Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
L. Kasčiūnas: muitinėje turi atsirasti atskiras padalinys, skirtas sankcijų įgyvendinimui
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas tvirtina, kad siekiant stiprinti institucinius gebėjimus ir koordinaciją, muitinėje turėtų atsirasti padalinys skirtas darbui su kodais ir galimybėmis apeidinėti sankcijas. Pasak jo, tai jau yra daroma ir tam yra paprašytas finansavimas.
Aktualijos
RYŠIAI SU RYTAIS
L. Kasčiūnas: su Rusija dirbančių įmonių viešinimas – viena iš svarstomų krypčių
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) trečiadienį ruošiantis aiškintis Lietuvos verslo ryšių su Rusija mastą ir tendencijas, komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas sako, kad viena iš svarstomų krypčių yra su Rusija dirbančių įmonių viešinimas.
Aktualijos
KRAŠTO APSAUGA
L. Kasčiūnas apie siūlymus karo tarnybai: žingsnis link visuotinio šaukimo, bet lankstus
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas konservatorius Laurynas Kasčiūnas sako, kad krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko siūlymas didinti
Aktualijos
KRIZIŲ VALDYMAS
Seimas pritarė naujam krizių valdymo modeliui, bus steigiamas centras
Seimas pritarė naujam krizių valdymo modeliui, Vyriausybėje bus steigiamas visą parą veikiantis Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC).
Aktualijos
SAUGUMAS
L. Kasčiūnas ir A. Pocius siūlo sudaryti galimybę atimti pilietybę dėl nusikaltimų prieš Lietuvą
Du Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai siūlo įstatyme numatyti galimybę atimti pilietybę, jei asmuo padarė nusikaltimą prieš Lietuvą.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: Lietuva planuoja būti pasirengusi 2025-aisiais priimti Vokietijos brigadą
Lietuvoje infrastruktūrą Vokietijos brigados dislokavimui planuojama paruošti 2025 metų viduryje, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos
GYNYBA
Po K. Kallas pasisakymo Lietuvos politikai teigia, kad dėl NATO planų nerimauti nereikia
Estijos premjerei sakant, jog NATO gynybos planai numato galimybę leisti užimti Baltijos šalis ir atsikovoti jas vėliau, Lietuvos politikai tvirtina, jog pagrindo nerimauti nėra ir vadina tai politine spaudimo priemone artėjant Aljanso viršūnių susitikimui.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: NATO daugėja supratimo, kad Baltijos šalyse reikia brigadų
NATO daugėja supratimo, kad sąjungininkų priešakines pajėgas Baltijos šalyse reikėtų didinti iki brigadų dydžio, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos
GYNYBA
Partijų susitarimas dėl gynybos – be visuotinio šaukimo ir konkretaus finansavimo procento
Darbo grupė penktadienį baigė derinti partijų susitarimą dėl nacionalinio saugumo sustiprinimo – išsiskyrus nuomonėms, nutarta konkrečias nuostatas dėl visuotinio šaukimo ir gynybos finansavimo procento pakeisti abstraktesnėmis.
Aktualijos
GYNYBA
L. Kasčiūnas: Lietuvai reikia galvoti apie naują poligoną, galbūt bendrą su Latvija
Siekiant didinti NATO partnerių buvimą Lietuvoje, reikia galvoti apie naują poligoną, galbūt steigiant jį su Latvija, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.
Aktualijos
ŽVALGYBA
Seimo komitetas siūlys keisti karinės žvalgybos vadovo skyrimo tvarką
Buvęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis patvirtino, kad skiriant karinės žvalgybos vadovą „vyko konsultacijų procesas“ su prezidentūra, siūlyta ir kitų pavardžių vietoj paskirto Elegijaus Paulavičiaus.
Aktualijos
SEIMO RINKIMAI
Susiskaldymas dešiniesiems neatneš sėkmės nei rinkimuose, nei po jų
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos sąrašo reitingavimas rodo poslinkio link krikščioniškojo sparno stiprėjimą, o Liberalų sąjūdyje didžiausia staigmena tapo aukšta Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pozicija, teigia politikos ekspertai.
Aktualijos
V. Landsbergis vadina L. Kasčiūną „MG Baltic“ įtakos agentu ir ragina šalinti iš partijos
Ilgametis konservatorių vadovas, pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis siūlo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Priežiūros komitetui šalinti iš partijos politinės korupcijos byloje apklaustą Lauryną Kasčiūną.
ŽYMA
LAURYNAS KAŠČIŪNAS