur eina Italijos premjerė?
Italai pamatys tikrąjį Giorgios Meloni veidą
Pasaulis
ITALIJA IR PRANCŪZIJA
Italijos premjerė sukritikavo „agresyvią“ Prancūzijos reakciją dėl migrantų
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni penktadienį pasmerkė „agresyvią Prancūzijos vyriausybės reakciją“ į Romos atsisakymą priimti migrantų gelbėjimo laivą.
Pasaulis
ITALIJA
Italija kaltinama neteisėtai atsisakanti įsileisti migrantus
NT ir energetika
GAZPROM
Rusija atnaujins dujų tiekimą Italijai
Rusija atnaujins dujų tiekimą Italijai, kurį buvo sustabdžiusi dėl „transportavimo problemos“ Austrijoje, rašoma Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ trečiadienį paskelbtame pranešime.
Pasaulis
ITALIJA IR UKRAINA
G. Meloni: Ukraina gali kliautis Italija
Ukraina gali tikėtis Italijos naujosios vyriausybės paramos, žinutėje ukrainiečių prezidentui Volodymyrui Zelenskiui sakė italų kraštutinių dešiniųjų lyderė Giorgia Meloni.
Pasaulis
ITALIJOS PARLAMENTO RINKIMAI
ES tikisi „konstruktyvaus bendradarbiavimo“ su nauja Italijos vyriausybe
Europos Komisija pirmadienį pareiškė besitikinti konstruktyvių santykių su nauja Italijos vyriausybe, visuotinius rinkimus šioje šalyje laimėjus euroskeptiškai partijai.
Pasaulis
NEAIŠKI ATEITIS
Italijos parlamento rinkimai: nuosaikios politikos pabaiga?
Sekmadienį Italija rinks parlamentą. Dėl pergalės rinkimuose kovos dešinieji populistai „Italijos broliai“ ir kairioji Demokratų partija. Pirmalaikius rinkimus išprovokavo krizė – paramą nacionalinės vienybės vyriausybei pirmiausiai atšaukė Penkių žvaigždučių judėjimas (M5S), kurio nepasitenkinimą sukėlė premjero Mario Draghi priemonės kovai su energijos kainų krize ir ypač planai deginti atliekas Romoje. Vėliau iš nacionalinės vienybės vyriausybės pasitraukė ir Lyga bei „Pirmyn, Italija“ partijos.
IT ir transportas
AUTOMOBILIAI
„Lamborghini“ apmokėtų automobilių užsakymų turi jau iki 2024-ųjų
Italijos itin prabangių sportinių automobilių gamintoja „Lamborghini“ jau iš anksto pardavė visus savo automobilius, kuriuos pagamins iki 2024 metų pradžios, pranešė jos vadovas.
Pasaulis
ITALIJA
S. Berlusconi tikisi grįžti į Italijos parlamentą
Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi trečiadienį pareiškė, kad tikisi grįžti į Italijos parlamentą per rugsėjį vyksiančius rinkimus, praėjus beveik dešimtmečiui po to, kai buvo priverstas iš jo trauktis dėl teistumo už mokestinį sukčiavimą.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos centro kairiųjų partijų bandymas sudaryti aljansą rinkimams patyrė nesėkmę
Italijos centro kairiųjų partijų mėginimai sudaryti aljansą rugsėjį vyksiančiuose rinkimuose pirmadienį patyrė nesėkmę, todėl padidėjo tikimybė, kad trečioje pagal dydį euro zonos ekonomikoje valdžią perims dešinieji.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos dešiniųjų partijos ruošiasi rugsėjį numatytiems rinkimams
Italijos pagrindinių dešiniųjų partijų lyderiai trečiadienį susitiko rengti bendro partijų kovos plano, artėjant rugsėjį numatytiems rinkimams, kuriuose visuomenės apklausos jiems pranašauja pergalę.
Pasaulis
ITALIJA
Mario Draghi: euro zonos išgelbėtojas, nuverstas nesutariančių Italijos partijų
Mario Draghi, kuriam priskiriami nuopelnai padėjus išgelbėti euro zoną, kaip Italijos premjeras vadovavo nepaprastos vienybės periodu, bet galiausiai neatlaikė nestabilumu garsėjančios šalies politinės sistemos.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos premjeras M. Draghi atsistatydino
Italijos premjeras Mario Draghi ketvirtadienį atsistatydino, koalicijos partnerėms užblokavus svarbų balsavimą dėl pasitikėjimo, pranešė šalies prezidentūra.
Pasaulis
ITALIJA
Italijos prezidentas atsisakė priimti premjero M. Draghi atsistatydinimą
Italijos prezidentas Sergio Mattarella ketvirtadienį atsisakė priimti ministro pirmininko Mario Draghi atsistatydinimą, kilus politinei krizei, kuri, kaip perspėjo ekspertai, gali
Pasaulis
ITALIJA
Italijos premjeras M. Draghi atsistatydina
Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi ketvirtadienį pareiškė, kad atsistatydins dėl politinės krizės, kurią sukėlė Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S) atsisakymas dalyvauti
ŽYMA
ITALIJA